7 pasākumi ģimenēm patiesi latviskās tradīcijās

7 pasākumi ģimenēm patiesi latviskās tradīcijās

14. Jun 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vasaras saulgrieži tuvojas straujiem soļiem un saule jau ir pašā karstuma zenītā. Šajā nedēļas nogalē vairākās Latvijas vietās, tostarp Rīgā, norisināsies pasākumi, kas ļaus ģimenēm sajust latvisko garu, iegremdēties ziedu jūrā, izzināt vēsturi, darināt savām rokām un sagatavoties Līgo vakaram. 7 pasākumos, ko atlasījusi pasākumu platforma Kurp.es, aicinām ņemt līdzi visu ģimeni un izbaudīt silto laiku pa pilno. Ieskaties!

 

Novadu dienas 2019

15. un 16. jūnijā | no 11:00 | Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

15. un 16. jūnijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Pirmsjāņu laiku ieskandinās “Novadu dienas”. Muzeja sētās daudzveidīgas un skanīgas programmas rādīs 130 folkloras kopas, kapelas un etnogrāfiskie ansambļi no visiem Latvijas novadiem. Ģimenes ir aicinātas piedalīties Jāņu ielīgošanā, dziedāšanas un koklēšanas meistarklasēs, dančos un rotaļās.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/novadu-dienas-2019

 

Ģimeņu kopā būšanas svētki Carnikavā

15. jūnijā | 12:00 | Carnikavas parkā

Laiks šajās brīvdienās doties ārpus Rīgas un izbaudīt ģimenes kopā būšanu brīvā dabā! 15. jūnijā Carnikavas parkā visas dienas garumā norisināsies līksms un azartisks svētku pasākums ar spēlēm, stafetēm, priekšnesumiem, kas veltīts novadnieku ģimeņu kopā būšanai. Ieplānojiet šo dienu Carnikavā ar savu ģimeni – būs arī koncerts, tirdziņš un šīs sezonas pirmā zaļumballe.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/gimenu-kopa-busanas-svetki-carnikava

 

Līgotāji, līgotāji, nav vairs tālu Jāņu diena...

15. jūnijā | 12:00 | Jūrmalas brīvdabas muzejā

Vasaras saulgrieži ir tas laiks, kad daba atveras visā pilnībā un sniedz cilvēkam dabas stihiju enerģijas. Tieši Jāņos mēs atkal atskāršam, ka esam dabas bērni, mēs fiziski sajūtam, ka visa dzīvā radība saņem spēkus, uzplaukst neparastā krāšņumā un dāsni dalās ar mums. Ko nozīmē vasaras saulstāvju laiks, par tā laika enerģētiku, kāpēc un kas tika darīts, jums pastāstīs un rituālu novadīs Māra Brante – godu un rituālu vadītāja, baltu dzīves ziņas un kalendāra pētītāja. Būs interesanti gan lieliem, gan maziem.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/informativi-interaktivs-pasakums-ligotaji-ligotaji-nav-vairs-talu-janu-diena

 

Izrāde bērniem Laimas slotiņa

15. jūnijā | 12:00 | Ēbeļmuižas parkā

15. jūnijā bērnus un viņu vecākus apvienība "Trīs gaisi" aicina uz izrādi "Laimas slotiņa". Tā būs latviska, skanīga un muzikāla pasaku izrāde ar piedzīvojumiem, ar līdzdarbošanos, ar tradicionālās kokles pavadījumu, ar brīnuma sajūtu stāsta noslēgumā. Kur Laima ar savu slotiņu pārvelk pāri, tur atspīd savāds gaišums.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/izrade-berniem-laimas-slotina

 

Meistarklase bērniem - Mājas Zefīra pagatavošana

15. jūnijā | 12:00 | Anna’s Sun Beam Sweet Art Studio

Jūsu bērns ir īsts saldumu mīlulis? Tad Jūsu bērnam noteikti varētu patikt konditorejas meistarklase no Anna's Sun Beam Sweet Art Studio, kurā viņš varēs iemācīties pagatavot saldumus pats ar savām rociņām un kļūt par mazo konditorejas šefpavāru. Meistarklasē draudzīgā veidā bērni mācīsies un gatavos mājas zefīru, šis process solās būt spilgts un emocionāls.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/meistarklase-berniem-majas-zefira-pagatavosana

 

Radošās darbnīcas ģimenēm / Uzskaņo Rīgas cirku!

15. jūnijā | 14:00 | Rīgas cirkā

Mazajiem ikviena reize cirkā ir kā krāšņs piedzīvojums! Radošās darbnīcas ģimenēm “Uzskaņo Rīgas cirku” ļaus caur skaņu un vizuālo mākslu darboties kopā, sadarboties un piedzīvot kopā būšanas laimi. “Uzskaņo Rīgas cirku” ir stapdisciplinārs rituāls – performance, kurā māksla un skaņas caurvīs Rīgas cirka telpu labirintu un iesaistīs arī apkārtesošo pilsētvidi.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/radosas-darbnicas-gimenem-uzskano-rigas-cirku

 

Maģiskā ugunsstaigāšana Lavandas saimniecībā

15. jūnijā | 18:00 | Grobiņā

Šis varētu būt šīs nedēļas nogales karstākais piedzīvojums. Ugunsstaigāšana noteikti nav, kas tāds, ko gadās darīt ikdienā, tāpēc Fire Hawk aicina visas ģimenes piedalīties šajā maģiskajā pasākumā un stāties pretī savām bailēm. Pirms staigāšanas ģimenēm būs iespēja piedalīties arī maģisko ārstniecības augu un dabīgo vīraku meistarklasēs.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/magiska-ugunsstaigasana-lavandas-saimnieciba

 

Visus pasākumus ģimenēm meklē šeit: https://kurpes.lv/pasakumi/gimenem,berniem