Ko dāvināt bērnam Ziemassvētkos? 15 idejas

Ko dāvināt bērnam Ziemassvētkos? 15 idejas

07. Dec 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vai Ziemassvētku vecīša maiss jau pildās? Lai pirmssvētku pēdējās dienas varētu aizvadīt ģimeniskā lokā bez lieka stresa par to, ka jāpagūst sagādāt dāvanas, Māmiņu klubs, balstoties uz vecāku ieteikumiem, apkopojis idejas foršām svētku dāvanām mazākajiem.

Ieskaties ieteikumos, lai idejas raisās vieglāk un dāvanu maiss piepildās veiklāk!

LEGO ir pirmā izvēle ne tikai vecākiem, bet arī bērniem, domājot par dāvanām, jo sniedz neierobežotas rotaļu variācijas un iespēju iejusties dažādos tēlos, izspēlēt dažādas situācijas. Ja bērns ir dzīvnieku mīļotājs, viņam patiks LEGO® DUPLO® komplekts “Āzijas savvaļas dzīvnieki” (10974), jo te mājo zilonis un zilonēns, pandas un tīģeri, pērtiķis, pandas un putni, vai arī LEGO® DUPLO® Dienvidamerikas savvaļas dzīvnieki (10973), kas atklās nebeidzamas spēles ar pērtiķiem, krokodilu, sliņķi, jaguāru mazuli, tukānu un alpaku to dabiskajā vidē. Ar LEGO® bērns var iejusties arī dažādās lomās, piemēram, kļūt par ugunsdzēsēju (Ugunsdzēsēju depo un helikoptera komplekts (10970)), policistu (“Policijas iecirknis un helikopters” (10959)) vai arī vilciena vadītāju (LEGO® DUPLO® Tvaika lokomotīve (10874)) . Vienlaikus rotaļas ar LEGO® DUPLO® lieliski attīsta bērnam pirmās nepieciešamās prasmes – iepazīt ciparus, apgūt krāsas, formas un, galu galā, arī skaitīt! Lieliska dāvana šo prasmju apgūšanai ir LEGO® DUPLO® Ciparu vilciens (10954).

Galda spēles – mūsdienās pieejams tik plašs galda spēļu klāsts, ka atliek izvēlēties vien bērna vecumam un interesēm atbilstošāko. Ar galda spēļu palīdzību var mācīties gan pacietību, gan arī dažādas praktiskas iemaņas, piemēram, skaitīt.

Kosmētika – ikviena mazā dāma būs sajūsmā par kosmētikas komplektu, lai varētu pucēties gluži tāpat kā mamma!

Grāmatas vienmēr ir lieliska ideja un ļoti vērtīga dāvana, jo attīsta radošumu, ļauj izdzīvot dažādu tēlu sajūtas un veicina empātiju.

Attīstošās rotaļlietas būs pareizā izvēle mazākajiem rūķīšiem, lai trenētu satvērienu un vingrinātu mazos pirkstiņus. 

Pavāra cepure un priekšautiņš, ja bērnam tīk rosīties virtuvē un palīdzēt gatavošanā.

Tāfele, zīmēšanas piederumu komplekts. Zīmēšana veicina izdomu, trenē pacietību un trenē mazos pirkstiņus, piedevām, gala rezultātā vienmēr ir lielisks darbiņš, par kuru var radīt veselu stāstu.

Veidošanas masas, plastilīns, lai mazie pirkstiņi varētu čakli darboties un veidot dažādas figūriņas, izdomātus tēlus. Šāda pirkstiņu vingrināšana pozitīvi atsauksies uz bērna sīkās motorikas attīstību.

Trauku komplekts, rotaļu dārzeņi būs lieliska dāvana gan puišiem, gan meitenēm, jo kuram gan nepatīk spēlēties veikalos un kafejnīcās!

Rotaļu trase. Kāpēc gan lai nesarīkotu mājās īstas spēkratu sacīkstes? Kurš ātrāks? Kuram skaļāks motors? Mazo auto fanu no šīs rotaļlietas nevarēsiet ne atraut.

Ārsta komplekts, jo tieši “ārsts” ir viena no lomām, kurās bērni savās rotaļās mēdz iejusties visbiežāk. Ar ārsta komplektu varēs pārtapt par zinošu dakteri, kurš varēs izārstēt ne tikai rotaļu zvērus un lelles, bet arī tēti un māmiņu.

Mūzikas instrumeti, lai mājās varētu uzrīkot pats savu koncertu, dziedot līdzi dārziņā apgūtās dziesmas. 

Mugursoma, lai turpmāk uz bērnudārzu un izbraucienos ārpus mājām plecos varētu nest pats savu somu, kurā saliktas mīļākās rotaļlietas.

Pirkstiņlelles vari iegādāties ne tikai veikalā, bet arī pagūt līdz svētkiem izgatavot pati, lai kopā ar bērnu brīvajos brīžos uzrīkotu teātra izrādes.

Rotaļu instrumenti un priekšmeti, ar kuriem atdarināt vecākus - auto labošanas insturmenti, rotaļu gludeklis, putekļusūcējs u.tml.