Tā kā pilnā sparā norit konservēšanas laiks, tad gribu piedāvāt kādu receptīti no tomātiem un bazilika medus un ābolu etiķa marinādē.
Recepte atrasta draugiem.lvNepieciešams:
- tomāti;
- svaiga bazilika lapiņas;
- melnie pipari, graudu;
- smaržīgie pipari;
- krustnagliņas.
Marinādei: uz 1l ūdens 1 EK sāls ar kaudzi, 100 g medus un 50 g ābolu etiķa.Baziliku nomazgājam un paturam 15 minūtes aukstā ūdenī.Izkarsētās burkās liekam garšvielas un kārtām tomātus un baziliku.Visu pārlej ar vārošu ūdeni un 10 minūtes patur.
Tad ūdeni nolej katlā un pievieno sāli, medu un ābolu etiķi, uzvāra un salej burkās.2l burkas karsē apmēram 15-20 minūtes.Aizvāko un apgriež otrādi, lai atdziest.Marināde var būt nedaudz duļķaina, bet tas nekas, jo duļķes nosēstas.
Tomāti tiešām ir ļoti garšīgi.
Sākumā pagatavoju dažas burciņas, tad pēc nedēļas nogaršoju un uztaisīju vēl, jo visiem ļoti garšoja.