Nodarbības baseinā ne tikai norūdīs, bet arī attīstīs tavu mazuli

23. Sep 2020, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vairums bērnu ir sajūsmā par ūdeni – viņi varētu plunčāties, rotaļāties upēs, baseinos, ezeros un jūrā līdz brīdim, kad lūpas jau kļuvušas zilas. Kāpēc? Tas tāpēc, ka ūdens sagādā daudz prieka un savus pirmos 9 mēnešus viņi ir pavadījuši ūdenī mammas vēderā.

Pirmais dzīves gads bērna attīstībā ir ļoti būtisks, jo šajā laikā strauji aug un attīstās bērna smadzenes, tāpēc regulāras peldēšanas nodarbības veicinās bērna mācīšanos. Tāpēc izmanto to, ka tavam mazajam patīk ūdens, un ļaujaties ūdens priekam!

Nodarbības ūdenī ir ļoti vērtīgas bērna attīstībai. Piemēram, kā stāsta Electrum Olimpiskā centra pārstāvis, peldēšanas treneris Gustavs Zālītis, nodarbības ūdenī vispusīgi attīsta līdzsvara spējas, sīko motoriku un mazuļi, kuri apmeklē nodarbības baseinā, ātrāk arī sāk runāt. Viņš skaidro, ka šie bērni arī ātrāk sāk rāpot, staigāt, ir noturīgāki pret infekcijas slimībām un ir izturīgāki. Tāpat arī šiem bērniem labāk nostiprinās sirds asinsvadu sistēma.

Neatkarīgi no tā, kāds laukā laiks, varat atrast iespēju, kur nopeldēties, jo bez atklātajām ūdenstilpnēm teju katras pašvaldības apkārtnē ir pieejams kāds peldbaseins. Atrodi baseinu, kurā notiek peldēšanas nodarbības mazuļiem tavam bērniņam piemērotākajā laikā – ja tavs mazais parasti dodas ap plkst. 12.00 gulēt diendusu, tad šis noteikti nebūs piemērotākais nodarbību laiks tavam bērniņam. Tāpat arī pievērs uzmanību tam, kādas ir pārējo mammu atsauksmes par peldēšanas nodarbībām un baseinu, tā tīrību, vai pārģērbšanās telpas ir pielāgotas mammām ar bērniem.

Kas vajadzīgs, lai dotos peldēt?

Labs noskaņojums un detalizēti saplānots laiks

Protams, kurš no vecākiem gan nezina, cik sarežģīta var būt laika plānošana ar mazu bērnu, jo var rasties neskaitāmi sarežģījumi, kas rada novirzes no sākotnējā plāna, taču saglabā mieru un cenšaties ierasties peldbaseinā savlaicīgi. Tas nozīmē – ne par agru, lai bērnam, gaidot nodarbību nekļūtu garlaicīgi, un arī ne par vēlu, kad peldēšanas nodarbība jau sākusies!

Runājot par vecumu, no kāda apmeklēt nodarbības baseinā, ir tikai viens nosacījums – kad esat nolēmuši kopā ar mazuli doties peldēt, bērniņa nabiņai ir jābūt sadzijušai. Pēc speciālistu teiktā, vispiemērotākais laiks, kad sākt doties uz nodarbībām baseinā, ir sākot no 6 mēnešu vecuma, kad mazulis ir sācis aktīvāk komunicēt, izrādīt savu reakciju par to, kas viņam patīk un nepatīk.

Nepieciešamības gadījumā pirms baseina apmeklējuma vari konsultēties ar savu ģimenes ārstu.

Soma ar nepieciešamajām lietām

Dodoties uz baseinu, somu sakārto jau savlaicīgi, lai tas nenotiktu pēdējā brīdī, kad jau jādodas ārā no mājām, un steigā aizmirstu ko svarīgu. Dodoties uz baseinu somā liec iekšā:

  • 2 dvieļus – sev un mazulim. Mazulim vispiemērotākais būs dvielis ar kapucīti;
  • peldkostīmu sev;
  • īpašās autiņbiksītes – peldbiksītes Huggies® Little Swimmers savam mazulim, jo tās nodrošinās, lai mazulis peldes laikā justos komfortabli – tās nepiepūšas ūdenī, tās ir viegli nomainīt, tām ir elastīga jostiņa un tās perfekti pieguļ mazuļa kājiņām, lai nerastos noplūdes;
  • gumijas čības sev;
  • noderēs arī bērnam peldmētelis, kurā viņu ietīt līdz brīdim, kad nonākat līdz baseinam no pārģērbšanās telpas, un arī – lai būtu silti pēc nodarbības beigām;
  • uzkodas un ūdeni, lai pēc aktīvās nodarbības nepieciešamības gadījumā varētu remdēt izsalkumu;
  • peldcepuri sev, ja baseina lietošanas noteikumi to pieprasa;
  • tīras autiņbiksītes, kuras bērnam uzvilkt pēc nodarbības .

