Exupery bērnudārzs – brīnišķīgs ceļojums valodu pasaulē

Exupery bērnudārzs – brīnišķīgs ceļojums valodu pasaulē

10. May 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

“Mēs visi nākam no bērnības” – tā savulaik savā slavenākajā grāmatā-pasakā “Mazais princis” rakstīja franču rakstnieks Antuāns de Sent-Ekziperī. Arī starptautiskās skolas Exupery bērnudārzā Piņķos bērni, tēlaini izsakoties, ceļo pa planētām, tāpat kā Mazais Princis – rotaļu veidā, komfortablā atmosfērā un aprūpēti – viņi sasniedz sarežģītus mērķus un apgūst Starptautiskā bakalaurāta (IB) programmu.

Skolotāji ar saviem audzēkņiem runā franču un angļu valodā, skolā dzird gan latviešu, gan krievu valodu. Kāpēc skola un skolotāji, ja tas ir bērnudārzs, kurā mācās bērni vecumā no 2,5 līdz 6 gadiem? Exupery bērnudārzs ir daļa no akadēmiski holistiskajām mācībām, kas ietilpst sākumskolas Starptautiskā bakalaurāta (IB) programmā. Jaunie audzēkņi apgūst prasmi sasniegt izcilus panākumus personības attīstībā, spējas meklēt nestandarta pieejas, dalīties ar savām idejām ar cilvēku kopienu visā pasaulē un mācās iegūtās zināšanas izmantot praksē sarežģītās un neparedzamās situācijās. Bērniem nav obligāti jāzina valodas, matemātika, dabaszinātnes, zinātne par sabiedrību, mākslu, sportu – to visu pasniedz rotaļu un ērtas saziņas veidā.

Ierodoties bērnudārzā jebkurā vecumā līdz 6 gadu vecumam, bērniem nav obligāti jāzina franču vai angļu valoda. Grupas skolotājam, kuram kāda no tām ir dzimtā valoda, ir asistents, kurš runā angļu, franču vai latviešu valodā, un var palīdzēt ikvienam bērnam, kurš vēlas, lai viņam kaut ko paskaidro. Visbiežāk bērni bērnudārzā sazinās angļu valodā, jo pēc tam, pirmajā klasē, mācības galvenokārt notiek angļu valodā. Tajā pašā laikā liela nozīme tiek pievērsta bērna dzimtās valodas attīstībai – tas ir pamats, uz kura tiek veidota spēja mācīties.

“Valodas – tā ir vissvarīgākā bērnudārza sastāvdaļa. Bērni to nepamana, taču patiesībā viņi visu laiku mācās – kad mēs ar viņiem spēlējamies, mēs mācāmies, to darām arī tad, kad viņi ēd vai dodas gulēt. Tā ir pilnvērtīga valodas vide un sekmē iedziļināšanos. Valodas netiek apgūtas atsevišķās nodarbībās, bet tās tiek iekļautas bērnu ikdienā. Mēs, skolotāji, esam gatavi precīzi strādāt saskaņā ar Starptautisko bakalaurātu sistēmu un zinām, ar ko sākt un kur nonāksim pirmsskolas beigās. Jā, ir nepieciešams laiks, lai apgūtu gan angļu, gan franču valodu, un nevajadzētu gaidīt, ka bērns šajās valodās runās pēc diviem mēnešiem, taču es neuzskatu, ka tā ir problēma. Bērni ļoti viegli “pārslēdzas” starp valodām. Viss būs, jo tas ir tikai sākums! - saka pamatskolas skolotājs Frederiks Žilemsans (Frédéric Guilhemsans).

Radīt atbalstošu atmosfēru, kurā būtu viegli un ērti pārslēgties starp valodām – tas ir skolotāju uzdevums, turklāt daudzi no viņiem ir jauni un enerģijas pilni. Viņi vienmēr ir gatavi spēlēties, skaidrot, palīdzēt, mudināt uzdot jautājumus, bet ne darīt bērna vietā – galu galā bērnam jākļūst par radošu un neatkarīgu cilvēku.”

Diena Starptautiskās skolas Exupery bērnudārzā sākas pulksten 8.30, bet beidzas plkst.17.30. Nodarbībās bērns klausīsies, mācīsies un lasīs, apgūs mūziku, radīs mākslu īpašā mākslas studijā, sportu – sporta zālē, bet pastaigas notiks skolas pagalmā, kur iekārtotas īpašas dabas zonas, kas ļauj iepazīties ar apkārtējo vidi. Pusdienlaiku bērni guļ mājīgās guļamistabās, savukārt ēdināšanu četras reizes dienā nodrošina slavenais šefpavārs Lauris Aleksejevs un restorāns 36. līnija.

Jā, tas ir ļoti neparasts bērnudārzs – ar modernām, plašām telpām, kur starptautiskā vidē tiek audzināti pasaules pilsoņi, kuri vēlāk ir gatavi mainīt šo pasauli. Jūs varat pievienoties lieliskajai Exupery kopienai visa gada garumā. Protams, ja vien jums ir bērns vecumā no 2,5 līdz 6 gadiem, kuru vēlaties darīt laimīgu.

Exupery International School

https://exupery.lv/lv

Jaunā iela 8, Piņķi, Babītes pagasts, LV-2107, Latvija

Kontakti

Bērnudārzs
Tālrunis: +371 26 33 88 97
E-pasts:info@exupery.lv 

Skola
Tālrunis: +371 26 62 23 33
E-pasts:info@exupery.lv