Noskaties jaunāko sēriju "21.gadsimta mazuļi": LOKANĪBA

24. Apr 2017, 13:10 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mūsu 21.gadsimta mazuļi ir īpaši, jo tie ir mūsu mazuļi, taču viņi ir arī droši, apķērīgi un, jā, lokani. Tieši par to, kāpēc bērni ir tik lokani, uzzināsim ko vairāk, dodoties pie Dr.Andra Zemīša - ķirurga, osteopāta.

Skaties VIDEO un:

  • uzzini, kādi ir mazuļi piedzimstot
  • sapratīsi, kāpēc mazulim padodas pat visai sarežģītas pozas un akrobātiski triki
  • uzzini vairāk par bērna attīstību un to, kā stiprinās viņa kāju un muguras muskulatūra

Bērns ir lokans, jo tas palīdz veidot stabilu un pareizu stāju, arī gaita veidojas viegla. Tieši lokanība ir tā, kas palīdz novērst traumas, kuras varētu veidoties, ja tiek veiktas pēkšņas un asas kustības, lokanība pasargā muskuļus, saites un locītavas. Izrādās skaistums un lokanība ir teju nešķirami jēdzieni.

Tas, ka bērns ir lokans viņam dod iespēju kustēties brīvi, attīstīt ātrumu un fiziskās prasmes.

Izrādās elasticitāti jeb lokanību ietekmē dažādi faktori – bērns un arī pieaugušie spēj sasniegt lielāku kustību amplitūdu dienas laikā un vakaros, nevis no rīta, arī gaisa temperatūrai ir nozīme, jo siltāks gaiss, jo lokanāki esam.

Laikā, kad mazais tik strauji attīstās un tas notiek pirmo divu dzīves gadu laikā, nekam nevajadzētu ierobežot bērna kustības, noteikti piedomājam pie tā, kādas drēbes izvēlamies saviem 21.gadsimta mazuļiem, kā arī autiņbiksītes – tām jābūt tādām, kas pielāgojas mazuļa kustībām, ir teju nemanāmas.

Ļausim saviem bērniem piedzīvot kustību brīvību – lai lien, rāpo, iet un skrien, tikai tā būs iespējama pilnvērtīga viņu attīstība!

Māmiņu Klubs

20170320215859-92616.jpg