Vecmātes ieteikumi, kā parūpēties par mazuļa ādu autiņbiksīšu dermatīta gadījumā

26. Oct 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Autiņbiksīšu dermatīts ir problēma, kas aktualizējas jau drīz vien pēc bērniņa dzimšanas, un skar ļoti daudzas ģimenes, jo mazulim rada diskomfortu un nemieru, bet vecākiem – uztraukumu. Kā palīdzēt bērniņam autiņbiksīšu dermatīta gadījumā, un kā preventīvi parūpēties par mazuļa ādu, lai tas neveidotos, vaicājām VCA “Aura” vecmātei Agnesei Lemeševskai.

Visbiežāk par autiņbiksīšu dermatītu liecina ādas apsārtums, kas izveidojies autiņbiksīšu zonā, un kuram pieskaroties mazulim ir diskomforts. “Kādreiz apsārtums var veidoties arī uz muguriņas vai vēdera, kur mehāniski norīvējas autiņbiksīšu mala, tāpēc ir jāpārbauda, vai autiņbiksītes nav par lielu vai par mazu,” teic vecmāte Agnese Lemeševska. Vecmāte skaidro, ka kairinājums rodas tāpēc, ka āda ir nosegta un pilnvērtīgi nevar elpot.

Lai gan vislabākais palīgs, lai neveidotos autiņbiksīšu dermatīts, ir regulāras gaisa peldes, vecmāte norāda, ka var būt dažādi apstākļi, kuru dēļ nav iespējas mazulim ļaut ar pliku dupsīti dzīvoties pietiekami bieži, jo, piemēram, istabā var būt vēsāks. Tāpēc svarīgi ir regulāri mainīt autiņbiksītes, apmazgājot dibentiņu ar ūdeni. Jāatceras, ka nebūtu ieteicams, katrā apmazgāšanas reizē izmantot ziepes, jo tās mazuļa maigo ādiņu sausina. “Tā kā bērna āda līdz divu gadu vecumam vēl tikai attīstās, tā ir ļoti jutīga un caurlaidīga, tāpēc pat vismazākais kairinājums var radīt apsārtumu,” skaidro vecmāte, sakot, ka tāpēc svarīgi preventīvi lietot arī kādu no speciālajiem ādas kopšanas līdzekļiem, kas paredzēti autiņbiksīšu zonai.

Izvēloties autiņbiksīšu zonai paredzētu ādas kopšanas līdzekli, pievērs uzmanību, lai tā sastāvā būtu dekspantenols jeb B5 vitamīns, jo tas parūpēsies par ādas aizsardzību, aizsargājot to pret kairinājumiem.

Autiņbiksīšu zonai paredzētā ziede jālieto regulāri profilaktiski, uzklājot to plānā kārtiņā uz ādas, lai tā varētu elpot, bet vienlaikus veidotu aizsargslāni.