Būt mammai un būt mierīgai? Jā, tas ir iespējams.  Jauna praktisku padomu grāmata māmiņām (un ne tikai)

Būt mammai un būt mierīgai? Jā, tas ir iespējams. Jauna praktisku padomu grāmata māmiņām (un ne tikai)

22. Feb 2021, 12:19 laumaleja@gmail.com laumaleja@gmail.com

Nupat “Izdevniecībā Avots” iznākusi jaunākā krievu autores Annas Bikovas grāmata  ““Ideālās mammas” mierīgas dzīves noslēpumi”.  Tā ir grāmata - glābiņš visām mammām, kas šajā neparastajā laikā ir arī ģimenes stresa menedžeres, pavāres un nu arī skolotājas 24 stundas dienā un 7 dienas nedēļā.

Krievu autores Annas Bikovas vārds latviešu lasītājiem nav svešs. Bijusī bērnudārza audzinātāja, tagad bērnu un ģimenes psiholoģe savā pieredzē dalījusies blogā un vairākās grāmatās, kas iedvesmojušas, praktiski palīdzējušas un krīzes situācijās izglābušas gan vecākus, gan pedagogus ne tikai autores dzimtenē Krievijā. Arī Latvijā Annas Bikovas iepriekš izdotās grāmatas “Patstāvīgs bērns vai kā kļūt par ideālu mammu” un “Ideālās mammas attīstošās nodarbības” ir iecienītas vieglās valodas, daudzo piemēru un humora dēļ.

Kā izprast savas neapmierinātības cēloņus? Kā nepieļaut, ka bērnam iestājas histērija? Kāpēc ideāla kārtība ne vienmēr ir svarīga? Kā novērst bērnu strīdiņus? Tie ir tikai daži jautājumi, uz kuriem psiholoģe Anna Bikova atbild savā jaunākajā grāmatā. “Ja rīts mammai nav izdevies, tad tas nav izdevies visai ģimenei.” Tā apgalvo autore, un to praktiski piedzīvojam un jūtam ikvienā ģimenē. Taču kā panākt to, ka mamma ir mierīga un priecīga?

Kā ierasts iepriekšējās grāmatās, arī šajā autore piedāvā ļoti konkrētus un praktiskus risinājumus. A. Bikova rūpīgi analizē mammas dusmu cēloņus, piedāvā emociju vadības algoritmu un atgādina, cik svarīgi saglabāt humora izjūtu arī situācijās, kas biedē ikvienu vecāku.

Katra grāmatas lapaspuse ir solis tuvāk līdzsvaram, turklāt vēl viens grāmatas pluss - iespēja ikvienai mammai sajust to, ka viņas pārdzīvojumi, sajūtas un bailes nav nekas ārkārtējs, ar ko nebūtu iespējams tikt galā. Šī grāmata ir kā atbalsta plecs mammām un, kāpēc gan ne, arī tētiem, pedagogiem un bērnudārza audzinātājiem.

Šo un citas grāmatas iespējams iegādāties izdevniecības mājaslapā www.avotsabc.lv, kā arī  grāmatnīcās.