Stiprini ģimenes veselību ar zivju eļļu

Stiprini ģimenes veselību ar zivju eļļu

30. Oct 2013, 00:01 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Zivju eļļa ir labākais un dabiskākais D vitamīna avots. Zivju eļļa darbojas kā vitamīnu- minerālvielu vielmaiņas regulātors, jo palīdz uzsūkties taukos šķīstošajiem vitamīniem un kalpo par aizsargfaktoru pret nelabvēlīgiem ārējās vides apstākļiem-  stress, liela fiziskā un garīgā slodze, nepareizs uzturs, sadzīves ķīmija u.c.        

Zivju eļļa satur nepiesātinātās Omega-3 taukskābes, kas organismā pašā neveidojas, tādēļ tās ir jāuzņem ar uzturu. Omega-3 grupas taukskābes vislielākā koncentrācijā ir atrodamas dzīvnieku valsts produktos, it īpaši zivīs un tās ir nepieciešamas dažādu organisma procesu nodrošināšanai.

Omega-3 taukskābes ir galvenais zivju eļļas ieguvums veselībai un arī kvalitātes rādītājs. Pastāv uzskats, ka visvērtīgākā zivju eļļa ir tā, kas ražota no eksotiskām un dārgām zivju šķirnēm, piemēram, haizivs, laša vai foreles. Taču zivs šķirne nav eļļas kvalitātes rādītājs. Visvērtīgākā eļļa būs tā, kas saturēs visvairāk omega-3 taukskābju. Ir vērtīgi zināt, ka zivīs pašās omega-3 taukskābes neveidojas, tās zivis arī uzņem ar uzturu- aļģēm un apēdot mazākās zivis (piem, siļķes, sardīnes, anšovus). Rūpnieciski iegūta zivju eļļa ir attīrīta no visiem piemaisījumiem, kā arī mūsdienu tehnoloģijas ļauj iegūt zivju eļļu praktiski bez raksturīgās smaržas un garšas, ar stingri noteiktu omega-3 taukskābju daudzumu.

Izvēloties zivju eļļu šķidrā veidā, priekšroka būtu dodama eļļai tumšā stikla pudelē, jo gaismas un skābekļa ietekmē eļļa ar laiku oksidējas.

Omega-3 taukskābes ir polinepiesātinātas taukskābes, kurām piemīt daudzējāda labvēlīga ietekme uz cilvēka organismu. Tām ir īpaši liela nozīme acs tīklenes, sirds, smadzeņu un nervu šūnu pilnvērtīgai uzbūvei un darbībai, piemīt unikāla loma labvēlīgi ietekmēt daudzas organisma funkcijas. Tādēļ zivju eļļu iesaka lietot sievietēm grūtniecības un zīdīšanas laikā- bērniņa veselīgai attīstībai un jaunās māmiņas veselībai.

Ir pierādīts, ka Omega - 3 taukskābes nepieciešamas normālai un pilnvērtīgai organisma attīstībai un augšanai- rahīta profilaksei, sekmīgai kaulu un skeleta attīstībai. Īpaši tas svarīgi ir rudenī un ziemā dzimušiem bērniem, cilvēkiem kas dzīvo ziemeļu platuma grādos, kur ilgstoši nav saules, tātad, arī Latvijā dzīvojošiem. Bērniem zivju eļļu ir ieteicams lietot visos vecumposmos- zīdaiņu un jaunākā vecumā- kaulu un skeleta veselībai, bērnudārza un skolas vecumā- mācīšanās spēju uzlabošanai un imunitātes stiprināšanai.

Omega-3 taukskābes:

 • Piedalās šūnapvalku veidošanā, uzlabo nervu sistēmas darbību;
 • Uzlabo smadzeņu asins apgādi, atmiņu un mācīšanās spējas;
 • Veicina bērna attīstību, labvēlīgi ietekmē hiperaktīvus bērnus;
 • Normalizē serotonīna- laimes hormona līmeni organismā;
 • Palīdz samazināt stresa hormonu izdalīšanos;
 • Veicina adaptāciju stresa apstākļos un stiprina imunitāti;
 • Aizsargā aknas un palīdz uzturēt vēlamo ķermeņa svaru;
 • Palīdz regulēt kalcija līmeni organismā- veicina tā deponēšanos kaulos, tas uzlabo kaulu veselību un izturību, matu, ādas un nagu stāvokli;
 • Labvēlīgi ietekmē kaulu, locītavu un ādas slimību ārstēšanu un profilaksi;
 • Palīdz labāk uzsūkties taukos šķīstošajiem vitamīniem;
 • Samazina t.s. „sliktā” holesterīna līmeni- tas palīdz aizkavēt saslimstību ar sirds un asinsvadu slimībām 

Zivju eļļā neaizstājamās Omega-3 taukskābes ir galvenais ieguvums veselībai un tās mūsu organismam ir nepieciešamas  regulāri, neatkarīgi no gadalaika un saules intensitātes. Dienā ieteicamā deva ir vismaz 650 mg Omega-3 taukskābju. Zivju eļļu var droši lietot visa gada garumā, īpašu uzmanību pievēršot lietošanai tumšajos gada periodos, kā arī laikā, kad nepieciešams papildus stiprināt organismu- rudens un ziemas mēnešos, gripas un saaukstēšanās slimību uzliesmojuma laikā, pie lielām prāta un fiziskajām slodzēm, piem. mācību gada sākumā, pirmseksāmenu periodā- kad smadzenēm ir nepieciešams strādāt intensīvāk, ja bērns daudz sporto vai bieži jūtas noguris, zīdaiņa vecumā- bērna visintensīvākās augšanas laikā.

Jāņem vērā, ka augošā apkārtējās vides piesārņojuma ietekmē ir strauji palielinājies zivīs atrasto veselībai kaitīgo vielu daudzums, tādēļ attīrīta zivju eļļa ir drošākais veids, kā uzņemt neaizvietojamās taukskābes- tā ir brīva no piesārņojuma un ar stingri noteiktu Omega- 3 taukskābju daudzumu.

Jonax “Islandes Zivju eļļa Omega-3 Classic” un “Islandes Zivju eļļa Omega-3 Lemon” ir augstas kvalitātes Islandē ražoti zivju eļļas preparāti. Tikai ½ tējkarotes (2,5 ml) satur 690 mg polinepiesātināto omega-3 taukskābju. “Islandes Zivju eļļa Omega-3 Lemon” pateicoties tā patīkamajai citronu garšai, ir ērts un vienkāršs veids kā bērniem uzņemt nepieciešamās Omega- 3 taukskābes.

20131023150235-27983.jpg

www.jonax.lv