Nepieciešamās sastāvdaļas.
Mīklai:
500 g cukura
300 g sviesta
200 ml iesala ekstrakta vai tumšā cukura sīrupa
100 ml medus
1,5 kg miltu
1 ola
1 ēd. k. skābā krējuma
1 tjk. sodas
Garšvielas:
1 ēd. k. kanēļa
2 tējk. malta ingvera
1/2 tējk. melno piparu
1 tējk. krustnagliņu
1 tējk. malta muskatrieksta
1 tējk. kardamona
1 tējk. koriandra sēklu
1 tējk. kakao pulvera
1 ēd. k. šķīstošās kafijas
1 ēd. k. vaniļas cukura
1 citrona miziņa
1 apelsīna miziņa
1/2 tējk. rupjās sāls
PIEBILDE: es taisīju tikai pusi no vajadzīgā mīklas daudzuma. Tā kā piparkūku garšvielas veikalā vēl neatradu :(, taisīju tās pati. :) Katlā ieber cukuru un karsē uz plīts kamēr tas izkūst un tad paliek brūns, bet ne tumšs.Karstā ūdens peldē izkausē medu.Cukurs izkusis.Cukuram pievieno sviestu.Pielej medu.Pielej tumšo cukura sīrupu.Tāds izskatījās mans garšvielu maisījums (arī uz pusi mazāk)...
Garšvielas liek piestā vai kafijas dzirnaviņās un samaļ pulverī. Garšvielas kopā ar pusi no miltu daudzuma pievieno masai. Maisa rūpīgi, lai nerastos kunkuļi.
Atsevišķi sakuļ olu. Krējumā iemaisa sodu. Gan olu, gan krējumu iemaisa mīklā. (izlādējās fotoaparāts, tādēļ šo darbību bilžu nav). :)) Tāda man sanāca mīkla. :)Rullējam un spiežam formiņas. Vēl tikai jāapsmērē ar olu un liek krāsnī, kura sakarsēta līdz 180 grādiem. Cep + - 10 minūtes... (vidēji 8 min.)Šeit apsmērēju ar olu un uzbirdināju "sniedziņu" - kokosriekstu skaidiņas. :)Lūk, gala rezultāts! :) Priekš pirmās reizes (mīklas gatavošanā) sanāca gardas! :) Priekš trijiem ģimenes locekļiem šodien pietika ar 2 paplātēm piparkūku. Lai pārējā mīkla stāv ledusskapī līdz Ziemassvētkiem. :) Receptē bija teikts, ka mīklai vēlams nostāvēties vismaz 2 nedēļas (es paturēju tikai ~ 1 stundu)...