Nesteidzini bērnu apgūt podiņmācību

Nesteidzini bērnu apgūt podiņmācību

26. Jul 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Viens no vecāku biežāk uzdotajiem jautājumiem laikā, kad mazulis jau ir paaudzies, saistīts ar podiņmācību. Kā zināt, ka bērns ir gatavs podiņmācībai un kā viņam palīdzēt šīs iemaņas apgūt?

Svarīgākā lieta, kuru vecākiem vajadzētu iegaumēt podiņmācības kontekstā, - tā ir bērna apzināta rīcība nevis mammas centieni bērnu noķert aiz rokas un apsēdināt uz podiņa, jo tā vajag. Vienlaikus bieži vien ir gadījumi, kad vecāki nolemj bērnu uz podiņa sēdināt jau krietni agrāk, tādējādi cerot, ka palīdzēs bērnam ātrāk apgūt šīs iemaņas.

Novērots, ka, neatkarīgi no tā, vai bērnu podiņmācībai sāk pievērst jau pirms gada vecuma vai arī vēlāk, podiņmācību kā vienā, tā otrā gadījumā bērni būs apguvuši līdz aptuveni divu gadu vecumam. Vienīgā atšķirība tāda, ka pirmajā gadījumā vecāki būs patērējuši daudz vairāk laika, cenšoties par visām varītēm mazuli apsēdināt un noturēt uz podiņa. Tas nozīmē, ka svarīgākā mācība podiņmācības aspektā, kuru jāielāgo, - steigai nav nozīmes. Tāpat arī jāatceras sen zināmā patiesība, ka katrs bērns ir atšķirīgs, kas nozīmē, ka arī podiņmācības sekmes katram būs savādākas. Vieni to apgūst ātrāk, citiem tas prasīs vairāk laika. 

Podiņš bērna dzīvē gan droši drīkst parādīties jau krietni agrāk nekā pusotra vai divu gadu vecumā, jo sākumā mazie to izmanto rotaļām, taču svarīgi, lai podiņš būtu funkcionāls, bez liekām ekstrām. Mūzika un krāsaini zīmējumi tikai novērsīs bērna uzmanību no svarīgā uzdevuma.

Sākotnēji podiņmācība noritēs rotaļu veidā – bērns podiņu var nēsāt pa istabu, salikt tajā rotaļlietas vai pat uzlikt galvā. Tas ir normāls process.

Kad atteikties no autiņbiksītēm?

Ja bērns visu laiku lietojis autiņbiksītes, nedrīkst tās vienā dienā novilkt un vairs nelietot. Atradināšanās no autiņbiksītēm jāveic pakāpeniski, lai bērns varētu adaptēties.

Pārejas posmā, kad bērns apgūst podiņmācību, labs palīgs būs autiņbiksītes – uzvelkamās biksītes, kuras bērns pats var viegli uzvilkt un novilkt. Papildu tam jāatceras, ka podiņmācības apgūšanas laikā jābūt arī brīžiem, kad bērniņam ir iespēja dzīvoties ar pliku dibentiņu. Šī iemesla dēļ tiek uzskatīts, ka tieši vasara ir piemērotākais laiks podiņmācības apguvei.

Noķer GEGE īpašo piedāvājumu - pērc divas pakas PANTS XL6 vai DIAPERS Junior 5 un saņem otru BEZ MAKSAS! Cena sākot no 0,16 Eur/gab. Piedāvājums ierobežotā daudzumā. 

Svarīgākais par GEGE autiņbiksītēm:

  • Piemērotas gan meitenēm, gan zēniem
  • Komfortabls miegs naktī
  • Līdz pat 12h aizsardzība

Veicot pirkumu, ievadi kodu: GetOneFree

Pērc šeit: https://thegege.com/lv/