Veidojam saikni ar bērnu, izmantojot spoguļošanas metodi.

Veidojam saikni ar bērnu, izmantojot spoguļošanas metodi.

02. Dec 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kas ir tās lietas, ko parasti darām kopā ar bērniem? Kas ir tās lietas, kurām pievēršam uzmanību mūsu bērnu ikdienā? Protams, brīnišķīgi, ja vecāki apzinās, ka bērnam ir nepieciešama ne tikai ikdienas aprūpe, bet arī pārliecības sajūta par to, ka vecāki saprot to, kā jūtas bērns. Kā to panākt?

Ir labi – reizi pa reizei “nolaisties” līdz bērna līmenim un pabūt kopā ar viņu. Ļaut viņam kļūt par situācijas noteicēju, ļaut priecāties par to, ka viņam ir iespēja vadīt Jūs.

Spoguļošana nozīmē pilnībā fokusēties uz bērna kustībām/darbībām. Savukārt, šī fokusēšanās un nedalīta uzmanība bērnam nozīmē vecāka cieņas pierādījums viņam. Ja  vecāks dāvā šādu cieņu bērnam, tādu pašu kā citiem cilvēkiem, bērns zinās, ka tiek augstu vērtēts un tādēļ jutīsies vērtīgs. Nav labāka un galu galā arī neviena cita veida, kā iemācīt saviem bērniem, ka viņi ir vērtīgi cilvēki

“Nolaisties līdz bērnu līmenim” – tas nenozīmē palikt bērnišķīgam. Tas nozīmē būt kopā!

Par dejošanu ir dzirdēti daudz un dažādi viedokļi – “mans bērns tikai kratās”, “manam bērnam nav ritma izjūtas” un “es negribu izskatīties pēc muļķa”

Spoguļošanas tehnika  ir balstīta uz neverbālu komunikāciju un iemiesošanās empātiju, par ko runā lielākā daļa deju kustības terapeitu pasaulē. Liela nozīme tiek piešķirta ķermeniskajām
sajūtām, kas rodas pieskaņojoties/ atspoguļojot otru. “Spoguļošanas tehnika” uzlabo sociālās kompetences, sava ķermeņa apzināšanos, dod emocionālo pieredzi un empātiju.

20180309123004-30852.jpg

Spoguļošanu kopā ar bērnu var izbaudīt Māmiņu kluba Vecāku skolā, kur kopā ar deju un kustības terapeiti, ārstniecības personu un funkcionālo speciālisti - Lauru Freimani var palīdzēt sev, kā vecākam atraisīties un bērnam justies brīvi un nepiespiesti, lai ļautu abiem notvert to brīnumaino sajūtu.

Deju nodarbība bērniem no 1.5 – 2.5 gadu vecumam dod iespēju būt kopā un paskatīties uz sevi un savu bērniņu no pavisam cita skatu punkta.  

Pirmajā reizē, ne vienmēr ir iespēja sagaidīt tūlītēju atraisīšanos un tas saistīts ar to, ka bērniņš ir nokļuvis jaunā vidē, jaunos apstākļos. Ir daudz kā jauna – mūzika, citi bērni, vecāki, vieta, telpas, krāsas.. Katram bērnam adaptēšanās laiks ir dažāds, bet kā atzīst deju nodarbību vadītāja Laura: ”Savā praksē vēl neesmu sastapusies ar bērniņiem, kuri pirmo divu nodarbību laikā nebūtu atvērušies.”

Nodarbība ir aptuveni stundu gara un ieguvums? – Bērns beidzot, esot kopā ar kādu no vecākiem, sajūtās līdzvērtīgs, jo vecāki atļaujas nolaisties līdz bērnu līmenim. Vecāki nekaunas būt kā bērni, vecāki pārstāj domāt par to, kā tie izskatās no malas.

Ja vēlies notvert šo sajūtu un ļauties jautram piedzīvojumam kopā ar 1.5 līdz 2.5 gadu veco bērniņu deju nodarbībā, piesakies Deju nodarbību ciklam Māmiņu kluba Vecāku skolā

PIESAKIES ŠEIT!