Saaukstēšanās – bērnudārzu “nebeidzamais stāsts”

Saaukstēšanās – bērnudārzu “nebeidzamais stāsts”

23. Oct 2020, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Rudens un ziemas sezonā daudzi vecāki aizdomājas par to, kā nepieļaut, ka bērnu piemeklē elpošanas ceļu infekcijas, un kā uzlabot bērna imunitāti pret patogēniem. 

Telpās, kur uzturas jūsu bērns, bieži vien ir pārāk sauss un pārāk silts gaiss, kas var radīt daudzas blaknes. Vieglākais veids, kā to pamanīt, ir sajūta, ka sausais gaiss vienkārši “izsūc” gaisu no organisma, izraisot ādas, matu, acu sausumu un padarot sausas augšējo elpošanas ceļu gļotādas. Tas var izpausties kā grūtības elpot caur degunu, iesnas un paaugstināta uzņēmība pret augšējo elpošanas ceļu infekcijām, kā arī ādas nieze un dedzinoša sajūta uz ādas. Vecāki ļoti labi zina, ka dažkārt tikai pēc 1-2 nedēļu uzturēšanās bērnudārzā, bērnu atkal piemeklē infekcijas. Vienkāršākais veids, kā to novērst, ir rudenī un ziemā izvairīties no saskarsmes ar citiem bērniem slēgtās telpās, taču bērnudārzā tas nav iespējams. Kādi ir citi iespējamie veidi?

Ko darīt, lai bērns pēc iespējas ilgāk būtu vesels, un kā rīkoties, sākoties elpošanas ceļu saslimšanai?

“Pirmajā elpošanas ceļu iekaisuma fāzē būtu jācenšas mazināt deguna aizlikumu, deguna gļotādas tūsku, mazināt paaugstināto ķermeņa temperatūru un atvieglot sāpēs, kas bieži vien pavada iekaisuma procesu. Nākamajā infekcijas fāzē ir svarīgi nodrošināt, lai bērna organisms uzņemtu pietiekami daudz ūdens un bērns uzturētos pienācīgi mitrinātā gaisā. Bērna nodrošināšana ar lielu daudzumu ūdens un pareiza gaisa mitruma līmeņa uzturēšana ir galvenās un svarīgākās metodes elpošanas ceļos lielā daudzumā uzkrājošos blīvu gļotu izšķīdināšanai. Iekaisuma sekrēcija šķīdināšana, tādējādi veicinot tā atkrēpošanu, ir vissvarīgākais uzdevums, kas palīdz organismam cīnīties ar elpošanas ceļu vīrusu infekcijām, tāpēc ir jāraugās, lai telpā, kur uzturas bērns, nebūtu pārāk sauss un pārāk silts gaiss. Šajā infekcijas apkarošanas fāzē ļoti noderīga ir mājokļa bieža vēdināšana, atbilstošu gaisa mitrinātāju lietošana un inhalācijas,” iesaka pediatrs-neonatologs Kataržina Novicka (Katarzyna Nowicka).

Dabisks gaisa filtrs ir augi, īpaši papardes, efejas un fikusi, kas gaisā izdala ievērojamu daudzumu uzņemtā ūdens. Plašākos mājokļos un it īpaši apkures sezonas laikā ar šo risinājumu noteikti nepietiks. Labākais veids, kā cīnīties ar sausu gaisu, ir lietot elektrisko gaisa mitrinātāju, aprīkotu ar mūsdienīgām tehnoloģijām. Šīs ierīces nepelnīti tiek vērtētas pretrunīgi.

Ir dzirdēts, ka gaisa mitrinātāji veicina baktēriju un sēnīšu vairošanos. Vai tā ir taisnība? 

Tas ir aplams apgalvojums. Ļoti svarīgi ir izvēlēties atbilstošu gaisa mitrinātāju – tādu, kas neizdala pārmērīgu daudzumu ūdens iztvaikojumu, kas radītu labus apstākļus baktēriju un sēnīšu augšanai. Jaunākie tirgū pieejamie risinājumi ir dabisks un drošs veids, kā nodrošināt efektīvu un drošu gaisa mitrināšanu bez joniem, ozona un kaitīgām ķimikālijām, un neizplata baktērijas,“ uzsver pediatrs-neonatologs Kataržina Novicka. 

“Vērts atcerēties, ka par labu gaisa mitruma līmeni telpās ir jārūpējas ne tikai apkures sezonā, bet visu gadu. Nodrošinot mājās atbilstošu gaisa mitruma līmeni, bērna degums un rīkle nav sausa un organisms pats spēj sevi aizsargāt pret vīrusiem un baktērijām, kas ir katra cilvēka dabiska aizsargreakcija. Un, ja bērns jau ir saslimis, mitrināts gaiss atvieglos elpošanu,” viņa piebilst.

 

Gaisa mitrinātājs AirWasher HU5930/10

Jaunajā Philips gaisa mitrinātājā ir izmantota NanoCloud tehnoloģija, kas mitrina gaisu, uzturot nemainīgu ieteicamo 40–60% gaisa mitruma līmeni. Gaisa mitrināšanas līmeni var uzstādīt manuāli vai kontrolēt automātiski, un gaisa mitrināšanas intensitāte tiek pielāgota telpā esošajam gaisa mitruma līmenim. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka Philips NanoCloud tehnoloģija ir sertificēta kā higiēniski efektīva. AirWasher izdala par 99% mazāk baktēriju nekā ultraskaņas gaisa mitrinātāji, tādējādi ilgstoši aizsargājot jūsu un jūsu ģimenes veselību, jo gaisā gandrīz nemaz nav patogēnu un pelējuma. Turklāt šis gaisa mitrinātājs rada tikai neredzamus ūdens iztvaikojumus, kas neatstāj uz grīdas un mēbelēm neglītus traipus un nogulsnes. Pateicoties efektīvajai NanoProtect filtram, kas likvidē 99% gaisā esošo 20 nanometru (jeb 0,000002 cm) izmēra baktēriju un putekļu, piem., putekļus un citus alergēnus, jaunais gaisa mitrinātājs arī aizsargā pret alergēniem.

Ierīces gaisa mitrināšanas veiktspēja ir līdz 500 ml/st. Tā kā ierīce ir liela, 4 l, ūdens tvertne, ūdens nav bieži jāpapildina. Jaunais gaisa mitrinātājs ir piemērots līdz 70 m2 lielām telpām, tāpēc tas nodrošinās gaisa mitrināšanu gan bērnistabā, gan jūsu guļamistabā, lai visai ģimenei būtu labs naktsmiers un viegli elpot.  

 

Gaisa mitrinātājs HU4803/01

Philips gaisa mitrinātājā ir izmantota NanoCloud tehnoloģija, kas mitrina gaisu, uzturot nemainīgu ieteicamo 40–60% gaisa mitruma līmeni. Gaisa mitrināšanas līmeni var uzstādīt manuāli vai kontrolēt automātiski, un gaisa mitrināšanas intensitāte tiek pielāgota telpā esošajam gaisa mitruma līmenim. Philips gaisa mitrinātājs izdala par 99% mazāk baktēriju nekā ultraskaņas gaisa mitrinātāji, tādējādi ilgstoši aizsargājot jūsu un jūsu ģimenes veselību, jo gaisā gandrīz nemaz nav patogēnu un pelējuma. Turklāt šis gaisa mitrinātājs rada tikai neredzamus ūdens iztvaikojumus, kas neatstāj uz grīdas un mēbelēm neglītus traipus un nogulsnes.

 

Vairāk informācijas->>>