12 lieliski Lieldienu pasākumi, ko pavadīt kopā ar ģimeni

12 lieliski Lieldienu pasākumi, ko pavadīt kopā ar ģimeni

18. Apr 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pūpoli, saulīte un pirmie ziedi – Lieldienas tuvojas straujiem soļiem. Vai jau zināt, kā pavadīsiet šos ģimeniskos svētkus? Iespējams, šis ir īstais laiks, lai dotos ārpus mājas un pabūtu pie dabas kādā mazāk iepazītā Latvijas malā. Ja plāna vēl nav, piedāvājam Jums izlasi ar 12 Lieldienu pasākumiem gan lieliem, gan maziem visā Latvijā, ko sagatavojusi pasākumu platforma Kurp.es. Ieskaties!

 

Lieldienas Kalnciema kvartāla tirgū

20. aprīlī | no 10:00 | Kalnciema kvartālā

20. aprīlī plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartāls aicina svinēt Lieldienas tirgū, krāsot olas, virpot un ripināt koka olas, iemācīties šaut ar loku un vizināties ar karuseli. Pagalmā apmeklētājus sagaidīs postfolka kvartets, kura pavadībā ikviens apgūs jaunus deju soļus. Tirgū būs iespējams iegādāties visa izmēra olas – gan lielām, gan mazākām olu kaujām

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/lieldienas-kalnciema-kvartala-tirgu

 

Lieldienu garšīgais pārgājiens

20. aprīlī | 11:00 | Cēsis

Cēsis Inside Lieldienās piedāvā doties izzinošā pārgājienā visai ģimenei uz Priekuļu novadu vides gides Sigita Kletniece pavadībā. Maršrutā būs skaistās Līču - Laņģu klintis un māla ieguves karjers, kā arī varēsiet izzināt vēsturi, izgaršot minerālo avotu ūdeņus un redzēt iespaidīgās smilšakmens klintis. Pēc pārgājiena viesošanās Maizes māja, kur varēs baudīt gardo lauku zupu ar mājās ceptu maizi un piedalīties pīrāgu cepšanas meistarklasē.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/lieldienu-garsigais-pargajiens-1

 

4. Šūpoļu festivāls Siguldā

20.-22. aprīlī | 13:00 | Siguldā

No 20. līdz 22. aprīlim Sigulda jau ceturto gadu uzņems vērienīgā un Latvijā vienīgā Šūpoļu festivāla dalībniekus. Festivālā trīs dienu garumā būs iespēja izšūpoties vairāk nekā 110 unikālās un neparastās mūziķu, mākslinieku, uzņēmēju un novadnieku ģimeņu rādītās šūpolēs, kas būs izvietotas aptuveni trīs kilometrus garā pastaigu maršrutā.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/4-supolu-festivals-sigulda

 

Lieldienu ieskaņa Bērnu literatūras centrā

20. aprīlī | 13:00 | Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Pirmssvētku brīvdiena vienmēr paiet īpašā gaisotnē, kad daudzi, noskaņojoties Lieldienām, labprāt iesaistās dažādās radošās aktivitātēs. Arī Nacionālā bibliotēka 20. aprīlī aicina bērnus kopā ar vecākiem apmeklēt Bērnu literatūras centru, kur “Ģimeņu sestdienā” laiks aizritēs, piedaloties Lieldienu spēlē, lasot grāmatas un čakli rosoties radošajā darbnīcā.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/lieldienu-ieskanas-bernu-literaturas-centra-1

 

Vimbu svētki 2019

21. aprīlī | 10:00 | Bauskā

Jau trešo reizi Bauskā, vienā no populārākajām vimbu makšķerēšanas pilsētām Latvijā, norisināsies pasākums visai ģimenei “Vimbu svētki”. Bauskā visu 21. aprīli skanēs dzīvā mūzika, smaržos kūpinātas vimbas, būs dažādas izglītojošas un interesantas aktivitātes lieliem un maziem, burvīga Lieldienu noskaņa, kā arī iespēja laimēt vērtīgas balvas, piedaloties labas gribas makšķerēšanas sacensībās.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/vimbu-svetki-2019

 

Lielā diena Daugavas muzejā

21. aprīlī | 11:00 | Daugavas muzejā

Kā katrās Lieldienās jau neskaitāmu gadu garumā visi tiek aicināti uz Doles salu, lai Daugavas muzejā ķertu svētku sajūtu kopā! Tradīcijas kops Folk dance group "Dandari", ejot jautrās dejās un rotaļās, kā arī varēs ripināt, mainīt, sist un ēst līdzi ņemtās krāsotās olas, bet vasaras odus gaiņāt lielajās parka šūpolēs. Varēs lepni vizināties pa parka simtgadīgajām taciņām elektromobīlī, bet drosmīgākie – stalti izjāt ponija seglos.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/liela-diena-daugavas-muzeja

 

Lieldienu pontāgs Rēzeknē 2019

21. aprīlī | 11:00 | Festivāla parkā, Rēzeknē

Šūpoļu rotāšana, rotaļdejas, olu ripināšana, ugunskuru iekuršana ar priežu čiekuriņiem. Pēc tam arī pontāga cepšana ar vardīšu kājiņām, siseņu matiņiem, mušu deguntiņiem un puišu cienāšana. Tējas dzeršana, sišanās ar olām un pīrāgu baudīšana, Lieldienu pusdienas brīvā dabā – tas viss Jūs Lieldienās sagaida Rēzeknes pusē. Notiks arī lieldienu zaķa apslēptās mantas meklēšana (Lieldienu dārgumu grozs), podiņu apgleznošana un pavasara vitamīnu stādīšana.

