Komentāru KONKURSS: Kā Tu izvēlējies savai atvasītei bērnudārzu?

Komentāru KONKURSS: Kā Tu izvēlējies savai atvasītei bērnudārzu?

06. Feb 2018, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Uzticēt savu bērniņu pieskatīšanai citiem nekad nav viegli. Jo sevišķi, ja mazais ir tik tikko sasniedzis 1,5 gada vecumu. Tāpēc vecāki pirmsskolas izglītības iestādi parasti izvēlas ar īpaši lielu rūpību.

Kritēriji, kādus vecāki izvirza, izvēloties saviem bērniem bērnudārzu, neatkarīgi no tā, vai priekšroka tiek dota pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādei, vai privātai, ir dažādi. Kādam ir svarīgi, lai bērnudārzs atrastos pēc iespējas tuvāk mājām, savukārt kāds cits pozitīvo ieteikumu dēļ ir gatavs ik dienu mērot garāku ceļu, vedot bērniņu uz tālāk esošu pirmsskolas izglītības iestādi. Vēl kādi vecāki uzticas draugu un internetā atrodamām atsauksmēm, savukārt citi vēlas pirmsskolas izglītības iestādes telpas un skolotājus iepazīt klātienē.

Mēs vēlamies noskaidrot, kādi ir Māmiņu Kluba vecāku galvenie kritēriji, izvēloties saviem bērniem pirmsskolas izglītības iestādi, tāpēc aicinām piedalīties komentāru konkursā.

Tepat komentāros pastāsti, kas Tev bija galvenais, izvēloties savam bērnam bērnudārzu? Gadījumā, ja Tavs bērniņš vēl ir pavisam maziņš vai savu atvasīti vēl tikai gaidi, pastāsti, kādiem kritērijiem nākotnē pievērsīsi uzmanību!

BALVA

Starp visiem komentāru autoriem 16.februārī izlozēsim laimīgo, kurš balvā saņems

LEGO DUPLO komplektu

Ģimenes mājdzīvnieki

20180205140052-73007.jpg

Vienu LEGO Duplo komplektu 16.februārī izlozēsim arī starp Facebook komentāru autoriem

15. Feb 2018, 15:19

Tākā mums dārziņa uzsākšanas gaitas ir pavisam tuvu tad arī aktīvi sāku pētīt dārziņus! Man svarīgas bija atsauksmes, info meklēju internetā, kad sev atbilstošus biju atlasīju zvanīju un runāju pa tel ar vadītājam, lai dzirdētu attieksmi pret vecākiem! Pēc tam jau gājām uz vietas izrunāties ar izvēlētajiem dārziņiem, kopā ar bērnu, lai redzētu telpas, bernudarza ikdienu un kā mans mazais uztver šo faktu kā tādu! Svarīga protams bija arī atrašanās vieta, lai būtu ērti mazo izvadāt uzbd. Kā arī Komunikācija, saskarsme, attieksme pret bērniem, laika pavadīšanas metodes dārziņā un ārpus tā pastaigas organizēšana , ēdināšana ,un protams izvērtējot pašvaldības dārziņu rindas Rīgā, ejot iepazīties arī ar privātajiem dārziņiem kuros esam iestājusies rindā, ne mazāk svarīgs kritērijs bija cena!

madaram madaram 15. Feb 2018, 15:00

Drošība, drošība, drošība. Kad bija jāizvēlas privātais bērnudārzs meitai, apskatīju piedāvājumu un sapratu, ka nevaru vest savu bērnu uz vietu, kur nemaz nav domāts par to, lai bērnam būtu ērti un droši uzturēties. Sapratu, ka man vēl viens pusgads mājās būs ar mierīgāku prātu, nekā darbā, bet ar raizēm par to, kas notiek ar manu bērnu.

