Kur svinēt Jāņus? Ieskaties Līgo kartē!

Kur svinēt Jāņus? Ieskaties Līgo kartē!

21. Jun 2015, 00:03 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Tuvojoties vasaras saulgriežiem Uzziņu dienests 1188 ir sagatavojis Jāņu ielīgošanas pasākumu karti www.1188.lv/ligo, kurā apkopota informācija par vairāk nekā 300 pasākumiem un koncertiem, zāļu tirdziņiem un citām ar Līgo tradīcijām saistītām aktivitātēm visā Latvijā.

Vairākas svētku aktivitātes norisināsies Rīgā. Šogad Jāņu nakts svinības ir paredzētas gan Dzegužkalnā, gan arī  Daugavas krastmalā, kur kopā līgot aicina maestro Raimonds Pauls.

Vairāki ielīgošanas pasākumi ir gaidāmi Liepājā, kur visi aicināti ballēties līdz pat četriem rītā, kā arī Alūksnē un Valmierā. Savukārt Lejeniekos, Bauskas novadā, pirmo reizi Latvijā notiks ar Jāņu tradīcijām, sporta aktivitātēm un mūziku piepildīts Jāņu festivāls «MidSummer Fest». Mālpils ielūdz ikvienu uz Vasaras saulgriežu nakts mistēriju.

Sākot ar 19.jūniju vairākās Latvijas pilsētās un novados darbosies zāļu tirdziņi, arī tradicionālās "Skroderdienas Silmačos" šogad tiks rādītās daudzās mūsu valsts estrādēs un teātru skatuvēs.

Līgo karte pieejama arī tiem, kas izmanto planšetdatorus, viedtālruņus un citas mobilās iekārtas, lai ērti atrastu tuvākos objektus, to atrašanās vietu kartē un attālumu, kā arī papildu informāciju. 

Pēc Uzziņu dienesta 1188 novērojumiem svētku laikā visbiežāk interesējas par izklaides iespējām: zaļumballēm, koncertiem, līgošanas vietām visā Latvijā. Bieži jautā arī par kempingiem, nakšņošanas vietām, kā arī aktīvākās atpūtas iespējām – izbraucieni ar laivu vai plostu, izjādes ar zirgiem, makšķerēšana un citas izklaides.

Pašā Jāņu dienas vakarā būtiski pieaug pieprasījums pēc sabiedriskā transporta kustības laikiem, kā arī ir populāras dažādu neparedzēto gadījumu uzziņas – informācija par diennakts zobārstniecības pieejamību, par aptieku un autoservisu atrašanas vietām un darba laikiem.

Lai Līgo svētku sadaļā 1188.lv portālā būtu pieejama visplašākā informācija, Uzziņu dienests 1188 aicina sadarboties svētku pasākumu organizatorus un iesūtīt informāciju par rīkotajiem pasākumiem uz e-pastu: pasakumi@1188.lv

Līgo karti meklē ŠEIT>>

20150616081243-28515.jpg