Neuzkraujiet vecākajam bērnam savus pienākumus

Neuzkraujiet vecākajam bērnam savus pienākumus

26. Jul 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Nereti vecāki saviem lielajiem bērniem liek pieskatīt mazākos brāļus un māsas, liek pavadīt laiku kopā un vēl daudz ko citu. Kā neuzkraut lielajiem bērniem savus pienākumus, pastāstīs ģimenes psihoterapeite Kristīne Veckrāce.

"Svarīgākais, kas vecākiem ir jāsaprot, ka viņi izšķiras par labu otrajam, trešajam vai vēl kādam bērniņam, nevis tāpēc, lai rūpes uzņemtos bērni, bet gan paši vecāki," uzsver psihoterapeite. "Tieši tāpēc jau pašā sākumā svarīgi pašiem sev atbildēt, kāpēc bērniņš ģimenē tie gaidīts."

Vecāko bērnu pienākums nav rūpēties par mazākajiem brāļiem un māsām!

Protams, būs vecāki, kuri teiks, ka bērni taču tik lieliski spēlējas kopā- jā, tā tas arī ir, un ir jauki, ja kontakta veidošanas ceļā vecākais bērns šad un tad vēlas iesaistīties ikdienas aprūpē, tomēr jāatceras – vecākajiem bērniem nav jāuzņemas atbildība par mazajiem. "Ir gadījumi, kad vecāki it kā neviļus liek pieskatīt jaunākos bērnus un rezultātā, ja kaut kas notiek, piemēram, mazais rāpojošais bērns saplēš vāzi, tiek vainots piecgadīgais brālis vai māsa, kurš mazāko nav pieskatījis. Tas nudien būtu aplami."

Psihoterapeite aicina- Neatņemiet vecākajiem bērniem bērnību, ļaujot viņam justies kā darbā!

Vai esi kādreiz saskārusies ar situācijām, kurās par mazajiem bērniem atbildīgi ir lielie?

Māmiņu Klubs

Otrā mazuļa ienākšana ģimenē

Eksperts