danjux danjux 13. Feb 2018, 09:48

Izvēloties savam bērnam bērnudārzu, man laikam bija galvenais dārziņa atrašanās vieta, lai ir ērti un, protams, pozitīvas atsauksmes, ko bijām iepriekš dzirdējuši no citiem vecākiem. Pirms dārziņa gaitu uzsākšanas, tika rīkota vecāku informācijas diena, kur varējām uzzināt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem un iepazīties ar grupiņu, audzinātājām utt.
Šobrīd dārziņā iet vecākais puika (5 gadi). Kad viņš bērnudārza gaitas beigs un sāks iet skolā, dārziņā sāks iet jaunākais dēliņš (šobrīd pus gadiņš). Nomainīsimies 😀

Ilvija82 Ilvija82 12. Feb 2018, 17:16

Sveiki! Izvēloties dārziņu svarīgs bija attālums no mājām! Rindā uz pašvaldības dārziņu iestājāmies uzreiz pēc dēla piedzimšanas! Tā kā bija jāatgriežas darbā, biju priecīga, kad vispār tikām pie vietas tajā! Tas gan nebija dārziņš pie mājām, bet mazliet tālāk! Tas bija maziņš, mazliet novecojušu infrastruktūru, bet tas jau nav galvenais! Rainers tur iemācījās daudz labu lietu, paldies audzītēm, bet gads nebija viegls - darbs, braukāšana, degviela, slimošanas....esmu priecīga, ka tagad puisēns iet dārziņā, kurā gāju es, tepat pie mājām! Tas ir moderns, tur ir plašākas telpas un jauks kolektīvs. Raineram tur patīk!

manderina manderina 08. Feb 2018, 23:03

Liels no kritērijiem bija pozitīvas atsauksmes par bd gan no vecākiem, gan audzinātājām. Protams, izvēlējos bd, kurā pati biju gājusi un zināju, ka ir pozitīv gaisotne un jaukas audzinātājas. Bet vēl liels kritērijs bija atrašānās vieta! Bd atrodas blakus vecāku mājai līdz ar to ja ar vīru nevaram izņemt dēliņu vecāki to var izdarīt!
Sirdī jau vienmēr paliek vieta, kur pats esi gājis un šoreiz tas arī nospēlēja galveno lomu izvēlē, jo pašai patika tur iet, brāļi un māsas arī gāja - tā ir tāda kā tradīcija, jo audzinātājas arī vēl ir tās pašas, kas pašai bija un protams jaunas 😀

Bērnam patīk bd un tas liek vecākiem atviegloti nopūsties.

iieeva iieeva 08. Feb 2018, 00:18

Pēc nedēļas būs jāuzsāk bērnudārza gaitas, jo dēliņam būs 1,6 gadi un mammai jāatgriežas darbā. Dzīvojam laukos, tāpēc ar bērnudārza rindām nebija problēmu un varēsim arī sākt, kad bija paredzēts. Daudz par tā + un - nedomāju, jo vienkārši uzticēšos un ļaušos. To, ka šajā vecumā bērnu laidīšu tieši šajā dārziņā zināju, kad vēl tik viņu gaidīju. Gribu atgriezties darba ritmā un par citiem dārziņiem nemaz nedomāju, jo citi tuvākie ir vismaz 20km attālumā, kur ir rindas, kā arī samaksa šeit ir niecīga, tāpēc kritērijus nekādus bērnudārzam neizvirzu. Ticu un ceru, ka viss būs lieliski! 😀

Co_ora Co_ora 07. Feb 2018, 23:34

Ļoti aktuāla tēma! Tikko esam izdarījuši izvēli par labu vienam no privātajiem dārziņiem! Kas man bija svarīgi :
- Atrašanās vieta, protams!
- kā noritēs adaptācijas periods, gribēju lai nav jāieved grupiņā un uzreiz jāatstāj, bet varu iedot līdzi viņam to drošības un uzticēšanās sajūtu, ka šeit pāri nedarīs, būs forši!
- pieejama cena, adekvāta ēšanas maksa
-vai dienas ritēs spēlējoties ar mantiņām vai skolotājas "izglītos" zinātkāros bērnus! Kad ieraudzīju daudz kastes ar uzrakstiem zīmuļi, krāsas, lapas, zīles, palika skaidrs, ka te būs darbošanās!
- cik skolotājas un to palīgi uz cik bērniem. Mūsu izvēlētajā dārziņā uz aptuveni 15 bērniem ir 4 personas, tā vietā visur citur, kur bijām lūkot, uz tādu pašu skaitu bērnu 2 pieaugušie. Patīkami, ka bērnudārzs tam pievērsis uzmanību, jūtos droši atstāt mūsu atvasīti tur 😀

