6 pasākumi Miķeļdienas svinībām ģimenes lokā

6 pasākumi Miķeļdienas svinībām ģimenes lokā

20. Sep 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Miķeļi ir laiks, kad diena un nakts ir vienādā garumā, noslēgušies visi rudens ražas novākšanas darbi, arī nopļautā labība savesta zem jumta. Tas ir īstais laiks nolikt darbus pie malas un pavadīt brīvdienas kopā ar ģimeni, apmeklējot kādu pasākumu īstās rudens ieskaņās. Starp šīs nedēļas nogales 6 spilgtākajiem pasākumiem, ko izmeklējusi pasākumu platforma Kurp.es, ir gan dažādi ražas svētki, tirdziņi un svinības, gan arī tiem, kam vairāk bail no lietus, - pa kādai ģimenes teātra izrādei. Kurp dosies Tu?

Miķeļdienas svinības un tirdziņš GARDU MUTI

21. septembrī | no 11:00 | Valmiermuižas parkā

Miķeļus atzīmē ar lielām svinībām, kurās daudzina Jumi – ražas un auglības simbolu. Arī Valmiermuižā 21. septembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 būs iespēja izzināt Miķeļdienas paražas un piedalīties tradīciju darbnīcās. Valmiermuižas parkā pie Valmiermuižas alus darītavas sabrauks tirgotāji un mājražotāji ar rudens ražas veltēm un amatnieku krāšņumlietām. Neizpaliks mielošanās ar Valmiermuižas alus virtuves un darītavas meistaru sarūpētājiem ēdieniem un dzērieniem.

https://kurpes.lv/pasakums/mikeldienas-svinibas-un-tirdzins-gardu-muti-3

 

Meža ražas svētki

21. septembrī | no 12:00 | Tērvetes dabas parkā

Tērvetes dabas parks aicina visus pie sevis svinēt, daudzināt un sumināt Meža ražu! Rūķu sētā no ar dančiem un rudens ražas rotaļām meža draugus gaidīs rūķis Dziesmiņš, kā arī gan lieliem, gan maziem parka viesiem būs iespēja savām rokā radīt meža krāsu, materiālu un rakstu iedvesmotu savu īpašo rudens meistardarbu. Cits neierasts stāsts būs klausāms par neparastām vaska izmantošanas iespējām, to atklās īpašs čaklo rūķu viesis.

https://kurpes.lv/pasakums/meza-razas-svetki-1

 

CAPS un CIET jeb Vilks manipulators

21. septembrī | 12:00 | Eiropas Savienības mājā

Uzvedums ģimenēm "“Caps un ciet jeb Vilks manipulators" ir izglītojošs un izklaidējošs stāsts, kas bērniem palīdz saprast, kā veidojas informatīvā vide, mācīties kritiski izvērtēt redzēto vai dzirdēto, tostarp, internetā atrastos apgalvojumus tādās lapās, kas nav uzticami mediji, paturot prātā, ka ne viss ir tāds, kā tas izskatās. Caur paralēlēm ar meža zvēru pasauli izrāde 7 – 10 gadus veciem bērniem māca vai vēlreiz atgādina par informācijas avotu pārbaudīšanas svarīgumu.

https://kurpes.lv/pasakums/caps-un-ciet-jeb-vilks-manipulators

 

Izrāde bērniem "Krāsainās Pasakas"

21. septembrī | 14:00 | KSuns kinogalerijā

"Latvijas smilšu animācijas teātris" gaida Jūs smilšu šovā "Krāsainās pasakas", jūsu bērnu estētiskās un kultūras attīstībai. Tieši uz skatuves māksliniece Tatjana Gavriļenko veidos smilšu gleznas, bet profesionālais aktieris Madars Zvagulis aizraus bērnus ar teatrālo lasīšanu. Šis būs burvestības pilns vakars bērniem ar vecākiem, ļaujot atgriezties labestīgajā brīnumu, uzticīgas draudzības, uzticības un mīlestības pasaulē, kurā visus galvenos lēmumus pieņem ar sirdi.

https://kurpes.lv/pasakums/izrade-berniem-krasainas-pasakas-latviesu-val-3

 

Dzērveņu festivāls 2019

21. septembrī | Olainē

Vēl šajā sestdienā ir iespēja izbaudīt rudeni "Dzērveņu festivālā" Olaines Mežaparkā! Programmā viss par un ap “superogu” dzērveni un dabas saudzēšanu. Radošās darbnīcas, tirdziņi, restorāns, brīvdabas kino, spēles, kokļu un gongu skaņas, ogu medības - loterija un kulinārijas meistarklase. Muzikālam garastāvoklim piedāvājumā Roberto Meloni, “Rīgas viļņi”, “Dagamba” un “Transleiteris”, kā arī Meža disko ballīte.

https://kurpes.lv/pasakums/dzervenu-festivals-2019

 

Blēņas un pasakas

22. septembrī | 12:00 | Dirty Deal Teatro

Izrāde „Blēņas un pasakas” būs ceļojums Imanta Ziedoņa fantastiskajā pasaku pasaulē, kur šķietami parasti priekšmeti iegūst spilgtus raksturus un iekuļas dažādās negaidītās dēkas. Tā būs gan jautra rotaļa bērniem, gan meistarklase vecākiem, gan piedzīvojums ar pārsteidzošu mūziku un instrumentiem, blēņām un pekstiņiem. Izrāde veidota objektu un leļļu teātra estētikā. Spilveni, trauki, grabažas, rotaļlietas un vēl daudzi citi priekšmeti aktieru rokās kļūs par izrādes varoņiem, aicinot mazo un lielo skatītāju iedarbināt arī savu izdomu un palūkoties uz lietām vērīgāk.

https://kurpes.lv/pasakums/blenas-un-pasakas-9

 

Visus pasākumus ģimenēm meklē šeit: https://kurpes.lv/pasakumi/gimenem,berniem