Dombrovskis: Jātaupa, reorganizējot uzņēmumu padomes un valsts aģentūras

Dombrovskis: Jātaupa, reorganizējot uzņēmumu padomes un valsts aģentūras

16. Jan 2010, 10:23 Māmiņu klubs Māmiņu klubs
Partijas "Jaunais laiks" (JL) virzītais valdības vadītāja amata kandidāts Valdis Dombrovskis pirms sarunām ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru pauda viedokli, ka valdībā jāsaglabā 14 ministrijas, bet jātaupa uz valsts aģentūru un uzņēmumu padomju algu fonda rēķina.

Dombrovskis aģentūrai LETA apstiprināja, ja Zatlers aicinās viņu veidot valdību, viņš plāno sakārtot atalgojuma sistēmu valsts pārvaldē. Viņš iecerējis arī likvidēt Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministriju.

Dombrovskis norādīja, ka šogad nevarētu pārskatīt pievienotās vērtības nodokļa likmes pie pašlaik plānotā 12% iekšzemes kopprodukta (IKP) krituma. Taču, iespējams, nākamgad, tas varētu notikt.

Daudz kas ir atkarīgs no tā, vai izdosies piesaistīt papildu starptautisko finansējumu, lai kompensētu pārskatītās valsts budžeta ieņēmuma prognozes pie negatīvāka attīstības scenārija, sacīja Dombrovskis.

Viņš arī norādīja, ka nav pamatota kritika par to, ka Dombrovskis nav kompetents Latvijas politikā. "Esmu sekojis līdzi politiskajiem procesiem, ekonomiskajai situācijai un nodokļu izmaiņām Latvijā, arī strādājot Eiropas Parlamentā," sacīja Dombrovskis, argumentējot - kā Eiropas Parlamenta deputāts katru nedēļu ir bijis arī Latvijā.

Ņemot vērā, ka šodien "Sabiedrība citai politikai" (SCP) neesot paudusi gatavību nākt valdībā, tad pagaidām netiek izskatīta iespēja valdībā iekļaut kādu SCP virzītu ministra kandidatūru.

Kā ziņots, Zatleram šodien notiek sarunas ar diviem partiju izvirzītajiem kandidātiem Ministru prezidenta amatam - Dombrovski un Tautas partijas pārstāvi Edgaru Zalānu.

Ceturtdien, 26.februārī, Zatlers plāno nosaukt Ministru prezidenta amata kandidātu.

Uldis Luckāns LETA

26. Feb 2009, 11:24

NU re cik skaisti parādās politiķu attieksme pret ģimenēm ar bērniem - Likvidēt!