Maaminja Diaana Maaminja Diaana 07. Feb 2018, 17:09

Man šis jautājums ir diezgan smags... Pagaidām esam rindā uz dārziņu "Madariņa", jo nekur citur neatradu neko, kas mani piesaistītu... "Madariņas" vadītāja bija lektore augstskolā, ļoti iepatikās viņas domu gājiens, BET... tur strādā viena darbiniece, kura manī nav ieviesusi uzticību, līdz ar to pārdomas ļoti lielas...
Ar vīru domājam par privāto dārziņu (iespējams, kad mazajam būs 3 vai 4 gadiņi, jo pašlaik nolēmām, ka ar viņu darbošos pati - brauksim uz dažādām nodarbībām, kultūras pasākumiem, kad būs siltāks, dzīvosimies pie dabas). Ļoti iepatikās ideja par dārziņu brīvā dabā - "Ronjas skola", kura tikai vērs savas durvis pavasarī, noteikti aizbrauksim apskatīt, izpētīt un uzdot dažādus jautājumus 😀 esam domājuši arī par starptautiskajiem dārziņiem, bet arī tos apmeklēsim tad,kad vīrs būs atbraucis no reisa 😀
Mums svarīgi:
• lai izjūtam, ka mazajam vieta patīk un arī personāls;
• lai ir bērncentrēta pieeja (tiek izvērtētas katra bērna spējas);
• lai ir sadarbība starp vecākiem, skolu un bērnu;
• lai nav pārāk daudz bērnu (grupiņā vēlams līdz 18 bērniem);
• lai izglītošanas veids ir aktuāls (atbilstošs esošajām tendencēm, nevis novecojis) un pedagogam darbs ir sirdslieta, nevis pienākums (šo būs grūtāk novērtēt, bet noteikti papētīsim pedagoga un dēliņa komunikāciju)
• būtu labi, ja tiek dots kāds "iepazīšanās laiks", piemēram, organizetas nodarbības reizi nedēļā, proti, lai mazulis, uzsākot dārziņa gaitas, būtu iepazīstināts vismaz ar telpām (šis nav noteicošais punkts, bet par to tikai priecātos) 😀
Noteikti ir vēl kritēriji, bet uzreiz tā nenāk prātā... Jāsaka, ka atrašanās vietai nebūs ļoti liela nozīme - tā kā ar laiku plānojam mainīt dzīvesvietu, varēsim pielāgoties 😀

kerstyna kerstyna 07. Feb 2018, 09:25

Mums viss pa vienkāršo - pilsētā viens bērnudārzs, kurā tad arī iet visi novada un pilsētas bērni 😀 Dārziņš ar senu vēsturi, personāls zināms un es zinu, ka mana atvase tur ir drošās rokās, ka saņems pietiekami daudz uzmanības savai mazajai personai 😀

06. Feb 2018, 22:00

Tā kā mums vēl viss ir priekšā mūsu izvēle bija lai būtu plašas telpas, jaukas audzinātājas,auklīte un tuvu majam -mums ir 5 min gājienā b/d kurš atbilst mūsu izvēlei,bet dažādu apstākļu dēļ tur pieņem no 2 gadiem. Un otrs b/d kur pieteicamies ir viss pretēji tam ko vēlamies. Pati strādāju b/d ja netiksim tuvākajā tad būs jāņem pie sevis kam arī seko dažādi +/-cilvēku viedokļi ir dažādi:
+Bērnam nebūs emocionālā uztraukuma,ka jāatvadas no mammas,
+Būs mana redzes lokā
+Jutīsimies abi droši
-tālu no mājām
-agri jāceļas
Vai arī būs jāmeklē auklīte.
Kā arī, ja tiksim tuvākajā b/d esmu jau noskaidrojusi kādas audzinātājas mums varētu būt. Ar cerību uz tuvāko.

