Filmas bērniem un animācijas meitarklase nedēļas nogalē festivālā 2ANNAS

Filmas bērniem un animācijas meitarklase nedēļas nogalē festivālā 2ANNAS

30. Nov 2018, 13:32 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

23. Rīgas Starptautiskā filmu festivāla 2ANNAS ietvaros jau otro gadu tiek rādītas filmas arī pašiem jaunākajiem kino skatītājiem. Sestdien, 1.decembrī plkst. 12:00 Kaņepes Kultūras centrā notiks bērnu filmu seanss “Kāpēc kopā?”, savukārt festivāla noslēguma dienā, 2. decembrī, no plkst. 13:00 līdz 17:00 turpat norisināsies īpaša animācijas meistarklase

Starptautiskais Bērnu īsfilmu konkursa seanss “Kāpēc kopā?” piemērots no 6 līdz 12 gadus veciem skatītājiem, un tajā būs skatāmas 7 aktuālas īsfilmas par mazajiem skatītājiem svarīgām tēmām. Asprātīgajā filmiņā “Pingvīns”, (Jūlija Ockere, Vācija), kas būs interesanta ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem, viesmīlis pingvīns tikai grib, lai pingvīnu balle izdodas lieliska. Filmā “Stacija” (Jocelyn Wat, Lielbritānija) vecmāmiņa dzelzceļa stacijā gaida savu mazmeitu, bet mazmeita ir izkāpusi nepareizajā platformā. Lai viņu izglābtu, vecmāmiņai jāpārvar šaušalīgi šķēršļi.  Žeņu, kura neticamā ceļojumā satiek pasaku tēlus un atrod veidu, kā īstenot savu mērķi, varēs iepazīt filmā “Meitene un vēlmju koks” (Aleksandra Lupaško, Krievija). “Bēdīgais Hermans Brauns” (Dans Kastro, Lielbritānija) ir digitālās animācijas tehnikā veidots stāsts par dzīvi, trauksmi un mācīšanos tās pārdzīvot, savukārt filma “Labs ir! Viss ar laiku!” (Bonija Dempseja, Īrija) ir komiska fantāzijas filma par diviem bērniem - viens dzīvo 1918. gadā, bet otrs - 2018. gadā. Vēl seansā būs skatāmas filmas “Koko diena” (Tatiana Moshkova, Krievija) par mazo krokodilu Koko, un filma “Krāsainie putni” (Oana Lakruā, Francija).

Svētdien, 2. decembrī, Kaņepes kultūras centrā tiks gaidīti gan bērni, gan vecāki. Plkst. 13:00 norisināsies Polijas festivāla “Etiuda&Anima” animācijas darbnīca, kurā 4 stundu laikā bērni, vecumā no 8 līdz 12 gadu vecumam, varēs apgūt animācijas filmu veidošanas pamatus – no scenārija plānošanas līdz sava stāsta realizēšanai. Dalība – bez maksas. Dalībniekiem tiks dota unikāla iespēja ieraudzīt savas fantāzijas tēlus dzīvē, turklāt visu paveicot pašiem. Darbnīcu vadīs animatore Agneška Konarska (Agnieszka Konarska). Vietu skaits ierobežots! Paredzēts, ka darbnīcas ilgums būs aptuveni 4 stundas. Paralēli plkst. 13.00 tiek piedāvāts animācijas filmu seanss pieaugušajiem.

Pieteikties bērnu animācijas darbnīcai var, zvanot vai rakstot īsziņu Agnesei Krastkalnei pa tālruni  27502343.

Informācija par festivāla programmu ir atrodama festivāla mājas lapā 2annas.lv un Facebook 2AnnasISFF.

Īsfilmu festivālu organizē filmu studija Urga. 2ANNAS misija ir sniegt skatītājiem nebijušu kino pieredzi, gan satura gan formas ziņā, popularizējot īsfilmas žanru. 2ANNAS atbalstītāji ir Latvijas Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Naconālais Kino centrs, sabiedrisko attiecību aģentūra Prospero, radošā aģentūra Fresh, radio Naba, laikraksts Diena un tā kultūrai veltītais izdevums KDi, vides reklāmas kompānija JCDecaux, poligrāfijas un drukas darbu uzņēmums Lanateks, tulkojumu birojs Linearis, folkklubs Ala un Mūrbūdu sidrs, kafijas veikali Caffeine, Tehniskās jaunrades nams Annas2, Rīgas Kino muzejs, ķermeņa kopšanas kosmētikas zīmols Stenders, kas nodrošinās balvas uzvarētājiem kā arī uzņēmums Woki Toki, kas bez atlīdzības ēdinās festivāla brīvprātīgos.