Klaudija Hēla par bērnu adaptāciju bērnudāzā: Svarīgi, lai sākums ir labs, tad arī pēc tam nebūs problēmu

19. Feb 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Gluži tāpat kā pieaugušajam, kurš sācis strādāt jaunā darba vietā, tāpēc viss ir nezināms, arī bērns pirmajās dienās bērnudārzā jūtas sabijies. Māmiņu Kluba Bērnudārza vadītāja, E.Pikleres pedagoģe un fizioterapeite Klaudija Hēla šī iemesla dēļ uzsver adaptācijas lielo nozīmi, jo tas palīdz bērnam iejusties jaunajā vidē, iepazīt jauno dienas kārtību un cilvēkus sev apkārt.

“Lai pēc tam nebūtu problēmu, kad bērns nevēlas nākt uz dārziņu, ir svarīgi, lai sākums būtu labs,” pārliecināta ir E.Pikleres pedagoģe, fizioterapeite Klaudija Hēla. Šī iemesla dēļ pēc tam, kad notikušas pirmās sarunas ar vecākiem, Māmiņu Kluba Bērnudārzā notiek pakāpeniska bērna adaptācija jaunajā vidē. Ko tas nozīmē?

Adaptācija bērnudārzā. Klaudijas Hēlas tiešsaistes lekcija

Bērna adaptācija Māmiņu Kluba Bērnudārzā notiek pakāpeniski

Dienā, par kuru vecāki iepriekš vienojušies ar Māmiņu Kluba bērnudārzu, bērniņš kopā ar vecāku atnāk uz grupiņu laikā, kad tajā neatrodas pārējie bērni. Tas ļauj personālam mierīgi ar vecākiem izrunāt jautājumus, kas vēl palikuši neatbildēti kopš iepriekšējās tikšanās reizes, savukārt bērns tikmēr var iepazīt grupas telpas.

Otrajā dienā bērns kopā ar vecāku jau dodas pie sava skapīša, lai noģērbtos, kopā ar vecāku dodas nomazgāt rociņas, un pēc tam dodas uz savu grupiņu, kurā šoreiz ir arī pārējie bērni. Vecāks atrodas turpat grupā, savukārt bērns var tikmēr rotaļāties, bet vēlāk jau ar pārējiem bērniem doties laukā. Lai dotos laukā, bērnu otrajā adaptācijas dienā vēl saģērbj vecāki.

Trešajā adaptācijas dienā iepriekšējās dienas aktivitātēm tiek pievienota arī autiņbiksīšu nomaiņa, savukārt ceturtajā – arī pusdienas, bet piektajā – arī brokastis. 

“Pirmajā nedēļā ne tikai bērns, bet arī paši vecāki iepazīst, kas un kā pie mums notiek. Tas ir ļoti svarīgi, jo mūsu pārliecība ir, ka tad, ja paši vecāki ir droši, arī bērns jutīsies drošs un darbosies,” uzsver Māmiņu Kluba Bērnudārza vadītāja Klaudija Hēla.

Otrajā adaptācijas nedēļā bērniņš uz dārziņu jau nāk no rīta uz brokastīm, paliekot līdz pusdienlaikam, un personāls mazajam piedāvā darboties un iesaistīties aktivitātēs. Arī adaptācijas otrajā nedēļā bērna vecāks atrodas grupiņas telpās un bērnudārza personāls novēro, vai tad, ja vecāks aiziet līdz tualetei vai arī līdz blakus telpai iedzert kafiju, bērns ir mierīgs un nesauc pēc vecāka. “Kad saprotam, ka bērns ir gatavs palikt arī bez vecāka un viņš salīdzinoši mierīgi no rīta ienāk grupiņā, klāt pievienojam arī diendusu, un bērns var palikt dārziņā uz visu dienu,” par to, kā pakāpeniski notiek bērna adaptācija Māmiņu Kluba Bērnudārzā stāsta E.Pikleres pedagoģe, fizioterapeite Klaudija Hēla. Viņa norāda ka adaptācijas periods katram bērnam ir individuāls un var atšķirties, piebilstot, ka tas var ilgt pat pus gadu, kamēr bērns ir patiesi iejuties un izprot jauno sistēmu. 

Adaptācija bērnudārzā. Klaudijas Hēlas tiešsaistes lekcija

Radām vidi, kurā bērns jūtas labi

Māmiņu Kluba Bērnudārza vadītāja Klaudija Hēla uzsver: “Mūsu moto – vēlamies, lai bērns šeit justos labi –, tāpēc mūsu uzdevums ir radīt tam atbilstošu vidi. Ja bērns visu laiku domās par to, ka vēlas mājās un nesapratīs, kas dārziņā notiek, tas nebūs iespējams, tāpēc ir svarīgi, lai iejušanās bērnudārzā notiktu pakāpeniski.”

Tieši tāpēc arī Māmiņu Kluba Bērnudārzā bērna adaptācijas posmam tiek piešķirta ļoti liela vērība un, kā atzīst Klaudija Hēla, tas patiesi arī strādā. Bērni daudz mierīgāk nāk uz bērnudārzu, jo viņiem ir zināms, kas viņus sagaida.

Māmiņu Kluba bērnudārzs ar pedagoģi un vecāku iecienīto fizioterapeiti Klaudiju Hēlu! Bērnudārzs atrodas Rīgas centrā, Cēsu ielā 31 (Barons Kvartāls teritorijā). Šobrīd uzņem bērnus vecumā no 1.5 - 2 gadiem!

Tālrunis uzziņām: 67350750, https://maminuklubs.lv/bernu-darzs/