Mācāmies pareizi rāpot, sēdēt un staigāt!

04. Sep 2010, 17:04 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mazuļa attīstība pirmajā dzīves gadā notiek ļoti strauji, tāpēc ir svarīgi, lai mazulis pareizi iemācītos to darīt. Viens no spilgtāk atmiņā paliekošajiem brīžiem par mazuļa pirmo dzīvi visticamāk būs mazuļa pirmie solīši!

 

Staigāšana ir svarīgs lēciens attīstībā un daudzi vecāki bieži uztraucas, kad tas notiks. Ikviens bēbītis iemācās staigāt pats un savā laikā, tāpēc tas, ka Tavu draugu bērns jau staigā, nenozīmē, ka tā būtu jābūt arī Tavam mazulim. Uzzini, kādi signāli liecina par to, ka mazulis ir gatavs staigāšanai.

 

Lielākā daļa mazuļu savus pirmos solīšus sper ap 1 gada vecumu, tomēr staigāšanas uzsākšanas vecums var variēt no 9 līdz 18 mēnešiem. Svarīgākais šajā attīstības fāzē ir tas, ka mazulis lieto gan rokas, gan kājas vienlaicīgi, lai kļūtu mobils.

 

Mazulim staigāšanas apgūšanas treniņš paņem ap 1000 stundām no brīža, kad viņš pieceļas kājas līdz sāk staigāt patstāvīgi. Lai palīdzētu mazulim sagatavoties staigāšanai, vari izdarīt to 4 secīgos soļos.

 

No dzimšanas:

 

Svarīgākais staigāšanai ir spēcīgi muguras muskuļi, kurus mazuļi attīsta, ceļot rokas, kad viņi guļ uz punčiem. Tāpēc parūpējies, lai mazulis pietiekami bieži pavada laiku uz grīdas. Novieto viņa priekšā arī rotaļlietas un priekšmetus, kas viņus motivētu sniegties.

 

Kad bērniņš sēž:

 

Palīdzi attīstīt līdzsvaru un mobilitāti, ripinot šurpu turpu bumbu. Vai arī aicini viņu aizsniegt rotaļlietu, kuru turi blakus viņam, kas iedrošinās viņu sniegties uz vienu un otru sānu. Kad viņš stiepjas uz sāniem vai rāpo, bērns stiprina kakla, muguras, kāju un rokas muskuļus, tāpat kontrolējot arī gurnus.


Kad bērniņš prot stāvēt:

Kad mazulis stāv pāris soļus no Tevis, iedrošini viņu nākt pie Tevis. Tas noteikti palīdzēs stiprināt līdzsvara sajūtu! Uzmundrini un apbalvo mazuli par viņa sasniegumiem, lai arī turpmāk viņš nebaidītos eksperimentēt ar līdzsvara noturēšanu.

 

Kad bērniņš prot pārvietoties:

 

Kad mazulis ir apguvis stāvēšanas prasmi, viņš var pārvietoties pa māju, pieturoties pie dažādām mēbelēm, tāpēc palīdzi mazulim un izveido istabā iešanas trasi. Bērns noteikti vēl pats nepratīs apsēsties no stāvus pozīcijas, bet vienkārši kritīs uz sava dupša, tāpēc esi klāt, lai viņu uzmundrinātu.

 

 

Piesakies uz Mazo staigātāju nodarbībām un kopā ar fizioterapeiti Vitu Lakšu uzzini, kā iemācīt mazulim pareizi rāpot, sēdēt un staigāt!

Uzzini vairāk par nodarbībās notikušo, lasot un skatot reportāžas un atsauksmes Māmiņu Klubā!

Mans mazais staigā!

Kā izvēlēties bērnam pirmos apaviņus?

Uzzini par bērniņa attīstību pirmajā dzīves gadā!

Kad mans mazais beidzot rāpos?

Kopā ar mazuļiem uz Mazo staigātāju nodarbību dodas arī tēti

Mazo staigātāju klubiņā arvien jauni sasniegumi

Bērniņa fiziskā attīstība un tā nozīme

Vecāki par Mazo staigātāju nodarbību

Beigusies pirmā Mazo staigātāju nodarbība

 

Nākamā nodarbība jau 18.augustā!

Ja arī Tu vēlies uzzināt, kā veicināt pareizu bērniņa fizisko attīstību pirmajā dzīves gadā, nāc uz nodarbībām!

Cena: 8 lati par nodarbību

Nodarbības notiek Māmiņu Klubā Vīlandes ielā 1-9 (ieeja no Elizabetes ielas)


Piesakies kursiem, aizpildot anketu zemāk vai zvanot pa tālruni 67350750!

Māmiņu kluba vecāku skolu atbalsta:

1