Kādas rotaļas kopā ar bērnu uzspēlēt rudenī?

Kādas rotaļas kopā ar bērnu uzspēlēt rudenī?

12. Oct 2017, 00:03 FejuFeja FejuFeja

Kopīgas pastaigas ar bērnu vienmēr ir foršas, ja vien ir piemērots apģērbs. Tiesa, ja kādreiz mums pašiem šķiet, ka rudens diena ir pārāk pelēcīga, lai dotos laukā, tad vajag rast jaunas idejas, kā pastaigu padarīt aizraujošāku gan lielajam, gan mazajam.

Lūk, dažas idejas, kādas rotaļas uzspēlēt kopā ar savu bērndārznieku, dodoties pastaigā. Tās padarīs pastaigu ne tikai interesantāku, bet arī nostiprinās bērna zināšanas, veicinās viņa vēlmi izzināt pasauli.

Sarunājieties!

Dodoties pastaigā, izmanto momentu, kad var malā atlikt visas sadzīves rūpes, domas par darbu. Esi vienkārši kopā ar bērnu un sarunājies ar viņu. Par ko runāt? Pārrunājiet gadalaiku atšķirības, pievērsiet uzmanību dabas parādībām, kuras varat saskatīt pastaigas laikā. Pastāstiet bērnam, ar ko atšķiras vasara no ziemas, ar ko – pavasaris no rudens. Mēģiniet saskatīt pozitīvo katrā gadalaikā, un to, kas jums katrā no tiem patīk vislabāk.

Pasaku tēli atdzīvojas

Ļauj bērnam izvēlēties savu mīļāko pasaku vai multiplikācijas varoni un iedzīvojies viņa ādā šeit un tagad. Ļauj, lai bērns savam mīlākajam pasaku tēlam, pfu, gribēju teikt – Tev –, parāda savas iemīļotākās vietas, kuras varat redzēt pastaigas laikā. Uzdod bērnam pastaigas laikā jautājumus par visu, ko redzat apkārt, lai viņš pasaku tēlu iepazīstina ar savu pasauli. Šis ir lielisks veids, kā ļaut ieraudzīt pasauli bērna acīm. Piedevām, tas arī palīdzēs nostiprināt bērna runas prasmes, saskatīt apkārt notiekošos procesus un aprakstīt tos.

Mākoņu rotaļas

Rudens ir laiks, kad debesis pārvēršas par īstu mākoņu karaļvalsti. Paverieties kopā ar bērnu debesīs un cenšaties mākoņu formās saskatīt un atpazīt dzīvniekus, sejas. Kopā ar bērnu pavērojiet, kā mainās mākoņu formas. Šī rotaļa palīdzēs attīstīt bērna iztēli.

Iepazīstiet mežus un parkus

Lieliska vieta pastaigai ir parks vai mežs, kura priekšrocība ir ne tikai svaigs gaiss, bet arī neizmērojama iespēja attīstīt fantāziju un izzināt pasauli.

Pastaigas laikā kopīgi pārrunājiet, ko rudenī dara un kā ziemai gatavojas dažādi zvēri un putni. Pastāstiet, kāpēc mainās gadalaiki.

Gadījumā, ja pastaiga paredzēta gar kādu ūdenstilpni, sagatavojieties tai jau laikus, mājās no papīra izveidojot kuģīti, kuru palaist peldam pa upi. Taču, ja neviena ūdenstilpne tuvumā neatrodas, par to nav jābēdājas. Kuģu sacensības var uzrīkot arī lielajā peļķē pie mājām. Ļauj bērnam sevi iztēloties par kuģa kapteini un pastāstīt, uz kādām zemēm ceļo viņa kuģis, kas tur dzīvo.

Un pavisam noteikti rudenī ir jāpriecājas par skaistajām krāsainajām lapām. Pastaigas laikā salasiet krāsainās lapas, lai no tām mājās izveidotu kompozīciju, kas priecēs acis arī iekštelpās!

Rubrika par bērnu rotaļāšanos - Huggies® Rotaļu zeme"

20170629095820-48787.jpg