ONLINE TV 15.maija videosaruna

17. May 2018, 00:30 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ir klāt šīs sezonas pēdējā Māmiņu kluba Online Konference, kurā tiksimies ar dažādiem speciālistiem, lai sniegtu atbildes un Jūsu jautājumiem un runātu par tēmām, kas vienmēr ir aktuālas topošajām un jaunajām māmiņām 

Par pirmās nepieciešamības lietām mammai un mazulim

Ne reizi vien dodoties uz aptieku topošās un jaunās māmiņas mēdz apjukt plašajā piedāvājumā, tāpēc, šajā tiešraidē mums būs iespēja izjautāt farmaceiti Daci Persu, kura varēs mazināt satraukumu, pastāstot kā dodoties uz aptieku, izvēlēties to, kas ir nepieciešams pirms dzemdībām un kā aptiekā izvēlēties pirmās nepieciešamības lietas mazulītim. Tāpat – uzzināsim kā bezmaksas iegūt savā īpašumā īpašo BABY BOX, kurā atrodamas noderīgas lietas gan mammai, gan mazulim.

Drošs un mazulim piemērots apģērbs 

Tiešraides pirmajā sarunā pievērsīsimies mazuļa apģērba tēmai no drošības aspekta. Kāpēc ir svarīgi izvēlēties izstrādājumus, kas ražoti izmantojot bioloģisko kokvilnu un kādas īpašības tiem piemīt. Tāpat, sarunas laikā kopā fizioterapeiti Klaudiju Hēlu, pievērsīsimies jautājumiem, kas saistīti ar mazulīšu gulēšanas paradumiem un nakts apģērbu, ko izvēlies, lai mazulītim būtu ne tikai silti, bet arī droši. 

Bērna runas un valodas attīstība un tās saistītba ar fizisko attīstību

Kad tad mazulītis iemācas pateikt pirmo vārdus un cik daudz vārdiņu tam jāzina viena gada vecumā? Kas jāzina, lai rūpes par mazulīti  un aprūpes paradumi nekļūtu par šķērsli mazulīša runas attīstībai? Audiologopēde Krista Rozenberga atbildēs uz jautājumiem par Bērna runas un valodas attīstību no dzimšanas līdz 5 gadu vecumam, savukārt bērnu fizioterapeite Lolita Keberga pastāstīs par bērnu fizsikās attīstības posmiem. 

Bērnu drošība vasarā

Arvien vairāk laika mēs kopā ar bērniem pavadām ārpus mājas. Dažādi piedzīvojumi, ekskursijas, atrakcijas. Speciālisti katru gadu mums nemitīgi atgādina, cik ļoti svarīgi ari parūpēties par bērnu drošību, ne tikai mājās, bet arī ārpus tās. Šajā tiešraidē runāsim par to, kas ir visbīstamākais bērniem un kā parūpēties par to, lai mazinātu dažādos ar bērnu traumatismu saistītos riskus.

Kāpēc jāpievērš uzmanība roku higiēnai.

Ik dienas kā lieliem tā maziem nākas saskarties ar dažādam virsmām. Sevišķi bērni, kuri rokas izmanto kā vienu no galvenajiem palīgiem, lai izzinātu pasauli. Kā pareizi rūpēties par roku higiēnu un kāpēc tas ir tik svarīgi, šajā tiešraidē pastāstīs infektoloģijas dienesta vadītāja, infektologs – Dace Rasmane

Laiks svētkiem. Iekārtojam svinību vietu.

Ak, cik ļoti mums patīk svētki. Gan lieliem gan maziem, bet kur smelties iedvesmu un kā labāk sagatavoties svētkiem, uzzināsim šajā tiešraidē. Dažādi praktiski ieteikumi, detaļas un dažādie aksesuāri. Kā izvēlēties un kā kopā savienot, iespējami nesavienojamo. Būs ne tikai saruna ar savas jomas ekspertiem, bet arī praktiski ieteikumi un paraugdemonstrējumi. Iekārtosim Māmiņu kluba studijā īstu svinību vietu.

 Tava emocionālā pēcdzemdību veselība

Kas tu vispār esi pēc tam, kad tava dzīve ir mainījusies par 180 grādiem. Vai spēj sevi apzināties kā mammu, vai saproti to, kas ar Tevi ir noticis pēc dzemdībām? Dzīve mainās un tas ir nenoliedzami, bet kur paliek tās sajūtas, kas mums ir neizprotamas. Kā mēs varam pārvarēt drūmo noskaņojumu un neiedzīvoties depresijā. Un vai varam emocionāli sagatavoties dzemdībām? Diāna Zande šīs tiešraides noslēgumā pastāstīs visu, kas saistīts ar emocionālo pēcdzemdību veselību.