Sniedz bērnam iespēju radīt!

Sniedz bērnam iespēju radīt!

07. Sep 2017, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Dažādu rotaļlietu vidū, kas atrodamas mūsdienīgo bērnu preču ražotāju piedāvājumā, vislielākā uzmanība jāpievērš tām lietām, kas stimulē bērnā radošumu. Daudzi bērniņi savu radošo potenciālu vienkārši iznieko, mācoties spēlēt datorspēles.

Protams, daudzus vecākus tāda pozīcija apmierina. Atnākot no darba, nogurušajiem vecākiem vienkārši gribas atpūsties pie TV, un darboties ar bērnu arī ir darbs. Tāpēc vieglāk, ja bērns pats sevi nodarbina, piemēram, ar datoru. Bet izņemot kaitējumu veselībai, redzes pasliktināšanos un intelekta līmeņa samazināšanos, no tādām spēlēm nav, ko īsti gaidīt.

Katram bērniņam attīstošās rotaļlietas ir vienkārši nepieciešamas.

Metāla konstruktors

Piemēram, dzelzceļš ir jāsaliek bērnam pašam pēc parauga, bērnam nākas izdomāt, nākas fantazēt par dažādām konstrukcijām, ko viņš savā dzelzceļā vēlas redzēt. Detaļu skaits ļauj fantazēt ikvienam.

Metāla konstruktori attīsta radošo domāšanu, palīdz bērnam pašam radīt jaunus rotaļu modeļus, kas līdzīgi dabā sastopamajiem. Tāda rotaļlieta palīdz bērnam iepazīt metāla īpašības, saprast, kā tas viss darbojas praksē, un bērns apzinās, ka tas ir izturīgs materiāls, ar kuru var izveidot īstus, izturīgus priekšmetus.

Metāla konstruktorus kopā satur dažādas skrūvīte un blīvītes. Darbojoties ar tādu konstruktoru bērnam jāiemācās būt pacietīgam un uzmanīgam. Sākt vajag ar vienkāršāko un vēlāk uzdevumus kopā ar bērnu var sarežģīt. Bērnam būs interesanti vērot, kā ar konstruktoru darbojas vecāki, un vēl interesantāks viņiem būs atdarināšanas process.

Pirmais konstruktors - klucīši

Pirmos klucīšus bērnam var piedāvāt jau no 6-12 mēnešu vecuma. Šim vecumam piemēroti būs lieli, plastmasas klucīši, piemēram, LEGO Duplo, kam nav asu stūri un kuri ir viegli. Rotaļlietām jābūt košās krāsās, bērnam tas palīdzēs iepazīt krāsu pasauli un atpazīt pašas krāsas. Labi, ja klucīši ir dažāda izmēra. Rotaļājoties ar bērnu var nosaukt klucīša izmēru - "liels",  "mazs".

Kopā ar bērnu var celt mājas un tiltiņus, vārtiņus un torņus, komentējot visas savas darbības. Lai bērns sākumā salauž visu uzbūvēto, tas viņam ir veids, kā turpināt apgūt darbības, kas veicamas ar priekšmetiem.

Pašiem mazākajiem vislabāk derēs tādas attīstošās rotaļlietas kā mīkstie klucīši, aktivitāšu kubi ar dažādiem interesantiem elementiem. Šie klucīši ir patīkami taustei, to vidiņš ir mīksts, dažkārt tie rotāti ar iešūtām pērlītēm un pat grab vai čaukst. Koka klucīši ar burtiem vai cipariem derēs vecākiem bērniņiem. Ir arī attīstošās rotaļlietas ar dzīvnieku attēliem, pasaku personāžiem.

Klucīši bērnu radina pie noteiktas kārtības. Paspēlējāmies un tad jāsalasa. Var organizēt arī rotaļu - kurš ātrāk salasīs savas rotaļlietas. Rotaļu variantu, ko var izmantot spēlēs ar dažāda vecuma bērniem, ir ļoti daudz. Neslinkojiet, veltiet laiku saviem mīļajiem bērniem, un ar laiku obligāti sapratīsiet, ka tam visam ir lielisks rezultāts!

Māmiņu Klubs

Vai jūsu mājās ir konstruktori? Kādus jūs esat izvēlējušies?  No kāda vecuma esat tos lietojuši?

Rubrika par bērnu rotaļāšanos - Huggies® Rotaļu zeme"

20170629095820-48787.jpg