LEGO® DUPLO® Dzīvnieku vilcieniņš - trenē pirkstu veiklību un koncentrēšanos

LEGO® DUPLO® Dzīvnieku vilcieniņš - trenē pirkstu veiklību un koncentrēšanos

05. Mar 2021, 08:04 MontaV MontaV

Jau kopš brīža, kad pateicu, ka dosimies uz pakomātu pēc LEGO® kastes, Katrīna (2g 5m) kļuva ļoti priecīga un nespēja sagaidīt, kad būsim mājās. Pienāca svinīgais atpakošanas brīdis. Sākumā viņa izpētīja kasti - krāsainais dzīvnieku vilcieniņš, ar kuru attēlā spēlējās bērni, piesaistīja tūlītēju uzmanību. Pēc tam mazā dāma atrada kartiņas, palūdza tās izpakot un izbēra klučus. Bērns bija sajūsmā, un arī es biju patīkami pārsteigta par skaistajām kluču krāsām un glītajiem zvēriņiem. Ļoti vērtīgas ir arī pievienotās kartiņas, kas noder kā pamācības - pēc attēla bērns pats viegli spēj atrast īstās krāsas un formas, uzskatāmi saprot, kā dzīvnieks ir jāsaliek. 

Tā arī sākās nebeidzamie prieki – Katrīna nolika sev priekšā kartiņas, meklēja atbilstošos klučus un tad aicināju stellēt tos kopā. Pirmā gatava bija žirafe - šajā procesā bērns bija pārsteigts par tās kustīgo kakla detaļu. Priecīga, bet samulsusi iedeva man, lai pastāstu, kādēļ tas ir tāds. Arī šis pārsteigums bija ievērības cienīgs, lai vakarā, tētim pārnākot no darba, pirmo parādītu tieši šo dzīvnieku. 

Kluči viegli liekas kopā un, sakabinot vilcieniņā, “vagonu” sastāvs paliek nemainīgs, arī kad to velk uz priekšu – par to bija liels prieks, jo kluči, kas mums jau ir mājās, tik labi kopā neturas un tos nevar stabili nofiksēt. Bet šos var, kas tas ir ļoti svarīgi! 

Pirmajās dienās zvēriņi tika likti kopā tikai tā, kā paredzēts instrukcijā. Pēc tam, kad klucīši tika nēsāti no vienas istabas uz otru un kāds palika atsevišķi no pārējiem, meita sāka improvizēt un likt tos arī savādāk. Bet pārsvarā tie tomēr vienmēr ir salikti akurāti un sakabināti vienā vilcienā. 

Tā kā Katrīnai ir mazs brālītis, arī viņu interesē krāsainie klucīši. Tie ir ērti mazajai bērna rociņai, bet pietiekami lieli, lai vecākiem nebūtu jāuztraucas, ka kāds no tiem atrodas izpētes procesa galvenajā palīglīdzeklī - mutē. Lai gan brāļa sabiedrība rotaļāšanās laikā bieži vien ir neizbēgama, māsa ļoti labprāt spēlējas arī viena un pasauc mammu vai tēti, lai novērtē iznākumu. 

LEGO® DUPLO® ir vērtīga rotaļlieta, kas attīsta dažādas spējas: atšķirt krāsas un dzīvniekus, trenēt mazo motoriku jeb pirkstu veiklību, tos stellējot kopā, kā arī veicina koncentrēšanās spējas un sekmē radošumu, kad dzīvnieki apzināti tiek likti savādākās versijās. Process ir aizraujošs, un bērns ir nodarbināts un pilnībā iesaistījies rotaļāšanās procesā. 

Jau no mazotnes bērniem mācām cienīt citus, tajā skaitā dzīvniekus. Katrīnai ļoti patīk dzīvnieki! Kad vien rodas iespēja, apmeklējam gan lielākus, gan mazākus zooparkus, tādēļ LEGO® DUPLO® attēlos viņai nebija problēmu nekļūdīgi nosaukt visus zvēriņus. Tie ir tiešām glīti, un krāsas ir burvīgas! 

Kā jau iepriekš minēju, LEGO® DUPLO® attīsta dažādas spējas. Ar to var spēlēties gan izjauktā veidā, būvējot parastu torni, gan rotaļāties ar vilciena vagoniem, jo klucīšiem ir riteņi. Rotaļlieta ir kustīga, kas bērnam rada papildu prieku un iespēju iesaistīt citus mājiniekus, atdarinot dzīvnieku balss skaņas vai rūcoša vilciena (vai mašīnas) taures. 

Esam pateicīgi par iespēju jauno LEGO® DUPLO® rotaļlietu izpētīt un ar to aizrautīgi spēlēties!