Vairak informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/lieldienu-pontags-rezekne-2019

 

Lieldienu Jampadracis Jaunmokās

21. aprīlī | 12:00 | Jaunmoku pilī

Jaunmoku pilī 21. aprīlī ģimenes aicinātas atzīmēt saulainos pavasara svētkus, kuru laikā būs iespēja piedalīties Jaunmoku tradicionālajās “olu medībās” un citās nodarbēs pils parkā. Lieldienu orientēšanās sacensības izglītos Jūsu garu un izkustinās Jūsu kājas, priecīgos smaidus būs iespējams iemūžināt atraktīvā foto stūrītī.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/lieldienu-jampadracis-jaunmokas

 

Kamieļu parka "Rakši" sezonas atklāšana

21. aprīlī | 12:00 | Rakši ZOO

Kamieļu parka ‘’Rakši’’ jaunās sezonas atklāšanas pasākumā ģimenēm 21. aprīlī ģimenes varēs, redzēt lamu tērpu modes skati ar priekšnesumiem, pastaigāties ar lamiņām, baudot relaksējošu atpūtu, aplūkot un pabarot kamieļu parka ‘’Rakši’’dzīvniekus un viņu jaundzimušos mazulīšus, kā arī izjāt ar kamieli. Kafejnīcā ‘’Camel cafe” māksliniece Ieva Cipruse prezentēs jauno trauku kolekciju, kas īpaši radīta kamieļu parka ‘’Rakši’’ kafejnīcai un uz kamieļpiena pankūku ēšanas sacensībās tiks aicināts piedalīties ikviens, kurš īsā laikā var apēst lielu skaitu pankūku.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/kamielu-parka-raksi-sezonas-atklasana

 

Lieldienas zvejnieka sētā

21. aprīlī | 12:00 | Jūrmalas brīvdabas muzejā

Jūrmalas brīvdabas muzejs piedāvā pavasara svētkus sagaidīt raibi un krāsaini, ar senajiem tradīciju rituāliem un jautrām atrakcijām, konkursiem, radošām darbnīcām un pārsteigumiem. Kopā ar zaķēnu Pūku un cālēnu Čiepu varēs šūpoties, olas ripināt, lielās koka olas izkrāsot, rotaļās iet, par zaķēniem pārvērsties, cukurgaiļiem mieloties. Katrs pats varēs pamēģināt krāsot Lieldienu olas pēc senlatviešu tradīcijām. Lai nodrošinātu putniņiem ligzdošanas vietas, tiks rīkota meistarklase, kā pašiem pareizi izgatavot putnu būrīti un pašam savu svilpaunieku.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/lieldienas-zvejnieka-seta-1

 

Priekuļu novada Lieldieniņas "Liepas Muižā"

22. aprīlī | 11:00 | Liepasmuižā, Priekuļu novadā

Priekuļu novada Lieldienu lustes "Liepas Muižā" solās būt pārsteigumiem bagātas. Būs dziedāšana, dancošana, šūpošanās, jampadracis ar olu-ripināšana, krāsošana, olu skaistuma konkurss, radošās darbnīcas, rotaļas gan lielam, gan mazam. Dzīvnieku dārzā varēs apskatīt tajā mītošos dzīvniekus un vizināties zirga pajūgā. Liepas Muižā viesi varēs iedzert tēju un pildīt punci ar pašceptu maizi, kā arī ieskatīties lauku labumu bufetītē.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/priekulu-novada-lieldieninas-liepas-muiza

 

Lieldienu pasākums "Zaķim pa pēdām"

22. aprīlī | 13:00 | Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems”

Lieldienu pasākums “Zaķim pa pēdām” Iļģuciemā aizritēs rotaļīgā gaisotnē ar dziesmām, dejām, radošām darbnīcām. Visa 22. aprīļa garumā lieli un mazi apmeklētāji varēs nofotografēties pavasarīgi noformētā foto stūrītī kopā ar Iļģuciema Lieldienu zaķi, kurš, izbridis tuvus un tālus ciemus, līdz beidzot nokļuvis Iļģuciemā, būs gatavs aprunāties par Lieldienu tradīcijām un to nozīmi mūsdienās.

Vairāk informācijas šeit.

https://kurpes.lv/pasakums/lieldienu-pasakums-zakim-pa-pedam-1

 

Visus Lieldienu pasākumus ģimenei meklē: https://kurpes.lv/pasakumi/gimenem,lieldienas,berniem