Ko darīt vasarā pirms dārziņa gaitu uzsākšanas?

Ko darīt vasarā pirms dārziņa gaitu uzsākšanas?

23. Aug 2016, 13:15 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Tagad, kad vēl dažas nedēļas varam baudīt vasaru, jāorganizē bērnam komunikācija ar citiem bērniem. Ja esat pie jūras, iemāciet bērnam iepazīties ar vienaudžiem: parotaļājieties mazliet kopā, pēc tam atstāj bērnus vienus - lai mācās vienoties un rotaļāties kopā. Ja esat pilsētā, jāmeklē rotaļu biedri sētā. Tur noteikti ir bērni, tādi paši kā tavs bērniņš, un arī viņi rudenī dosies uz dārziņu. Būtu jauki, ja ar kādu no viņiem tavs bērniņš iepazītos, iedraudzētos jau tagad.

Zināšanas

Neskatoties uz to, ka vasara ir laiks atpūtai, jāvelta kāds brīdis arī kopīgām nodarbēm. Jāmāca bērniņam krāsas, ciparus, burtiņus, ja viņš ir jau vecāks par 2 gadiem, kopā varat pētīt grāmatas. Bērna attīstības līmenis ir nozīmīgs, dodoties uz dārziņu. Jo vairāk viņš pratīs, jo pārliecinātāks par sevi viņš būs jaunajā kolektīvā. Vairāk runājiet par visu, kas ir apkārt. Jo bērniņš labāk pratīs runāt, izteikt savas vēlmes, domas un sajūtas, jo vieglāk viņu saprast būs arī audzinātājām un auklītēm dārziņā.

Pienākumi

Ļauj bērnam apgūt arī kādu pienākumu, lai viņš izprastu atbildības nozīmīgumu. Viņš var laistīt puķes, pabarot jūsu mājdzīvnieku, palīdzēt salikt veļu veļas mazgājamā mašīnā. Pastāsti viņam: "Tu man esi patiešām liels jau! Drīz dosies uz dārziņu, tagad kā liels vari mammai palīdzēt mājās. Sarunāsim, ka tavs darbiņš tagad būs apliet puķītes vai pabarot mūsu sunīti. Es tev pamācīšu, kā tas darāms, un vēlāk jau visu varēsi darīt pats!". Ja pienākums tiks pildīts regulāris, bērniņš mācīsies būt patstāvīgs, viņš sajutīsies kā "pieaugušais". Tādas īpašības viņam palīdzēt justies pārliecinātam par sevi, viņš būs mierīgāks arī bērnu kolektīvā.

Ikdienas režīms

Vēl viens padoms: pēdējās vasaras nedēļas ar bērnu pavadi mierīgos apstākļos, ievērojot dienas režīmu, mājas rituālus. Necenties bērna ikdienu aizpildīt ar biežiem izbraukumiem uz dažādām jaunām vietām, došanos uz sabiedriskām vietām, kultūras pasākumiem un citām izklaidēm. Atceries, ka vislabāk bērna nervu sistēmu sagatavot jaunajiem sadzīves apstākļiem var ierasts dienas režīms un dzīvesveids. Katrai dienai jābūt tomēr līdzīgai iepriekšējai, lai bērniņš jau zinātu, kas aptuveni ir gaidāms.

Biežāk dodieties pastaigās, dodieties laikus pie miera, un atrodiet laiku, lai gūtu daudz pozitīvu emociju!

Māmiņu Klubs