Karote kā rotaļlieta jau no 6 mēnešu vecuma

Karote kā rotaļlieta jau no 6 mēnešu vecuma

13. Nov 2017, 07:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Klubs uzsākot jaunu rakstu sēriju, kas veltīta Montessori materiāliem, aicina arī Tevi ielūkoties iespējās - kā ar vienkāršību un loģiku palīdzēt attīstīties savam mazulim. 

Montessori aktivitāšu iekļaušana ikdienas aktivitātēs, palīdzēs mazulim attīstīties atbilstoši viņa vecumam un sajūtam. Loģiskā domāšana, pacietība, pasaules uztvere un talanti - šī ir tikai daļa no prasmēm, ko mazulis apgūst savā bērnībā. Palīdzēsim viņam piedāvājot atbilstošas rotaļlietas un materiālus.

 Montessori attīstības centra vadītāja, Montessori skolotāja Rīgā – Olga Strautiņa atklāj, ka ir ļoti vērtīgi rotaļājoties ar bērnu izmantot dažādus elementus un priekšmetus, kas ikdienā paredzēti citiem mērķiem.

Viss ģeniālais ir vienkāršs. To noteikti var attiecināt uz ikdienas aktivitātēm vai rotaļām, kurās varam izmantot tik saprotamu un visiem zināmu priekšmetu – karoti. Šādas rotaļas ar karoti, mazajam var piedāvāt jau 6 – 8 mēnešu vecumā. Tādā veidā mēs viņam iemācām pareizu satvērienu, kas turpmāk palīdzēs, kad mazulis apgūs patstāvīgas ēšanas iemaņas.

Iemācīsimies ar karotes palīdzību sašķirot priekšmetus. 

Nepieciešamais:Varam izvēlēties – ledus trauciņus vai silikona formu, ko ikdienā izmantojam, lai gatavotu dažādus kulinārijas izstrādājumus. Blakus novietojam bļodiņu vai dziļo šķīvi ar dažādiem priekšmetiem – pogām, bumbiņām, akmentiņiem un citiem priekšmetiem. Piedāvajam bērniņam salikt katru priekšmetu, atrodot tam attiecīgu vietu. Katram priekšmetam – sava mājiņa. 

20171011161131-51706.jpg

20171011161059-76003.jpg

Par pamatu varam izmantot arī dažādus iepakojumus. Jo lielāks trauciņš, jo lielāku priekšmetu tajā varēs ievietot, piemēram – ja mājās ir saglabātas tukšas olu čaumalas, tajās var sašķirot un salikt kastaņus.

Vēl, rotaļājoties var izmantot arī divas bļodiņas. Viena bļodiņa tukša – otrā ieliekam, piemēram, pupiņas. Bērna uzdevums – ar karotīti pārlikt pupiņas no pilnās bļodiņas uz tukšo. Pupiņu vietā varam izmantot arī dažādus graudus, arī smiltis.

Montessori pedagoģijā ir pieejami arī speciāli rāmīši, kuri radīti ar mērķi, lai bērniņam būtu iespēja kaut ko, kaut kur pārbērt. 

20171011161220-62268.jpg

Ļoti interesanta spēle – dārgumu meklēšana. Tam būs nepieciešams trauks, kurā varam iebērt, piemēram, mannā putraimus, kuriem pievienojam dažādus sīkumus, kuri tad arī kļūs par meklējamajiem dārgumiem, sietiņš vai caurduris, ar kura palīdzību atdalīsim dārgumus no mannā putraimiem.  Kad dārgumi izsijāti, tos ar karotīti saliekam mājiņās - ledus trauciņos vai silikona formītēs, ar kurām pirms mirkļa jau iepazināmies. 

20171011161244-56555.jpg

Tāpat varam izmantot arī smiltis. Un nebaidieties - varbūt iesākumā šķiet, ka šī nodarbe mājās var radīt īstu haosu un nekārtību, bet, ja kārtīgi padomājam par spēlēšanās vietas iekārtošanu, no tā var arī izvairīties.  Ierobežojiet rotaļāšanās vietu. Izvietojiet visus nepieciešamos priekšmetus uz paplātes. Ja paplāte mājās nav atrodama, tad to varat aizstāt arī ar avīzi vai kādu citu materiālu, ko varat izmantot kā pamatni. Tas palīdzēs pēc rotaļāšanās visu, kas izbiris, daudz vienkāršāk savākt atkal kopā, lai izmantotie materiāli nebūtu izkaistīti pa visu istabu vai virtuvi, atkarībā no telpas, kurā notiek rotaļāšanās. 

20171011161315-51848.jpg

Atceries, viss ģeniālais ir vienkāršs. Un pie tā mēs šodien arī paliksim. 

HUGGIES Rotaļzemē - daudz un dažādu ieteikumu

kā pavadīt laiku kopā ar bērnu,

palīdzot viņam attīstīties un

pavadot laiku kopā. 

20171028154350-89365.jpg