Divu mēnešu laikā "SEB banka" apstiprinājusi 41 aizdevumu ar valsts galvojumu ģimenēm mājokļa iegādei

Divu mēnešu laikā "SEB banka" apstiprinājusi 41 aizdevumu ar valsts galvojumu ģimenēm mājokļa iegādei

12. May 2015, 14:45 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Divu mēnešu laikā "SEB banka" apstiprinājusi 41 aizdevumu ar valsts galvojumu ģimenēm mājokļa iegādei Divu mēnešu laikā "SEB banka" apstiprinājusi jau 41 aizdevumu ar valsts galvojumu ģimenēm mājokļa iegādei. Divas trešdaļas jeb 66% no tiem paredzēti ģimenes mājvietas iegādei Latvijas reģionos, bet 34% jeb 14 ģimenes iegādāsies īpašumu galvaspilsētā, aģentūru LETA informēja "SEB bankas" pārstāve Kristīne Martinsone.

Kopumā "Attīstības finanšu institūcija Altum" līdz 11.maijam apstiprinājusi valsts garantijas 177 mājokļu aizdevumiem. Astoņi aizdevumi piešķirti ģimenēm, kuras iegādājas mājokli Liepājā, četras ģimenes izvēlējušās īpašumus Salaspilī, bet vēl trīs ģimenes - mājvietu Jūrmalā. Iespēju iegādāties mājokli ar valsts atbalstu izmantojušas arī ģimenes Daugavpilī, Jēkabpilī, Lielvārdē, Ikšķilē, Ērgļos, Cēsīs, Valmierā, Mārupē, Baložos, Iecavā, Saldū un Grobiņā.

"Vērtējot pirmo divu mēnešu rezultātu, jāsecina, ka ar valsts atbalsta programmas palīdzību ir izdevies ne vien būtiski uzlabot ģimeņu ar bērniem iespējas iegādāties savu mājokli, bet arī uzlabot mājokļu aizdevumu pieejamību reģionos. Redzam, ka šo iespēju īpaši aktīvi izmanto gan galvaspilsētas pievārtē, gan tālākos reģionos dzīvojošās ģimenes, un šo blakusefektu vērtējam ļoti pozitīvi," norāda "SEB bankas" valdes locekle Ieva Tetere.

Vidējā aizņēmuma summa ir 42 000 eiro, un kopējais "SEB bankas" apstiprināto līdzekļu apjoms "Altum" īstenotajā valsts atbalsta programmā ģimenēm jau pārsniedz 1,7 miljonus eiro. 29% no apstiprinātajiem aizdevumiem ir paredzēti mājas iegādei, bet 71% aizdevumu tiks izmantoti dzīvokļa iegādei. Lielākajā daļā jeb 63% no ģimenēm, kas izmanto valsts atbalsta programmu mājokļa iegādei, ir viens bērns. Vidējais pirmās iemaksas apjoms mājokļa iegādei valsts atbalsta programmā ir 13% no īpašuma vērtības, vidējais aizdevuma atmaksas termiņš - 20 gadi. Ekonomikas ministrijas izstrādātā mājokļa atbalsta programma paredz sniegt valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai.

Galvojuma maksimālā summa atkarīga no bērnu skaita ģimenē. Ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro. Ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, maksimālais galvojuma apmērs ir 15% - līdz 15 000 eiro. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro.

Šajā valsts atbalsta programmā bez "SEB bankas" iesaistījusies arī banka "Citadele", "Swedbank" un banka "Nordea". Raksta pilno versiju var aplūkot ŠEIT>>

AVOTS: cityreal.lv