Peldes ūdenī - lielisks palīgs imunitātes stiprināšanai

26. Oct 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Rūdīšanās jau no pavisam maza vecuma un ūdens procedūras ir labas veselības ķīla, lai aukstās sezonas saaukstēšanās ķibeles ietu secen. Ieskaties, kas notiek mazuļu peldēšanas nodarbībās un kā bērniņi tiek radināti pie ūdens!

Peldēšanas nodarbību laikā mazulis pierod pie ūdens un šļakatām, lai apzinātos, ka tas ir patīkami un forši. Tāpat arī nodarbībās bērniņš ūdenī tiek peldināts gan uz vēdera, gan muguras, mazais peld ar kājiņām, izvingrina rociņas, kā arī mācās pūst burbuļus.

Mazuļu peldēšanas nodarbības var uzsākt jau no 6 mēnešu vecuma, kad ir kļuvis patstāvīgāks, un turpināt līdz brīdim, kad bērns apguvis peldēšanas prasmes. 

Ūdens peldes ir lielisks imunitātes stiprinātājs, taču tas jādara piesardzīgi, jo arī mazajam nepieciešams laiks, lai adaptētos.

Lai nodrošinātu mazajam pietiekamas fiziskās aktivitātes ūdenī, kas vēlāk arī vainagosies ar prasmīgu peldēšanu bez palīdzības, vislabāk bērnam apmeklēt peldēšanas nodarbības divas reizes nedēļā.

Pēc baseina apmeklējuma ieteicams nesteidzīgi pārģērbties, nomainīt autiņbiksītes un uzreiz nesteigties ārā vēsajā laikā.