Vislabākais dzēriens vasarā - ūdens

10. Jun 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Siltajās vasaras dienās nedrīkst aizmirst regulāri padzerties, taču kādiem dzērieniem dot priekšroku? Vaicājām Rimi Bērniem veselīgas ēšanas ekspertei, sertificētai uztura speciālistei Olgai Ļubinai.

Vislabākais dzēriens, jo sevišķi mazuļiem, ir ūdens. “Zīdaiņiem no piedzimšanas brīža līdz aptuveni sešu mēnešu vecumam vislabākais ēdiens un dzēriens ir mammas piens, bet, kad ieviests piebarojums vai arī mazulis saņem piena maisījumu, vislabākais dzēriens ir ūdens,” norāda uztura speciāliste.

Atceries, ka nevajadzētu dzert pārāk aukstu dzērienu, jo tas var ietekmēt elpceļu veselību.

Lai ūdeni padarītu gardāku, tam var pievienot nedaudz augļu, dārzeņu vai piparmētru lapiņas, kas tam piešķirs garšu nianses, taču vienlaikus netiks uzņemts daudz cukura, kā tas būtu gadījumā, ja ūdenim pievienotu sīrupu, ievārījumu vai kompotu. “Saldinātie dzērieni ir ēdiens, un no tā bērns iegūst enerģiju. No tā var rasties dažādas problēmas, piemēram, bērns kļūst ļoti aktīvs, jo ir saņēmis ātro enerģiju. Protams, cukurs nozīmē arī lieko svaru un ietekmē zobu veselību,” atgādina uztura speciāliste. Gadījumos, ja bērns ir mazēdājs, saldinātu dzērienu lietošana vēl vairāk var mazināt viņa apetīti.

Vaicāta, cik daudz šķidruma bērnam dienā vajadzētu uzņemt, Rimi Bērniem veselīgas ēšanas eksperte saka, ka 20kg smagam bērnam dienā vajadzētu uzņemt 1,5l šķidruma, no kura pusei vajadzētu būt ūdenim.