Sabiedrībā zināmas māmiņās pārbauda savu bērnu veselību “Bērnu veselības pieturā”

Sabiedrībā zināmas māmiņās pārbauda savu bērnu veselību “Bērnu veselības pieturā”

28. Aug 2015, 14:42 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

27.augustā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas atbalstu tirdzniecības centrā “Domina Shopping” notika akcijas “Bērnu veselības pietura” atklāšanas pasākums., lai profilaktiskos nolūkos pārbaudītu savu bērnu veselību, bija ieradušās arī vairākas sabiedrībā zināmas mammas – bijusī modele  un daudzbērnu māmiņa Una Kārkliņa-Gavare, modes māksliniece Diāna Urtāne un viena no populārākajām pašmāju Dj-meitenēm Ksenija Kamikaza.

Tā ir brīnišķīga ideja  – vienkopus pulcēt bērnu ārstus un speciālistus tik ērti pieejamā vietā. Lai arī Luīze vēl ir knapi 3 gadiņi, zobu dakterītēm izdevās viņu pierunāt pārbaudīt zobiņus. Viņas bija ļoti jaukas un Luīzi gan iedrošināja, gan apdāvināja, lai nākamā tikšanās reize būtu bez bailēm. Man pašai bija interesanti paklausīties, ko bērniem stāsta uztura speciāliste. Tas ir ārkārtīgi vērtīgi, ja bērnam vēl kāds no malas skaidro veselīga uztura nozīmi un ietekmi uz ķermeni un pašsajūtu. Īpaši vērtīga “Bērnu veselības pietura” būs skolas vecuma bērniem – pirms jaunā mācību gada veicot redzes, svara, stājas un asinsspiediena pārbaudes. Tas vecākiem neprasīs papildu laika plānošanu katra speciālista apmeklējumam, jo veselības pietura ērti atrodama turpat lielveikalā, turklāt konsultācijas ir bez maksas,” stāsta zīmola Silk&Milk veidotāja Diāna Urtāne.

Ņemot vērā, ka skolēni ar vecākiem šobrīd steidz iegādāties skolas gaitām nepieciešamo, tas ir arī pateicīgs brīdis atgādināt bērniem par veselīgu uzturu, pareizu sēdēšanu un vingrošanu stājas staltākai veidošanai. Visticamāk, daudzi vecāki to saviem bērniem ir stāstījuši, bet nu to var apstiprināt un papildināt speciālisti, vienlaikus arī konsultējot vecākus dažādos sadzīviskos aprūpes un veselības jautājumos. Ir vērts piestāt, maniem bērniem ļoti patika!” iesaka septiņu bērnu māmiņa Una Kārkliņa-Gavare.

Iepriekš jau ziņots, ka visā akcijas norises laikā ir iespējams konsultēties ar BKUS rezidējošiem pediatriem, lai izmērītu bērna garumu, svaru un asinsspiedienu, pārbaudītu stāju un redzi, kā arī uzzināt, kā bērnam ir pareizi jāsēž pie galda un kādi vingrinājumi jāveic pēc ilgstošas sēdēšanas. Paralēli var vērsties pie BKUS Svara korekcijas programmas speciālista, lai saņemtu konsultāciju par veselīga uztura pamatprincipiem. Atsevišķos laikos iespējams konsultēties ar zobārstniecības klīnikas “Sirowa Rīga” zobārstu un higiēnistu par pareizu zobu tīrīšanu, un piedalīties BKUS Uzturskolas meistarklasē par pareizas pusdienu kārbiņas salikšanu bērniem.

Veselības rādītāju pārbaudes stacija “Bērnu veselības pietura” norisināsies vēl četras dienas - 28., 29. augustā un 4., 5. septembrī no plkst. 12:00 līdz 17:00 tirdzniecības centrā “Domina Shopping” (telpā starp Lattelecom un Euronics veikaliem), Ieriķu ielā 3, Rīgā.