Šonedēļ norisinās pirmā Bērnu mentālās veselības nedēļa – “Runā ar mani”

Šonedēļ norisinās pirmā Bērnu mentālās veselības nedēļa – “Runā ar mani”

08. Mar 2021, 10:24 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vecākus un aprūpes personas tiešsaistē izglītos par bērnu mentālās veselības jautājumiem

Šonedēļ, no 8. līdz 14. martam, tiešsaistē norisināsies pirmā Bērnu mentālās veselības nedēļa, kurā Latvijā zināmi psihologi, psihoterapeiti un pedagogi izglītos vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informēs par palīdzības iespējām Latvijā. Vebinārus un sarunas tiešsaistē vadīs psiholoģe, psihoterapeite Diāna Zande, pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, ārsts-psihoterapeits Artūrs Miksons, psihiatre Ieva Everte, pedagoģe Līga Bērziņa, klīniskā psiholoģe Kirstīne Balode un citi. Nedēļas notikumos piedalās arī “Centrs Dardedze” un biedrība “Papardes zieds”. “Runā ar mani” organizē biedrība “Debesmanna”; visi notikumi ir bez maksas.

Paralēli tiešsaistes sarunām norisināsies arī citi pasākumi – visu nedēļu “Debesmannas” sociālo tīklu profilos ar videostāstiem dalīsies dzejnieki un rakstnieki, kas atsaukušies reflektēt par savām sajūtām saistībā ar mentālās veselības tēmu. “Runā ar mani” piedalās Dace Vīgante, Laura Vinogradova, Agnese Zarāne, Zane Zusta, Ilze Andresone, Svetlana Amberga, Rute Kārkliņa, Sabīne Košeļeva, Iveta Rēdliha, Vineta Trimalniece, Evija Gulbe, Lilija Berzinska, Inga Pizāne, Jana Egle un Elīna Lāce. Katru vakaru “Debesmanna” profilā “Instagram” uz vecāku jautājumiem atbildēs pieredzējuši speciālisti; savukārt bērni visu nedēļu varēs saņemt bezmaksas konsultācijas, vēršoties pie “Papardes zieds” speciālistiem. Nedēļas noslēgumā ar savu pētījumu par jauniešu mentālās veselības problēmām savā blogā dalīsies arī MSc. psych. Ieva Vītoliņa.

 

Bērnu mentālās veselības nedēļas programma:

Pirmdien, 8.03., plkst. 16.00 Andas Avenas sarunā “Kad vecāki šķiras” eksperte Laila Balode, "Centrs Dardedze" konsultāciju daļas vadītāja, aplūkos šķiršanās tēmu ģimenē un to, kā tas ietekmē bērnu.

Otrdien, 9.03. plkst. 14.00 norisināsies saruna ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Konsultācijas daļas vadītāju Ingu Gulbi par pieejamo atbalstu vecākiem un bērniem. Savukārt plkst. 18.00 Agnese Drunka ar bērnu psihiatru Ņikitu Bezborodovu sarunā “Diagnoze - vai spriedums uz mūžu?” pieskārsies dažādu vecumposmu atšķirībām un ar to saistītajām vecāku ekspektācijām, kā arī runās par to, ko sevī ietver bērna mentālā veselība un kā tiek noteiktas diagnozes.

Trešdien, 10.03., plkst. 15.00 ikviens var piedalīties Annas Pannas (Annas Bīrmanes) cukurcepumu meistarklasē, savukārt plkst. 18.00 norisināsies dr. Ievas Evertes vebinārs “Palīdzēt sev, lai palīdzētu bērnam” par to, kā vecāku un bērnu mentālā veselība ir cieši saistīta.

Ceturtdien, 11.03., plkst. 12.00 norisināsies Valda Meldera saruna ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju, psihoterapeitu Nilu Saksu KonstantinovuVai viegli būt jaunam?” par pusaudžu vecuma izaicinājumiem.

Piektdien, 12.03., plkst. 10.00 Agnese Drunka runās ar psiholoģi Kristīni Balodi par bērna identitātes meklējumiem un seksualitāti dažādos vecumposmos, savukārt 15.00 Kristīne Virsnīte vadīs sarunu “Kāpēc “ābols nekrīt tālu no ābeles”?” ar psiholoģi, KBT psihoterapeiti, Mg. art., Dr. psych. Diānu Zandi, iedziļinoties bērna temperamenta tēmā.

Sestdien, 13.03., plkst. 19.00 sarunā “Pāraprūpe – lāča pakalpojums bērnam” Valdis Melderis izjautās ārstu-psihoterapeitu Artūru Miksonu par helikoptervecāku fenomenu un tā iespaidu uz bērnu.

Svētdien, 14.03., plkst. 17.00 Bērnu mentālās veselības nedēļa noslēgsies ar pedagoģes Līgas Bērziņas vebināru “Intensīvas emocijas”, kurā ikviens var uzzināt plašāk par emociju regulāciju – par to, kā iemācīties emocijas izprast un vadīt tās. Tiešraide būs pieejama “Debesmannas” un “Uzvedība.lv” Facebook lapās.

Savu atbalstu nedēļas norisēs izrādījuši arī Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centrs, kā arī vairāki vecāku un pedagogu blogu autori – Laura Grēviņa (“Pa kluso”),  platforma “Normāli vecāki”, Viktorija Ozola (“Espats.lv”), Dace Rēķe (“Tava valoda”), un Ieva Vītoliņa (“Negaiss prātā”). “Runā ar mani” organizatori saka sirsnīgu paldies dizainerei Kuntī, kas radījusi nedēļas vizuālos risinājumus, un Vitālijam Vinogradovam radošā un tehniskā atbalsta nodrošināšanā.

Visi nedēļas notikumi norisināsies bez maksas un attālināti “Debesmanna” un citu sadarbības partneru “Facebook” un “Instagram” lapu tiešraidēs; visu sarunu ieraksti tiks vēlāk publicēti biedrības mājaslapā.