Veļas diena katru dienu: kā tikt galā ar bērnu drēbju kalniem

Veļas diena katru dienu: kā tikt galā ar bērnu drēbju kalniem

25. Oct 2019, 11:46 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kad mājas piepildās ar bērnu smiekliem un enerģiju, bieži vien daudz straujāk sāk piepildīties arī veļas grozs. Samsung apkopojis pāris vērtīgas atziņas, kas noderēs zīdaiņu un mazu bērnu vecākiem, lai bez raizēm un lieka stresa tiktu galā ar apģērba kopšanas pienākumiem – kā ikdienā, tā arī rudens un ziemas periodā, kad biežāk jāparūpējas arī par virsdrēbju tīrību.

Kā pareizi mazgāt bērnu drēbes?

Jaundzimušo āda ir ļoti jutīga, tāpēc ir svarīgi padomāt par drēbītēm un gultasveļu, kas ar to saskaras – lai neveicinātu lieku kairinājumu. Ieteicams izvēlēties dabīgus mazgāšanas līdzekļus, kuros nav kaitīgu vielu un papildu aromatizētāju, un tikpat būtiski ir bērnu drēbes mazgāt atbilstošā režīmā. Piemēram, iespēju robežās vismaz 60 grādu temperatūrā, ja to ļauj attiecīgā apģērba kopšanas noteikumi – tad tiek maksimāli iztīrīti netīrumi. Jāatgādina, ka svarīgi ir vienmēr izmazgāt arī tikko iegādātas drēbītes, turklāt ieteicams tās arī izgludināt.

Kļūdains ir pieņēmums, ka vairāk veļaspulvera nozīmē labāku rezultātu – tas var nepietiekami izskaloties, uzkrāties audumā un rezultātā izraisīt kairinājumu. Tāpēc drošībai ir vērts katrā mazgāšanas ciklā atkārtoti izskalot apģērbu, piemēram, Samsung veļasmašīnās ir divkāršais skalošanas cikls, kas veicinās vecāku sirdsmieru, ka tīrajā veļā nav atrodamas mazgāšanas līdzekļa paliekas.

Vai zīdaiņu un bērnu drēbes var mazgāt kopā ar pieaugušo drēbēm?

Sākotnēji, pirmos bērna dzīves mēnešus, ieteicams mazuļu drēbes, autiņus un gultasveļu mazgāt atsevišķi no pieaugušo drēbēm, izmantojot tieši viņiem paredzētus vai eco pulverus. Tomēr, iespējams, tas ir labs brīdis, kad visai ģimenei pāriet uz ādai un dabai draudzīgākiem veļas mazgāšanas līdzekļiem.

Atsevišķi mazgāt vienmēr ieteicams tikai autiņus (mutes vai ķermeņa slaucīšanai) vai mazgājamās autiņbiksītes – tajās var uzkrāties visvairāk baktēriju, turklāt labākam rezultātam tos var mazgāt pat 90 grādos, ja to ļauj auduma kopšanas noteikumi. Šos audumus drošībai vērts arī izgludināt.

Savukārt ikdienas drēbju mazgāšanai jau bērnudārznieka vecumā, kad veļas grozs piepildās īpaši strauji, noderīgas būs ātrās mazgāšanas funkcijas kā, piemēram, Samsung QuickDrive, kas uz pusi samazina mazgāšanas laiku, tomēr saglabā mazgāšanas kvalitāti, tā atvēlot vairāk laika ģimenei. Šajā vecumposmā jāsāk pievērst uzmanība arī kabatu saturam – lai drēbes neizmazgātos kopā ar salvetēm vai mantiņām.

Kā pareizi mazgāt bērnu rudens un ziemas apģērbu?  

Svarīgi atcerēties, ka rudens un ziemas apģērba pamatā nereti ir ūdensizturīgs un necaurlaidīgs materiāls, kas no karstuma sarausies, tāpēc primārā lieta – tos labāk mazgāt vēsā ūdenī. Turklāt šāda tipa apģērbam kopšanas noteikumos var būt norādīts, ka tos nav ieteicams mazgāt ar šķidrajiem mazgāšanas līdzekļiem un izmantot veļas mīkstinātāju, pretējā gadījumā audums var zaudēt savas īpašības.

Ja apģērbs ir nosmērēts ar dubļiem, jāatceras par būtisku soli pirms tā ievietošanas veļasmašīnā, proti, vispirms uzgaidiet līdz dubļi pilnībā nožūst un notīriet tos ar sausu vai mitru lupatiņu. Tas pasargās veļasmašīnu no smiltīm un uzlabos arī mazgāšanas procesu.

Vai mazgāt mīļmantiņas?

Bērnu mīļmantiņas dažreiz piedzīvo teju to pašu, ko mazais – dodas līdzi laukā vai piedzīvojumos uz bērnudārzu, diendusā un ciemos. Nav brīnums, ka pēc neilga laika rotaļlieta uzkrāj netīrumus un putekļus, un ir vēlme tos iztīrīt. Vispirms noteikti jāievēro rotaļlietas kopšanas noteikumi uz etiķetes, bet bieži vien šādos gadījumos noderēs veļasmašīnā iebūvētie hand-wash jeb lēnas mazgāšanas režīmi. Vienmēr pārliecinieties, ka mantiņa nav saplīsusi un tai nav kartona detaļas vai baterijas, un īpašai piesardzībai ievietojiet to veļas maisiņā.