Aukstās rudens dienas ir klāt! Izvēlamies starpsezonas apģērbu: VIDEO

10. Oct 2017, 00:02 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kad aiz loga vairs nav siltums, bet arī ziemas mīnusi nav pienākuši, nepieciešamas virsdrēbes bērniem, kas pasargātu no vēja un aizturētu no mitruma.   Konsultē sertificēta bērnu māsa Elita Svareniece, Huppa Latvija vadītāja Karina Račko.

Pirmajā dzīves gadā- kopējais kombinezons. Kombinezonus ērtāk ir vilkt bērna pirmajā gadā. Tas neveidos nevajadzīgas krokas un ļaus mazulim brīvi kustēties, turklāt tie labi iederēsies gan autokrēsliņos, gan arī ratos.

Vienu izmēru lielāks. Kombinezonu ieteicams iegādāties vismaz vienu izmēru lielāku, tā, lai mazulis tajā varētu atrasties no rudens sākuma līdz pat pavasara beigām. Savukārt ģērbjot pašus bērnus, ieteicams vadīties pēc sīpoliņa principa, lai tad, kad bērnam paliek par karstu, varam kādu kārtu novilkt nost. Aukstajā laikā bērnam, kurš sēž ratos,vajadzētu vilkt apģērbu kārtu vairāk kā mammai. 

Bērnudārzniekiem- atsevišķais kombinezons. Lielākiem un aktīvākiem bērniem ērtāk būs jau vilkt bikses un virsjaku, ko nepieciešamības gadījumā var arī novilkt. Tāpat svarīgi, lai apģērbs būtu viegls un praktisks. Tāpat jāatceras, ka aktīviem bērniem, kuri jau paši skrien ar savām kājām, ieteicams izvēlēties vienu apģērba kārtu mazāk kā mammai. 

Atstarojoši elementi. Sliktos laika apstākļos un tumsā, kad gaisma krīt uz apģērbu, ir svarīgi, lai tā atstarotos, padarot bērnu labāk redzamu un vienlaikus samazinot negadījumu iespējamību.

Un atcerieties – nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs!