Nevar noliegt, ka, satiekot Aldi Kalniņu, prātā nāk populārie televīzijas humora šovi, kuros viņš kādreiz piedalījās kopā ar Viesturu Dūli, Valteru Krauzi un citiem komiķiem. Arī pats Aldis atzīst, ka tas ir zīmogs uz mūžu - atliek tikai aiziet uz kādu publisku vietu, lai cilvēki viņam sāktu uzdot dažādus muļķīgus jautājumus.
Tas esot dīvaini, ka sabiedrība viņu uzskata par ļoti jautru personību, jo televīzijas ekrānā viņu ne reizi nevarot redzēt smejamies. Pirms kāda laika Aldis Kalniņš sarakstīja grāmatu "Zili brīnumi", jo grāmatnīcās nevarēja atrast tādu grāmatu, ko vēlētos lasīt kopā ar saviem trīs bērniem. Pagājušajā gadā viņš atvēra bērnu zinātkāres centru "Zili brīnumi", kas ir grāmatas materiāla realizācija. Intervijā Aldis stāsta par savu centru, par bērnu zinātkāri un mācīšanos.
Aldis Kalniņš: "Man šķiet, ka šis ir tuvas nākotnes mazas skoliņas prototips. Manuprāt, skolai ir jābūt šādai. Tai ir jāmāca principi, nevis atcerēties štatu skaitu vai lapkoku sugu veidus, jo to visu var atrast googlē, ja tas interesē - vienkārši ir jāzina, kā to atrast, un kā šo informāciju pielietot. Tāpēc tāda sēdēšana skolā pie galda un faktu iekalšana galvā.. droši vien ir savā ziņā noderīga, jo kaut kādā mērā attīsta smadzenes, bet vispār man šķiet, ka tas nav mūsdienām. Man šķiet, ka uz šāda tipa skolu var atnākt, saprast vienu principu, un tas var aizstāt mācības desmit gadu garumā klasiskā parastā skolā."
"Iedomājies, cik skolā ir skolnieku - ja katram tagad pievērsīs individuālu uzmanību, to nepavilks laika ziņā. Viena Tukuma skolas psiholoģe stāstīja, ka pie viņas nāk grūti audzināmie skolēni, kurus skolas valde par tādiem ir noteikusi. Tā psiholoģe teica, ka šie grūti audzināmie skolēni paliek arvien vairāk, un viņa redz pavisam citu principu, kāpēc tas tā notiek. Patiesais iemesls ir tāds, ka bērns skolā ignorē skolotāju, dara ko grib, kājas uz galda, un tad viņu ieceļ uz pēcstundām, bet pēcstundās viņam pievērš īpašu uzmanību. Pati zini - ja kaut ko nezināji, paliki uz pēcstundām, tev izstāstīja un tu saprati, jo tieši tev to izstāstīja. Tā tendence bērniem ir tieši kļūt par īpašiem - viņi grib būt īpaši. Tātad, jāmeklē kaut kādi veidi, kā to varētu piepildīt, bet pašreizējā skolu saprašanā to nevar izdarīt."
Intervēja: Dace Jaunupe-Bargā; Operators: Ģirts Raģelis
Intervija tapusi interneta žurnāla "Satori" sadaļai "Ar bērniem"
