Kvalitatīva laika pavadīšana ar bērniem: idejas un ieguvumi

Kvalitatīva laika pavadīšana ar bērniem: idejas un ieguvumi

01. Apr 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jau no dzīves pirmajām dienām bērnam ir svarīga vecāku uzmanība, tuvība un mīlestība. Tas veicina drošu piesaisti, bērnam liekot sajusties mīlētam un pieņemtam, nodrošinot pārliecību par sevi arī vēlākos gados. Kā to atbalstīt? Kvalitatīvi pavadot laiku kopā un sniedzot bērnam tik daudz uzmanības, cik nepieciešams. Esi šeit un tagad, esi blakus savam bērnam, noliekot savas rūpes un dažādus laika zagļus, piemēram, telefonu, uz brīdi malā.

Pavadot laiku kopā ar bērnu, nodrošināsi savai atvasītei gan sociālo, gan arī emocionālo attīstību, vienlaikus arī jaunas zināšanas un lieliskas atmiņas no bērnības turpmākajai dzīvei. Jautāsi, kā to paveikt, ja dažkārt šķiet, ka dienā pienākumu ir vairāk nekā diennakts stundu? Apskatīsim dažas idejas!

Kā pagāja tava diena?

Teju vienmēr, kad bērns pārnāk mājās no bērnudārza vai skolas un vaicājat, kā pagāja viņa diena, saņemat atbildi “normāli” vai “labi”. Vai tā patiesi arī bija? Pie vakariņu galda vai gulētiešanas laikā velti laiku tam, lai uzzinātu, kas bija interesantākais, ko viņš šajā dienā uzzināja? Vai viņš šodien ieguva kādu jaunu draugu vai arī ar kādu kopīgi rotaļājās? Iespējams, pa dienu noticis kaut kas nelāgs, bet bērn nevēlas to stāstīt? Bērnam redzot, ka tevi patiesi interesē viņa dienas gaitas, viņš atraisīsies un uzticēs savus piedzīvojumus un pārdzīvojumus, sniedzot jums iespēju kvalitatīvai sarunai un attiecību stiprināšanai. Kvalitatīvi komunicējiet par lietām, kas ir svarīgas tava bērna ikdienas rutīnā, uzdod jautājumus un esi ieinteresēts!

Dienas rituāli

Bērniem patiesi ir vajadzīgi ikdienas rituāli un rutīna. Tie palīdz dienu aizvadīt mazāk saspringti un raitāk, jo palīdz bērniem labāk saprast dienas gaitu un to, kas pēc kā sekos. Ikdiena saskaņā ar grafiku bērnu padara drošu. Tāpēc,piemēram, tā vietā, lai steigtos un censtos bērnu pēc iespējas ātrāk vakarā nolikt gulēt, izmantojiet šo brīdi, lai kvalitatīvi pavadītu kopā! Kopīgi lasiet grāmatas, pārrunājiet varoņu izdzīvoto, izrunājieties par dienā piedzīvoto vai arī kopīgi iemācieties kādu jaunu dziesmu. Jums kopā būs jautri!

Sviniet sasniegumus!

Mazi svētki padara straujo ikdienu krāsaināku, tāpēc izmantojiet katru iespēju, lai radītu svētkus un nosvinētu pat mazākos panākumus. Nav  jāgaida dzimšanas diena, vārda diena, lai radītu svētkus! Nosviniet piektdienu, nosviniet ieraudzīto pirmo pavasara pieneni,  taureni vai brīnišķīgo zīmējumu, kuru uzzīmējis jūsu bērniņš! Maziem svētkiem un saiknes veidošanai vienmēr var atrast iemeslu!

Kopīgas rotaļas

Mūsdienās tehnoloģijas ir teju visur, pat mazākie bērni jau pārliecinoši spēj rīkoties ar mobilo telefonu un spēlēt dažādas spēles, taču, lai kvalitatīvi pavadītu laiku ar bērnu, tehnoloģijas nemaz nav vajadzīgas! Nolieciet malā ekrānus un esat šeit un tagad! Rotaļājaties kopā, spēlējiet galda spēles, iepazīstiet jaunus sporta veidus vai arī uzbūvējiet savu sapņu māju no LEGO® DUPLO klucīšiem!

LEGO® DUPLO® Pilsētas komplekts "Būvlaukums" (10990) ir lieliski piemērots kopīgām rotaļām, rosinot uz lomu spēlēm un palīdzot attīstīt pašizpausmes prasmes. Jau no 2 gadu vecuma bērns var apgūt prasmi darboties komandā, lai taptu jūsu ģimenes sapņu māja! Iespējams, jūsu sapņu māja ir uz riteņiem, lai kopīgi varētu doties iepazīt pasauli, ņemot māju sev līdzi? Rotaļās nekas nav neiespējams! LEGO® DUPLO® Pilsētas komplekts "Ģimenes māja uz riteņiem" (10986) ļauj uzbūvēt piemīlīgu rotaļu pārvietojamo māju, ko var pievienot automašīnai. Bērns var pievienot māju automašīnai un braukt, kurp vien vēlas. Iespējams, ceļā satiksiet daudz jaunu un interesantu cilvēku un jums būs atkal iemesls foršām kopīgām sarunām!

Gatavojiet kopā

Mēs visi zinām, ka daudzveidīgs un kvalitatīvs uzturs ir ļoti svarīgs bērna attīstībai, tomēr reizēm mazajiem vēderiņiem ir savas iegribas un ne vienmēr ir vēlme ēst to, ko gatavojuši vecāki. Ko darīt? Iesaisti gatavošanā bērnu! Tas būs lieliski pavadīts laiks kopā, palīdzot bērnam apgūt jaunas manuālās un kognitīvās prasmes, piemēram, jaunus dārzeņu un augļu nosaukumus. Gardu maltīti, kas pagatavota kopīgi, bērns notiesās ar lielu prieku.

Kopīgi randiņi

Bērnam ir svarīga nedalīta uzmanība, laiks, kas tiek veltīts tikai viņam. Ja ģimenē aug vairāki bērni, atzīsi, ka reizēm nedalītu uzmanību veltīt vienam bērnam ir ļoti grūti, jo katra atvasīte vēlas savu uzmanības daļu. Ir risinājums! Kalendārā atzīmējiet īpašās randiņu dienas, kad divatā ar bērnu dodaties ārpus mājas. Kvalitatīvs laiks nav atkarīgs no maciņa biezuma! Jūs varat doties uz bibliotēku, rotaļu laukumu, muzeju vai pikniku! Svarīgākais ir nevis aktivitātei iztērētās naudas daudzums, bet gan kopīgi pavadītais laiks, kas ļauj radīt foršas atmiņas.

Dodaties dabā

Ekrānu laikmetā ir īpaši svarīgi pavadīt laiku kopā ar bērnu laukā. Jūs varat doties kopīgā izbraucienā ar velosipēdu, pārgājienā uz ezeru barot pīles vai arī iet uz mežu, parku, kur spēlēties ar bērnu, izsekojot dzīvniekus un uzminot, kurš dzīvnieks atstājis konkrētos pēdu nospiedumus. Varat doties dabā vērot dzīvniekus, piemēram, putnus un vāveres, vai arī ievākt interesantus augu eksemplārus, kurus mājās izmantot radošu mākslas darbu veidošanai.