Jelgavā neasistētās dzemdībās mirst māte un bērns

Jelgavā neasistētās dzemdībās mirst māte un bērns

06. Nov 2019, 22:17 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Neasistētās dzemdībās miruši bērniņš un sieviete Jelgavā, ziņo laikraksts Latvijas Avīze. Avīze norāda, ka jaunā māmiņa bija no draudzes, kur mēģina ārstniecības vietā iztikt ar dievpalīgu.

Divdesmit vienu gadu vecajai Līvai 14. maijā sākās dzemdības. Viņas vīrs Renārs, tēvs Valdis un reliģiskās draudzes garīgā līdera sieva Solvita nolēma dzemdības pieņemt paši.

Nevienam no viņiem nebija medicīniskas izglītības. Sieviete aizskrējusi uz aptieku pēc vienreizējas lietošanas paladziņiem. Dzemdības bijušas smagas, Līva ik pa laikam bijusi bezsamaņā, bijuši krampji.

Vīrieši turējuši dzemdētājas kājas, mutē viņai likta karote. Bērniņš piedzima nedzīvs… Līva mocījusies krampjos un bijusi bezsamaņā.

Solvita aizbraukusi, bet dzemdētājas vīrs un tēvs palikuši. Nākamajā dienā no rīta Līva gārgusi, vēmusi zaļas gļotas, un tēvs viņai devis padzerties ūdeni. Tas nelīdzējis, un jaunā sieviete nomirusi no vissmagākās grūtniecības toksikozes formas – eklampsijas.

Šādi šausminoši fakti, kas izklausās neticami 21. gadsimta Latvijā, pagājušajā nedēļā izskanēja prokurores Zinaīdas Egles apsūdzībā Zemgales rajona tiesā, kur sākās krimināllietas izskatīšana par notikumiem kādā mājā Jelgavā šā gada 14.–15. maijā.

Trīs personas tiek apsūdzētas pēc Krimināllikuma 137. un 141. panta 2.d. par neatļautu ārstniecību un atstāšanu bez palīdzības. Par to draud cietumsods līdz astoņiem gadiem.

Divi apsūdzētie – 25 gadus vecais Renārs un 51 gadu vecais Valdis Simsons – atrodas pirmstiesas apcietinājumā un uz tiesu tika konvojēti, bet 40 gadus vecā Solvita ir uz brīvām kājām.

Tiesvedība būs gara un smaga. Sēdes noliktas vairākus mēnešus uz priekšu, tiks nopratināti daudzi liecinieki, tajā skaitā arī Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes garīgais līderis Jānis Dāvids.

“Draudzes garīgais līderis sāka liegt apmeklēt ārstus – to uzskatīja par vājas ticības pazīmi, iešanu pret Dieva gribu. Ja cilvēks saslima, par viņu lūdzās, pielietoja tautas medicīnu. Nedomāju, ka Renārs Līvai gribēja ļaunu, tāpat viņas tēvs, kurš ir ļoti ticīgs cilvēks,” tiesā liecināja viena no bijušajām draudzes loceklēm.

Avots: la.lv

andora86 andora86 07. Nov 2019, 08:19

Cienījamais Māmiņu klubs. Lūdzu noņemiet no raksta melīgo virsrakstu. Tās nav mājdzemdības, bet 3 personas apzināti izvēlas nesniegt medicīnisko palīdzību. Tam nav pilnīgi nekāda sakara ar mājdzemdībām.

Ārpusstacionāra dzemdības — dzemdības, kuras nenotiek dzemdību iestādē.

Plānotas ārpusstacionāra dzemdības — dzemdības, kuras ar iepriekšēju nodomu nenotiek tām paredzētajā dzemdību iestādē. Tajās piedalās vecmāte, ārsts vai citi (medicīnas darbinieki, ģimenes locekļi u. t. t.). Bieži sauktas par mājdzemdībām