Augstāk par zemi

Augstāk par zemi

09. Apr 2021, 00:00 Strazdbūris Strazdbūris

Lieliska, izglītojoša grāmata bērniem, kur atradīsiet vairāk kā 20 stāstus par dažādām arhitektoniski nozīmīgām vēsturiskām un mūsdienu augstceltnēm Rīgā.

Stāsti pasniegti izklaidējošā veidā, kur kāda spārnota ģimene, meklējot sev piemērotas mājas, aplūko vairākas Rīgas augstceltnes. Katrā stāstā nedaudz vēstures un interesanti fakti par konkrēto celtni, tāpat grāmatā bērniem saprotamā veidā skaidrota virkne sarežģītāku arhitektūras terminu. 

Bērniem (5 un 4 gadi) grāmata patika un paši nāca ar ierosinājumu - “vai izlasīsim par vēl kādu torni?”, taču grāmata noteiktu būs piemērota līdz pat sākumskolas vecumam. Un jāsaka, ka, tā kā man ļoti interesē vēsture, grāmata ļoti patika arī man pašai un es uzzināju daudz jauna. 


Nolēmām grāmatas lasīšanas prieku pagarināt un devāmies grāmatā iekļautās ēkas apskatīt dzīvē un tas kļuva par lielisku izglītojošu ģimenes izklaidi. Piemēram, Jūgendstila arhitektūru ar kuru ārvalstu viesiem dižojamies kā ar īstu pērli nemaz pati tā kārtīgi nebiju pētijusi. Tad nu izstaigājām Rīgas kluso centru ar deguniem gaisā un izpētijām skaistās ēkas ar lauvām, zobenzobu tīģeriem, nedaudz spocīgiem ūsainiem onkuļiem un bižainām dāmām.
 

Vienā dienā visus objekus nepaguvām apskatīt, bet ar bērniem jau vienojāmies, ka šo noteikti atkārtosim un dosimies dzīvē iepazīt arī citas grāmatā iekļautās ēkas.

Iesaku šo grāmatu un ņemiet piemēru no mums un kļūstiet par tūristiem savā pilsētā, kas šajā ierobežojumu laikā būs tieši tas, kas vajadzīgs.

https://www.instagram.com/mrs.lasitaja/