7 rotaļas bērna atmiņas trenēšanai

7 rotaļas bērna atmiņas trenēšanai

05. Mar 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērnu atmiņas attīstība ir ļoti intensīva, tāpēc viņi spēj uztvert un atcerēties lielu daudzumu dažādas informācijas. Nepalaid šo brīdi bērna attīstībā garām!

Spēles un rotaļas, dažādi vingrinājumi ir vienkāršs, bet efektīvs veids, kā stimulēt bērna vizuālo, dzirdes un taustes atmiņu. Tas nozīmē, ka vari vienlaikus ne tikai lieliski pavadīt laiku kopā ar bērnu, bet arī veicināt viņa attīstību! Mums padomā dažas spēles, kuras šādās reizēs noderēs.

Spēli “Atkārto pēc manis” vari spēlēt kopā ar bērnu, kurš jau sasniedzis 2 gadu vecumu. Nostājies bērnam aiz muguras un tad gluži kā ar lelli veic dažādas manipulācijas ar bērnu. Piemēram, pacel viņa kreiso roku, pakustini bērna galvu uz labo pusi. Lūdz bērnam pēc tam šīs kustības tādā pašā secībā atkārtot. Vēlāk nostājies bērna priekšā un parādi vairākas kustības ar savu ķermeni, kuras pēc tam bērnam pareizā secībā jāatkārto.

Rotaļa “Kas mainījies” būs piemērota bērniem no 3 gadu vecuma. Bērna priekšā novieto 5 – 6 rotaļlietas. Bērnam jāatceras rotaļlietu skaits un to atrašanās vieta. Lūdz bērnam novērsties, un tikmēr pārkārto rotaļlietas vai arī kādu no tām paslēp. Bērna uzdevums – sakārtot rotaļlietas tā, kā tās stāvēja iepriekš, kā arī pamanīt, ja kāda rotaļlieta iztrūkst. Pēc tam šo rotaļu varat atkārtot, mainoties lomām. Ja rotaļa kļuvusi par vieglu, varat palielināt izmantoto rotaļlietu skaitu.

“Sniega kamoliņu” vari izmēģināt spēlēt ar bērnu jau no 3 gadu vecuma. Spēles uzdevums ir atcerēties sākuma vārdus un turpināt sarakstu, neaizmirstot pirmos vārdus. Piemēram: Šodien mēs vārīsim dārzeņu zupu un pievienosim tai kartupeļus… Bērns atkārto teikumu un pievieno, piemēram, burkānus, sakot: “Šodien mēs vārīsim dārzeņu zupu un pievienosim tai kartupeļus, burkānus…” Spēli turpiniet, kamēr zupa gatava vai arī kāds sajauc secību.

Ja bērns jau sasniedzis 4 gadu vecumu, varat izmēģināt figūru zīmēšanu. Parādi bērnam vairākas ģeometriskās figūra un tās paslēp (vari arī tās uzzīmēt uz lapas). Bērnam jāatceras redzētās figūras un tās jāuzzīmē. Ja vēlaties spēli padarīt sarežģītāku, varat arī katrai figūrai piešķirt krāsu, pievērst uzmanību to izmēram.

Šajā vecumā ar bērnu varat arī spēlēt spēli, kuras galvenais mērķis ir atpazīt priekšmetu. Aizsien bērnam acis un ieliec rokās kādu priekšmetu, rotaļlietu. Bērnam priekšmets jāsajūt un jāatpazīst.

Jau no 3 gadu vecuma bērns spēj atkārtot vienkāršāku ritmu, tāpēc mamma vai tētis var ar plaukstām izplaukšķināt ritmu, bet bērnam tas jāatceras un jāatkārto. Sāciet ar vienkāršākiem ritmu variantiem un, ja izdodas, pārejiet uz sarežģītākiem!

Bērniem ļoti patīk spēlēties veikalos, tāpēc izmanto iespēju, jo arī tādējādi iespējams trenēt mazā cilvēka atmiņu. Izveidojiet veikalu ar plašu skatlogu, kurā izkārtojiet daudzas rotaļlietas. Kad tas izdarīts, tētis vai mamma dodas iepirkties, nosaucot uzreiz vairākas lietas, kuras vēlas iegādāties. Bērnam tās jāatceras un jāsaliek pirkuma groziņā. Ar laiku rotaļu var padarīt grūtāku, palielinot pirkumu skaitu.