Forum Cinemas aicina uz īpašo animācijas filmas “Sirds likums” seansu kopā ar filmas veidotājiem

15. Feb 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Sestdien, 2024. gada 17. februārī plkst. 12.00 kinoteātrī Forum Cinemas notiks īpašais animācijas filmas “Sirds likums” seanss, ko aicina izbaudīt kopā ar visu ģimeni, pavadot laiku pozitīvā gaisotnē. Pirms filmas mazajiem skatītājiem būs iespēja tikties ar filmas radošo komandu, bet pēc filmas piedalīties zīmēšanā kopā ar filmas mākslinieku Alekseju Naumovu. Biļetes uz seansu jau ir pārdošanā.

Filmas apmeklētājus uzrunās filmas mākslinieks Aleksejs Naumovs, princeses lomas atveidotāja, aktrise Telma Auziņa, karaļa lomas balss ieskaņotājs Ritvars Logins, kā arī filmas producents Dominiks Jarmakovičs.

Filmas skatītājus sagaida arī dažādi pārsteigumi un aktivitātes – gan iespēja iegūt pārsteiguma balvas no “Brain Games”, gan darboties kopā ar pazīstamo gleznotāju, Latvijas Māklsas akadēmijas profesoru Alekseju Naumovu, kopā krāsojot lapas ar filmu tēliem. Kinoteātris būs parūpējies par krāsainajiem rakstāmpiederumiem. 

Filma veidota pēc latviešu literatūras klasiķa, ievērojamā novelista Jāņa Ezeriņa darba “Jaunais likums” motīviem. Tā vēsta par kādu tālu karaļvalsti, kurā mīt Karalis un Princese. Viņu dzīve rit rāmi un paredzami, pavalstnieki gatavojas karaļmeitas kāzām. Taču kādu nakti Princese pils dārzā sastop Svešinieku, kurš viņu apvelta ar neparastu dāvanu, un no šī brīža viss sagriežas kājām gaisā. Krāšņā pasakā par drosmi un mīlestību Princese aizbēg no mājām, viņas līgavaini Princi un draugu Kaķi gaida izaicinoši piedzīvojumi, guvernante Gaigala mēģina vest pie prāta satraukto Karali un visiem nākas uzmanīties no varaskārajiem Vilkiem.

“Sirds likums” mākslinieks ir pazīstamais gleznotājs Aleksejs Naumovs, kuram šī ir debija animācijas pasaulē, par viņu sadarbību filmas režisore Roze Stiebra saka: “Mani ļoti aizkustināja un patika Alekseja Naumova gleznieciskā brīvība. Biju ļoti gandarīta, ka viņš uzreiz atsaucās mūsu sadarbībai. Vēl es māksliniekiem parasti saku – vienalga, kā režisors jūs mēģinās izgrozīt un pārtaisīt, tā būs jūsu filma. Neviens nesajauks – teiks, tā ir Alekseja Naumova filma.” 

Skatītāji filmā sastopas ar Princesi, kuras padomnieks un draugs ir kaķis. Vienā no filmas kadriem kaķis sēž kokā, kuram mākslinieks Aleksejs Naumovs iezīmēja kabatā putnu. Katru reizi, kad mākslinieks atnāca uz tikšanos pie režiosores, viņš manīja, ka putna kabatā vairs nav. Pēc tam vienā reizē Roze Stiebra teica: “Es jums pasniegšu dāvanu. Es atstāju to putnu.” Tas, vai putns ir palicis kabatā, ir jāmeklē filmā.

“Sirds likums” lomas ierunājuši Telma Auziņa, Jānis Ēriks Grūtups, Ritvars Logins, Gerds Lapoška, Marta Lovisa Jančevska, Toms Harjo un citi.

Biļetes uz animācijas filmu “Sirds likums” pieejamas kinoteātra Forum Cinemas mājaslapā forumcinemas.lv, mobilajā lietotnē un biļešu kasēs.

Filma tapusi ar Latvijas Nacionālā Kino centra finansiālo atbalstu.