Kas notiek mazuļu peldēšanas nodarbībās?

Noteikti ir pierasts, ka mājās vanniņā ūdens temperatūra ir ap 37 grādiem, bet baseinā tik silts ūdens gan nebūs. Tas turas ap 30 grādiem, kas ir pilnīgi pietiekami, jo baseinā ir aktīvākas kustības, tāpēc mazuļi jūtas labi arī šādā temperatūrā.

Pirms nodarbības ieteicams mammai vai tētim pašam iepazīties ar baseinu un pārliecināties, cik tālu spēj aizpeldēt, lai pēc tam varētu droši ūdenī nolaisties kopā ar mazuli un pārvietoties staigājot. Tomēr arī tad, ja mamma pati nemaz neprot peldēt, uz baseinu ar mazuli viņa tāpat var iet, tikai pirms tam par šo peldētneprasmi ir noteikti jābrīdina treneris. 

Viena no biežākajām kļūdām, kuru pieļauj vecāki, ir bērna ienešana ūdenī ar varu, taču tas ir nepareizi! Bērns ar ūdeni jāiepazīstina pakāpeniski!

Sākumā tētis vai mamma, kas uz nodarbību atnācis kopā ar bērnu, apsēžas baseina malā un iepazīstina mazuli ar vidi – ūdenī tiek pakāpeniski iemērktas rociņas, kājiņas, lai mazais saprastu, kas notiek. Ir svarīgi ļaut bērnam pierast pie jaunās vides, lai tā viņam neradītu lieku uztraukumu. Tikai tad, kad bērniņš ir apradis ar jauno vidi, tētis vai mamma kāpj baseinā un, atbilstoši trenera norādēm, nodarbība var sākties! 

Nodarbībās baseinā paši mazākie vēl neiemācīsies peldēt, taču tas palīdzēs pierast pie ūdens, stiprināt veselību. Kā norāda speciāliste, 3 - 4 gadu vecumā bērns spēs baseinā iemācīties turēties virs ūdens, pūst burbuļus un, kas svarīgākais, nebaidīties no ūdens!

Nodarbības baseinā mazuļiem, visbiežāk, ir divas reizes nedēļā, un katras nodarbības ilgums – 40 minūtes. Esot baseinā, seko līdzi bērna pašsajūtai un uzraugi, lai mazais nebūtu nosalis un nekļūtu niķīgs. Gadījumā, ja bērniņam ir auksti, viņš jūtas slikti vai arī ir neapmierināts, nodarbību labāk pārtraukt.

Tā kā maziem bērniem termoregulācija vēl nav nostabilizējusies, noteikti seko līdzi sava mazuļa pašsajūtai, savukārt pēc izkāpšanas no baseina nepieciešams mazuli ietīt dvielī vai halātiņā, jo, neskatoties uz to, ka telpās ir silti, pēc peldēšanās baseina ūdenī bērniņam var būt auksti. Šajā brīdī tu noteikti novērtēsi Huggies® Little Swimmers lietošanas ērtību, jo tikpat ātri un viegli, kā peldbiksītes bērnam uzvilki, tūlīt pēc nodarbības tikpat viegli tās arī varēsi noģērbt, lai bērnu ietērptu sausās drēbītēs. 

SARAKSTU AR VIETĀM, KAS PIEDĀVĀ BĒRNIEM PELDĒTAPMĀCĪBU, MEKLĒ ŠEIT

Baseina apmeklējums sniegs daudz prieka mazulim, vienlaikus nostiprinot bērna imunitāti un veselību, tāpēc ļaujaties ūdens priekiem kopā ar Huggies® Little Swimmers! Lai priecīga plunčāšanās un jaunu emociju iepazīšana!

lauvinja lauvinja 27. Aug 2019, 08:33

Ja ir iespēja vadāt uz baseinu, iesaku!