Ievas_mamma Ievas_mamma 06. Feb 2018, 21:19

Konkrēto bērnu dārzu izvēlējos, jo to ir pabeigušas meitiņas māsīcas - atsauksmes tikai labas gan no meitenēm, gan arī foršajiem vecākie. Kāda audzinātāja meitenēm vienmēr pinusi matus. 😀 Turklāt šis ir jaunākais un modernākais bērnu dārzs pilsētā, un labi izremontētas telpas, kā arī košs un interesants rotaļu laukums ir tikai pluss.
Diemžēl, mūsu rinda īstajā laikā vēl nebūs pienākusi, tādēļ meita ies dārziņā, ko pašvaldība piedāvā kā alternatīvu. Mazliet biedē tas, ka tur bija brīvas vietas - kāpēc?🤔 Cerams tāpēc, ka tas ir patālu no centra. Bet arī mums nebūs viegli, jo ik rītu šī distance jāiet ar kājām. Taču šis dārziņš ir mana mīļotā cilvēka bērnības bērnu dārzs, tādēļ man ir sajūta - tas būs īstais. Tas ir liktenis! Ja nē, tad jūnijā varēsim rakstīt jaunu iesniegumu un jau augustā doties uz plānoto dārziņu.
Īpašas prasības? Laimīgs bērns. Un viss.

20020 20020 06. Feb 2018, 17:04

Esam izvēlējušies pašvaldības bērnudārzu, kas tuvu mājām, un privāto bērnudārzu, kas atrodas darbavietas teritorijā. Gaidām, kad tiksim iekšā!

sandux sandux 06. Feb 2018, 16:03

Mūsu galvenais kritērijs bija bērnudārzu atrašanās vieta - lai būtu ērti sasniedzami un maksimāli tuvu mājām. Rezultātā vismazākajam izvēlējāmies vistuvāko privāto bēnrudārzu, kā arī tuvāko pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi.

lauruxs87 lauruxs87 06. Feb 2018, 12:16

Dēlam privāto dārziņu sākotnēji izvēlējāmies tuvāk mūsu dzīvesvietai. Galvenais bija arī paša dārziņa telpas un audzinātājas. Taču kad sāku darba gaitas abi ar vīru sapratām ka nevaram paspēt bērnu izņemt un aizvest laicīgi uz dārziņu darba laika dēļ. Tad nu nācās meklēt citus variantus. Mūsu dzīvesvietas tuvumā visi privātie dārziņi bija aizņemti, tad meklējām manas darba vietas tuvumā. Uz to brīdi atradu tikai vienu kurš varēja uzreiz pieņemt mūs. Sākotnēji likās ka dārziņā būs labi, bet nenovērtēju pastaigu un spēļu laukumu , jo ir lr sevišķi vasarā dēls bija visu laiku netīrs. Arī regulāri slimoja arī pēc 1gada pavadīšanas dārziņā. Dārziņu toreiz negribēju mainīt, jo drīz jau pienāca rinda pašvaldības dārziņā.
Meitiņai rūpīgāk gatavojos dārziņa izvēlei, jo zināju ka pašvaldības dārziņā uzreiz uz 1.6 g netiksim. Jau laicīgi izpētīju kādi privātie dārziņi ir pieejami un atbilstoši mūsu vēlmēm. Dārziņi kas bij manas darba vietas tuvumā nederēja, jo mans darba laiks reizēm ir līdz 19 tiem. un visi pārsvarā strādā līdz 19 tiem. Taču viens kurš strādā ilgāk mani neapmierināja ne ar pastaigu laukumu, ne ar savu nesamērīgo cenu. Vīrs arī nepaspēju meitu izņemt no dārziņā. Arī mūsu dzīvesvietas tuvumā visi privātie dārziņi nederēja. Vienīgais variants atkal pie vīra daba vietas. Izpētot piedāvājumu izvēlējos dārziņu kurš mums derēja gan pēc atrašanās vietas, gan patika arī pats dārziņš. Laicīgi pieteicu meitiņu rindā uz privāto dārziņu. Un jau kad meitiņa sasniedza 1.6 g varēja doties uz dārziņu. Un redzu ka esam izvēlējušies pareizi. Grupiņā ir maz bērniņu, audzinātājas ir super, vienmēr sagaida meitiņu ar smaidu un iedrošināt un paņem uz rokām ja ir kreņķīga. Un pats galvenais meitiņa ne reizi uz dārziņu nav devusies raudot. ☺

