D vitamīnu svarīgi papildus uzņemt visa gada garumā

24. Oct 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Rudens vēsais laiks un došanās uz dārziņu vai skolu var būt liels stress, tāpēc pazeminās imunitāte, bērni ir nogurušāki. Kā parūpēties par bērna veselību, lai rudens vīrusi ietu ar līkumu?

Vasaru pavadot brīvā režīmā, rudens nāk ar stingrāku dienas plānu, jo bērnam jāatgriežas skolā vai bērnudārzā. “Pat ja bērnam patīk iet skolā, oktobrī visbiežāk parādās emocionālā spriedze, līdz ar kuru sākas pirmais nogurums un slimošana,” stāsta pediatre Sanita Mitenberga. Šī iemesla dēļ viņa vecākiem rekomendē gadījumos, kad tie novēro, ka bērnam tuvojas vīruss, ja vien tas iespējams, vienu vai divas dienas savai atvasītei ļaut palikt mājās, lai kārtīgi izgulētos un uzņemtu daudz šķidruma.

Pediatre novērojusi – nereti tiek uzskatīts, ka vasaras periodā D vitamīns papildus nav jālieto. “Tomēr mēs dzīvojam tādos platuma grādos, kur ar sauli vasarā D vitamīnu nevaram uzņemt tādā daudzumā, lai ar to pietiktu visam gadam,” stāsta Sanita Mitenberga, uzsverot, ka šādā gadījumā jau oktobrī asins analīzēs nereti redzams zems D vitamīna līmenis, kas fiziski izpaužas ka miegainība, nespēks un nogurums. Lai to nepiedzīvotu, D vitamīnu svarīgi uzņemt visa gada garumā, savukārt, ja D vitamīns lietots jau ilgstoši, taču nogurums neizzūd, ieteicams nodot analīzes, lai pārbaudītu D vitamīna līmeni. Iespējams, jāpalielina D vitamīna deva.