Vecāku murgs – neziņa par bērna slimību

Vecāku murgs – neziņa par bērna slimību

24. Aug 2015, 11:21 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

“Kas manam bērnam kait?” ir jautājums, uz kuru Nensijas Dārtas Krēsliņas vecāki meklē atbildi jau gadiem. Meitene piecu gadu vecumā nerunā, staigā nestabili, viņas attīstība ir kavēta. Meitene ir bijusi uz neskaitāmām pārbaudēm, bet pašlaik ir noteikta tikai aptuvena diagnoze: iedzimta galvas smadzeņu anomālija un spastiska tetraperēze. Vecāki ļoti vēlas noskaidrot, kas meitiņai kait, lai varētu viņai palīdzēt. Līdzekļu, lai atrastu atbildes, viņiem nav, jo izmeklējumi ārzemēs ir ļoti dārgi.

Pašlaik Nensijai Dārtai ir pieci gadi. Viņa nerunā, staigā nestabili un ir ļoti emocionāla. Reizēm Nensija Dārta raud un kliedz vairākas stundas no vietas. Vairāku gadu laikā nav izdevies atrast veidu, kā meiteni nomierināt šādu lēkmju laikā. Meitenītes mamma Ineta stāsta: “Tas ir traki. Ar pārējo vēl tiekam galā, bet ar raudāšanu ir grūti. Ļoti. Un mēs nevaram nekādi palīdzēt vai nomierināt. Ir jāgaida kamēr pāriet. Tas arī viss. Reizēm viņa kliedz un raud tik ilgi un skaļi, ka es gribu aizspiest ausis un paslēpties. Es jūtos bezspēcīga un vainīga, ka gribu slēpties.”

Vai varat iedomāties sevi Nensijas Dārtas vecāku vietā? Viņi jau gadiem redz, ka bērnam kaut kas kait. To saprot arī ārsti, bet palīdzēt neviens nespēj. Ir braukts pie neskaitāmiem ārstiem, veikts milzīgs daudzums izmeklējumu, bet rezultāts ne tuvu nav tāds, kā cerēts. Meitenei noteikta tikai aptuvena diagnoze un rekomendēts apmeklēt rehabilitācijas. Tās palīdz, bet nedaudz. Noteikt diagnozi var tikai ārzemēs, bet līdzekļu vecākiem nepietiek, jo Nensijas Dārtas māmiņa ikdienu pavada kopā ar bērnu un nevar strādāt.

Plašāka informācija par Nensiju Dārtu ir pieejama šeit: http://labdaris.lv/lv/funds/view/88

Nensijas Dārtas vecāki ļoti cer, ka viņi tuvākajā laikā varēs noskaidrot, kas meitenei īsti kait. Dzīve neziņā ir mokoša. “Nensijai ļoti patīk pie zirdziņiem,” stāsta Ineta, “mums šeit tuvumā nekur nav pieejama terapija ar zirgiem, tāpēc braucam pie dzīvniekiem tāpat. Nensijai patīk sēdēt zirga mugurā. Tas viņu ļoti nomierina.” Arī rehabilitācijas un delfīnterapijas palīdz uzlabot meitenes stāvokli.

“Cik ir mūsu spēkos, tik darām,” norāda Ineta. Vecāki ļoti daudz laika pavada kopā ar meitu un veic dažādus vingrojumus un uzdevumus kopā ar viņu. Tomēr, lai palīdzētu bērnam, ar labu gribu un darbu vien nepietiek. Ir vajadzīgi līdzekļi, tāpēc uzsākta ziedojumu vākšana. Pavisam meitenes diagnozes noteikšanai un veselības stāvokļa uzlabošanai ir nepieciešami apmēram 19 000 eiro. Pašlaik pietrūkst vēl 10 000 eiro.

Kopā mums ir izdevies savākt gandrīz pusi no vajadzīgās summas. Arī Jūs varat palīdzēt uzlabot Nensijas Dārtas dzīves kvalitāti un piepildīt vecāku sapni – beidzot uzzināt, kas kait viņu meitai un būt spējīgiem viņai palīdzēt! Katrs ziedotais eiro, katrs atvēlētais cents būs solis tuvāk zināšanām par meitenes slimību.

Sekot līdzi meitenes gaitām un ziedojumu vākšanai Jūs varat šeit: http://labdaris.lv/lv/funds/view/88

Palīdzēt meitenei Jūs varat sekojošos veidos:

Ziedojumu tālruņa numuri: 90006881 (ziedojums - 1.42 EUR) un 90006771 (ziedojums  - 7.11 EUR).

Lai palīdzētu meitenītei izveseļoties, Jūs varat ziedot arī jebkādu citu summu ar pārskaitījumu uz zemāk norādītajiem bankas kontiem, maksājuma mērķī ierakstot „Veselības fonds: Nensija Dārta Krēsliņa”.

Rekvizīti:

Nosaukums: Biedrība "Latvijas Labdaru Asociācija Labdaris.lv"

Reg. Nr: 40008173130

Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1- 1011, Rīga, LV-1050

-SWEDBANK- Swift: HABALV22

LV43HABA0551037990069

-CITADELE- Swift: PARXLV22

LV79PARX0016130480002

Paypal: paypal@labdaris.lv

labdaris@labdaris.lv

(+371) 27035637