Iveta - tereeze Iveta - tereeze 06. Feb 2018, 09:46

Mums ar dārziņa meklējumiem klājās grūti, jo mans bērniņš ir īpašs un parastajā dārziņā mazo neņēma, jo tolaik pats vēl kārtīgi pats neēda, dzīvojās pamperos. Mūsu novadā ir tikai viens specializētais dārziņš. Arī tur nebija viegli tikt, jo grupiņas jau bija nokomplektētas, bet beigu beigās dēliņš dārziņu sāka apmeklēt no divarpus gadiņiem. Lai arī līdz dārziņam jādodas ar auto un jāmēro gandrīz 25 km līdz dārziņam, esam ļoti apmierināti un priecīgi ka esam tikuši speciālajā dārziņā, kur bērnam ir individuāla pieeja, iespēja darboties montesori nodarbībās, logopēda nodarbībās un pat mūzikas terapijā. Arī audzinātājas un personāls ir atsaucīgs un sirsnīgs, kas ir ļoti svarīgi, lai mazā bērna pirmā dzīves pieredze veidotos pozitīvā noskaņā un vidē.

06. Feb 2018, 09:18

Mēs nupat, nupat noslēdzām līgumu ar privāto dārziņu. Marko sāks iet vasarā 1g.7m. vecumā. Lielu uzmanību pievērsu šiem kritērijiem:
- Bērnudārza atrašanās vieta (izvēlētais bērnudārzs ir pa ceļam uz manu darba vietu)

- Cena ( ļoti nopriecājos, ja ar februāri Rīgas pašvaldības līdzfinansējums ir palielinājies, tāpēc piemaksa būs neliela)

- Telpu plašums, interjers (telpas gaišas, izremontētas, atsevišķa vannas istaba, rotaļlietas nav "nolietojušās", interjers iekārtots bērnam droši)

- Papildus nodarbības (Ritmika, dziedāšana bez papildus samaksas)

- Spēļlaukums (Labā stāvoklī,norobežots no ceļa, bērnam drošs)

- Komunikācija ar vecākiem (vecāku sapulces, komunikācija soc.tīklos, svētku koncerti utt.)

- Pieeja podiņmācībai ( atstrādāta sistēma, nav iebildumu pret pamperiem)

- Ēdināšana (par pieejamu samaksu, silts un daudzveidīgs ēdiens)

- Personāla attieksme ( Laipna, pozitīva komunikācija e-pastā, pa telefonu un satiekoties dzīvē)

- Bērna adaptācija (sistēma, kā notiek bērna "ievadīšana" jaunajā vidē)

mincenee mincenee 06. Feb 2018, 09:06

Viens no galvenajiem tomēr ir atrašanās vieta, lai būs ērti izvadāt uz dārziņu. Tāpat arī cena, jo sākotnēji pašvaldības dārziņā netiks. Tālāk jau rūpīgi tiek izpētīta visa mājaslapā un citur pieejamā informācija par telpām, režīmu, ēdināšanu utt. Protams, arī atsauksmes spēlē zināmu lomu.