Mācīšanās caur rotaļāšanos: Emocionālās prasmes

24. Apr 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Rotaļāšanās ir tikpat svarīga kā jebkurš skolā apgūtais mācību priekšmets. Ir vairāki veidi, kā mēs varam veicināt sava bērna emocionālo attīstību.

Rotaļāšanās ir svarīga bērna emocionālajai attīstībai, jo dod iespēju attīstīt sociālās prasmes, kā arī izprast un atbrīvot dažādās emocijas. Piemēram, spēlēšanās var palīdzēt bērnam labāk pārvarēt dažādas stresa situācijas bērnudārzā vai mājās, kas piedzīvotas dienas laikā. 

Bērnam augot, dažādas rotaļas ir labākais veids, kā veicināt viņa emocionālo attīstību. 

Rotaļāšanās palīdz bērniem iegūt pašcieņu un paaugstināt pašapziņu. Rotaļa ir arī lielisks veids, kā samazināt vai novērst stresa simptomus un arī efektīvs veids, kā, runājot ar bērnu dziesmu autora Raffi vārdiem, izdabūt ārā visas muļķības, lai varētu koncentrēties uz nepieciešamo uzdevumu, piemēram, būvēt no LEGO DUPLO klucīšiem  kosmisko raķeti. Kad bērnam ir jautri un viņš izbauda rotaļāšanās laiku, viņš jūtas labi un ir apmierināts ar sevi, kad uzdevums ir pabeigts. Spēlēšanās laikā bērni var attīstīt emocionālās prasmes un veicināt savu pašnovērtējumu, kas būs svarīgi visam turpmākajam mūžam.

Bērns rotaļās cenšoties sasniegt savu mērķi stiprina savu pašapziņu un pašcieņu. Rotaļu sasniegumi ļauj bērnam novērtēt savus spēkus un spējas, kā rezultātā attīstās viņa pašapziņa un prieks par sasniegumiem. Ar rotaļām tiek nodrošināta veiksmes pieredze, kas liek bērnam pieņemt jaunus izaicinājumus. Tāpēc ir ļoti svarīgi bērnam parādīt, ka nevajag padoties, ja kaut kas neizdodas. Šādās situācijās varat izmantot LEGO DUPLO komplektus. Pat vienkārša torņa celtniecība no klucīšiem var būt sarežģīta un likt bērnam koncentrējoties saspringt. Ja tornis nokrīt, atbalstiet savu bērnu un mudiniet mēģināt vēlreiz, līdz viņam tas izdodas. Beigās redzēsiet viņa sejā plašu smaidu, kas būs prieks par neatlaidību. Neatlaidība un nepadošanās pie pirmajām neveiksmēm būs svarīga visā turpmākajā dzīvē.

Rotaļāšanās palīdz veselīgāk un sociāli pieņemamāk izteikt savas jūtas un domas. Bērni var izpaust savas emocijas rotaļās, kas, savukārt, mazinās viņu negatīvās emocijas. Jūtu izteikšana ar jautru rotaļu palīdzību ļaus bērnam risināt savas problēmas un atrisināt konfliktus. Paņemiet LEGO DUPLO dzīvnieku minifigūriņas un piedāvājiet spēlēties lomās. Pajautājiet savam bērnam, kāpēc kaķēns ir dusmīgs vai kāpēc kucēns nevēlas spēlēties ar citiem dzīvniekiem? Kas slikts atgadījās bērnudārzā? Kā mēs varam atrisināt problēmu? Rotaļāšanās laikā bērns var vēlreiz izdzīvot dienas laikā piedzīvotās sarežģītās situācijas, izprast emocijas un ar vecāku palīdzību mēģināt rast risinājumu. To darot bērns veidos pamatu veselīgai emocionālajai, garīgajai, sociālajai un fiziskajai labklājībai, mācoties pārvaldīt savas emocijas viņam drošā un sociāli pieņemamā veidā.

Spēlēšanās sniedz prieku un brīvību. Rotaļājoties bērni mācās izprast savas labās un negatīvās emocijas. Smiekli, sarunas un iespēja izteikties ir būtiskas sastāvdaļas, veicinot dažādas prasmes. Turklāt jautrā rotaļāšanās pieredze un mīļo vecāku atbalsts palīdzēs bērnam mazināt stresu un iesākt nākamo dienu ar labu noskaņojumu.

Rotaļām izmēģini

LEGO DUPLO Ģimenes māja uz riteņiem (10986)

Aizved savu mazuli lieliskā piedzīvojumā ar LEGO® DUPLO® Pilsēta komplektu "Ģimenes māja uz riteņiem" (10986). Palīdzi mazajam uzbūvēt piemīlīgu rotaļu pārvietojamo māju, ko var pievienot automašīnai. Bērni no 2 gadu vecuma var pievienot māju automašīnai un braukt, kurp vien vēlas. Iespējams, viņi satiks daudz jaunu un interesantu cilvēku!

Piesprādzējies un traucies iztēles bagātās rotaļās!

LEGO DUPLO Būvlaukums (10990)

 

Ieliec labu būvēšanas prasmju pamatus ar LEGO® DUPLO® Pilsēta komplektu "Būvlaukums" (10990). Komplektā ir dažādas funkcijas un detaļas, kas rosinās uz lomu spēlēm un palīdzēs attīstīt pašizpausmes spējas. Mazuļi no 2 gadu vecuma apgūst prasmi darboties komandā, kad rotaļu būvlaukuma trīs strādnieki darbina 3 transportlīdzekļus. Buldozers bīda akmeni, celtnis to satver un pārvieto, lai akmens ieslīdētu cementa maisītājā. Pēc darba beigām celtnieki var sevi apbalvot ar gardu picu pēc labi paveikta darba.