Bērnu vakcinācija pret Covid-19 ir iespēja pasargāt savu bērnu

02. Feb 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jau divus gadus esam dzīvojuši zem Covid-19 pandēmijas zīmes, un pēdējā laikā koronavīruss strauji izplatījies arī bērnu vidū, kuri ar šo vīrusu slimo aizvien biežāk. Lai pasargātu savu bērnu no smagas saslimšanas ar Covid-19, arvien vairāk vecāku nosliecas par labu bērnu vakcinācijai.

Lai gan, salīdzinot ar pieaugušajiem, bērniem Covid-19 saslimšanas gadījumā blaknes un hospitalizācija ir retāka, slimnīcā mēdz nonākt arī tie bērni, kuriem ir vēlīnās Covid-19 izpausmes un dažādu orgānu traucējumi, tāpēc būtu svarīgi arī bērnus vakcinēt pret Covid-19. “Bērni ir ļoti komunikabli, apmeklē dažādus pulciņus un nodarbības, bērnudārzu. Ne visi bērni izslimo viegli,” uzsver VCA poliklīnikas “Pļavnieki” ģimenes ārste Valentīna Želve, minot iemeslus, kāpēc ir svarīga bērnu vakcinācija. Viņa stāsta, ka pie pirmās iespējas vajadzētu pret Covid-19 vakcinēt bērnus, kuri slimo ar hroniskām saslimšanām, onkoloģiskām slimībām, cukura diabētu, nieru mazspēju.

Bērniem, kuri nav izslimojuši Covid-19, šobrīd rekomendētais intervāls starp vakcīnas pirmo un otro devu, ir 6 nedēļas. Gadījumā, ja bērns ir pārslimojis Covid-19, vakcīnu var saņemt sākot no 8. nedēļas pēc izslimošanas. Šādā gadījumā bērnam tiks vakcinēta tikai viena deva.

“Pēc vakcīnas saņemšanas var būt pietūkums vai sāpes vakcinācijas vietā, retākos gadījumos drudzis, galvassāpes, slikta dūša, bet šiem simptomiem vajadzētu izzust trīs dienu laikā,” skaidro ģimenes ārste, uzsverot, ka gadījumos, ja tie nepazūd, ir jāsazinās ar savu ārstējošo ārstu.

Vakcinēt pret Covid-19 bērnus var pie ģimenes ārsta, ja ārsts veic vakcināciju, kā arī Veselības centru apvienības poliklīnikās, iepriekš reģistrējoties www.epoliklinika.lv.