Animācijas multfilma, kas liek raudāt mammai

Animācijas multfilma, kas liek raudāt mammai

08. Jan 2018, 15:34 Liene MāmiņuKlubs.lv Liene MāmiņuKlubs.lv

Mūsu ģimenē kino apmeklējums ir kļuvis jau par izteiktu tēta un meitas tradīciju. Pirmais kino apmeklējums, kad abi kopā devās uz kinoteātri, lai Bērnu rīta ietvaros noskatītos MINIONUS, notika īsi pirms Līnas 2 dzimšanas dienas. Pēc tam – Minioni pārņēma mūsu ikdienu. Arī dzimšanas dienas ballīte tika organizēta mazo, dzelteno draugu stilā.

Ja plānojat doties ar bērnu uz kino, ņemiet vērā, ka viss, kas tur būs pieejams, ļoti uzrunās mazo kino apmeklētāju – sākot ar saldumu stendiem, beidzot ar personalizētajām dzērienu krūzītēm un rotaļlietām, tāpēc, pirms došanās uz kino, pārrunājiet, kas ir tās lietas, ko drīkst un nedrīkst, ko mamma vai tētis varēs vai nevarēs mazajam nopirkt.

Savulaik arī pati biju ļoti kaislīga kino apmeklētāja, bet nu jau pēdējos gados, to apmeklēt sanāk ļoti reti, jo tam vienkārši nepietiek laika. Tāpēc, iespēju izklaidēties tagad realizē tētis ar meitu.
Nu jau pāris dienas atpakaļ bija pienācis laiks kino apmeklējumam. Animācijas filma “Koko noslēpums” izraisīja meitas interesi un mēs nolēmām, ka dosimies visi kopā. Arī mamma un brālis. Lai gan sākumā biju domājusi, ka palikšana mājās ļautu pieķerties mājas darbiem, sapratu, ka vienīgo nedēļas brīvdienu nu galīgi negribu pavadīt šķirojot rotaļlietas vai kārtojot drēbes.

Bērnu rīts
Tētis parasti izvēlas doties uz kino laikā, kad tur notiek Bērnu rīts. Parasti dažādās aktivitātes tiek izbaudītas pirms seansa, šoreiz tās pirms filmas tikai apskatījām un darbojamies jau pēc filmas noskatīšanās.

20180108152848-60796.jpg
Bērnu rīta aktivitātes mani vienmēr iepriecina gan ar kvalitāti, gan saturu. Vienmēr kāda radošā darbošanās, kur bērns pats, ja ir pietiekami liels, var izveidot kādu konkrētās filmas tematikai atbilstošu darbiņu, vienmēr būs animators, kas mazajiem gribētājiem uz sejas uzzīmēs pašu izvēlētos zīmejumus. Līna jau neskaitāmo reizi brauc mājās ar taureni uz vaiga.

20180108152929-18565.jpg
Visvairāk laika šoreiz mēs pavadījām pie LEGO galda. Līna ir pārņemta ar Lego Duplo dzīvnieciņiem. Viņai tie ārkārtīgi patīk un arī ikdienas rotaļās tiem vienmēr ir īpaša vieta un loma. Dažādas situācijas tiek izspēlētas un cik liels pārdzīvojums, ja kāds no zvēriņiem kaut kur ir pazudis.

20180108152949-86769.jpg
P.s. – šo aktivitāšu laikā sapratām, ka mums ir problēma – tagad jāatrod, kur/kādā komplektā ir pieejams mazs melns Lego Duplo kaķītis. Dodiet ziņu. Nepieciešamība pēc pilnas un laimīgas kaķu ģimenes.


Filma “Koko noslēpums”
Filmas pirmajās minūtēs es biju ļoti skeptiska. Kāpēc? Jo īsti nesapratu, kāpēc man būtu jāzina par meksikāņu  mirušo piemiņas dienu un tradīcijām un vēl jo vairāk, kāpēc par to būtu jāzina maniem bērniem. Sāku jau domāt, ka prātīgāk būtu krāmēt tās drēbes mājās, bet nu velti – jo filmas beigās biju viena no cītīgākajām raudātājām. Pirmais iespaids, bieži maldīgs.

20180108153109-82815.jpg
Tātad – filmā ir stāsts par puisēnu Migelu, kurš dzīvo nelielā meksikāņu ciematā un sapņo kļūt par muzikantu. To viņš dara slepus, jo dēļ pagātnes notikumiem Migela ģimenē mūzika tur tiek uzskatīta par lāstu.
Lai gan – patiesībā – stāsts ir par vērtībām, to, kas mums ir vai nav svarīgs, par atmiņām, ko glabājam un cilvēkiem, kas ir un kādā mirklī jau vairs nav mūsu dzīvē. Košas krāsas, arī latviešu valodas dublējums patīkams un ja vēl tam visam pa vidu mūzika, tad arī mana dvēsele dzied.
Šoreiz – bija lietas, kas Līnai ļoti patika, nedaudz viņu sabiedēja multfilmā esošā mirušo pasaule – lai gan ne biedējoša, ne tumša un drūma, tomēr krāsaini skeletiņi viņai likās nedaudz dīvaini. Vēl vakarā mājās man vairrākkārt jautāja par “skeletoniem” (tā viņa sauc skeletus), vai viņi pie viņas šodien nenākšot.

Kad Jūs pēdējo reizi bijāt uz kino? Kādu filmu skatījāties un kā patika? 

flower.of.hope flower.of.hope 10. Jan 2018, 23:04

ebay.de varēja kaķīti arī atsevišķi sameklēt, vienīgi nezinu kā ar piegādi uz Latviju.

08. Jan 2018, 21:00 Liene MāmiņuKlubs.lv

Domāju 2D skatās tagad 😀

08. Jan 2018, 20:59 kintijad

Šādu multfilmu neatceros vai manējie bijuši, bet izteikta nepatika meitai ir pret 3D multfilmām. Laikam nepatika ne tās brilles, ne virsū lidojošie multfilmu varoņi.
Tagad, kad kino apmeklē, iet tikai uz parasto, jeb 3D un patikšana nav mazinājusies, ja nu vienīgi filmas laikā vajadzība aizskriet līdz dāmu istabai 😀

Es ar esmu sapratusi, ka bērnam tā dziļā doma daudz grūtāk uztverama un nepieciešama jautrība un iespēja smieties. Mierīgs sižets, kurā daudz jādomā līdzi, acīmredzot, nespēj tiem aktīvajiem pasaules izzinātājiem noturēt uzmanību.

kintijad kintijad 08. Jan 2018, 19:17

2017.gada nogalē devāmies pirmo reizi uz kinoteātri ar bērniem ( Regnāram gandrīz 4 , bet Samantai 4 ar pus gadu). Ziemassvētku noskaņās izvēlējāmies multfilmu The Star . Ļoti skaista un jauka multfilma ,tomēr bērni nevarēja nosēdēt. Mans puika pat vairākkārt prasīja iet prom. Es domāju viņam tā bija pa nopietnu, šķiet tā vairāk domāta bērniem virs 6 g.v..☺