Labās mājas ielūdz bērnus bez maksas apgūt zināšanas par drošu saskarsmi ar suni

Labās mājas ielūdz bērnus bez maksas apgūt zināšanas par drošu saskarsmi ar suni

14. Jul 2022, 12:37 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jūlijā un augustā Vasaras suņu skoliņā bērniem notiks četras informatīvi izklaidējošas nodarbības, kuru laikā pieredzes bagātā kinologa Ivara Lielpētera vadībā bērni varēs apgūt zināšanas par drošību suņa tuvumā mājās un uz ielas, saņemt praktiskus padomus par mājdzīvnieka uzņemšanu ģimenē un aktīvi pavadīt laiku brīvā dabā, pastaigājoties ar četrkājainajiem draugiem. Suņu skoliņu bērniem jau otro vasaru piedāvā pārtikas un ikdienas interneta preču lielveikals Barbora.lv sadarbībā ar dzīvnieku patversmi “Labās mājas”.

Vasaras suņu skoliņas nodarbības dzīvnieku patversmē “Labās mājas” augustā norisināsies divas otrdienas – 2. un 9. augustā, sniedzot dalībniekiem iespēju izvēlēties sev vēlamo datumu. Pasākumā bez maksas, iepriekš reģistrējoties, ir aicināti piedalīties sākumskolas vecuma bērni, lai vasaras brīvlaiku pavadītu produktīvi un lietderīgi. Dienas gaitā neiztrūks arī fotografēšanās prieki, vasarīgi našķi un dāvanas no Barbora.lv, kas ciemošanos dzīvnieku patversmē “Labās mājas” padarīs divtik īpašu.

“Bērnos ir gluži vai iekodēta mīlestība pret dzīvniekiem un dabu. Mēs “Labajās mājās” rūpējamies, lai ikviena ģimene, kas apsver dzīvnieka adopciju, saprastu ne vien priekus, bet arī atbildību, ko cilvēku dzīvē ienes suns. Taču labāka izpratne par suņu dabu un drošu saskarsmi noder arī tiem bērniem un pieaugušajiem, kam pašiem sava suņa nav. Tādēļ kopā ar kinologu Ivaru Lielpēteri ar prieku interaktīvi uzskatāmā veidā šovasar mācīsim jaunākajai paaudzei, kā draudzēties un rotaļāties ar suni abpusēji patīkamā veidā,” stāsta dzīvnieku patversmes “Labās mājas” vadītāja Astrīda Kārkliņa.

“Jau otro gadu pēc kārtas Barbora.lv iesaistās šajā bērniem tik nozīmīgajā projektā. Izglītojošās aktivitātes speciālista pavadībā un reālā saskarsme ar četrkājainajiem draugiem, sniedz bērniem padziļinātu izpratni gan par rūpēm, gan attiecību veidošanu ar dzīvniekiem. Projektā iegūtās zināšanas ir visnotaļ noderīgs pamats visai ģimenei,” atklāj pārtikas un ikdienas interneta preču lielveikala Barbora.lv vadītāja Sanita Bērziņa.

Lai reģistrētu bērnu dalībai pasākumā 2. vai 9. augustā no pulksten 11.00 līdz 13.00, vecākiem nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu šeit:

Reģistrācijas anketa 2. augusta skoliņai

Reģistrācijas anketa 9. augusta skoliņai

Vietu skaits ir ierobežots un, sasniedzot maksimālo dalībnieku skaitu, reģistrēšanās tiks slēgta. Visi reģistrētie dalībnieki saņems papildu informāciju par Vasaras suņu skoliņas norisi nedēļu pirms izvēlētās nodarbības dienas.

Organizatori aicina vecākus jau pirms skoliņas norises pārrunāt pamata drošības noteikumus, viesojoties dzīvnieku patversmē “Labās mājas”. Lai gan suns ir ļoti gudrs dzīvnieks, ir jāatceras, ka tas komunicē nevis cilvēku, bet dzīvnieku valodā, tāpēc suņiem drīkst tuvoties lēni un cieņpilni, to klātbūtnē nedrīkst kliegt un skriet. Patversmes suņus drīkst glaudīt un aiztikt tikai tad, ja to atļāvis patversmes darbinieks. Dzīvnieku patversmes “Labās mājas” darbību īsteno sabiedriskā labuma organizācija – biedrība “Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa”.

“Labās mājas” šogad svin sava darba 10 gadu jubileju. Pirmajā desmitgadē patversmē drošu patvērumu guvuši vairāk nekā 5000 suņu un kaķu. Patversmes darbs pilnā apmērā tiek finansēts no sabiedrības un atbalstītāju ziedojumiem. “Labās mājas” īpašu paldies par ilggadēju atbalstu saka nodibinājumam “Borisa un Ināras Teterevu fonds”. Visi patversmei ziedotie līdzekļi tiek veltīti patversmes darbam, lai pabarotu, sasildītu, izārstētu un aprūpētu nelaimē nonākušos ķepainīšus. Ikviens, kas vēlas atbalstīt “Labo māju” ķepainīšus, kamēr tie sagaida savu īsto ģimeni, aicināts par ziedošanas iespējām vairāk uzzināt patversmes mājaslapā patversme.lv sadaļā “Ziedošana” (patversme.lv/ziedosana).

Dzīvnieku patversme “Labās mājas” atrodas Rīgā, Mežapurva ielā 2.

Viktor Lord Viktor Lord 19. Feb 2023, 05:31

Mājai jābūt drošai bērniem. Tāpēc nolēmu remontēt māju pirms bērniņa piedzimšanas un visus būvmateriālus, tostarp Profili https://www.bazaars.lv/ iegādājos internetā. Kādas ir būvmateriālu iegādes priekšrocības tiešsaistē? Pirmkārt, jūs varat viegli salīdzināt un atrast labākās cenas vēlamajai precei. Jūs varat arī viegli atrast plašu produktu klāstu no dažādiem pārdevējiem un ražotājiem.