Kāpēc bērnam nepatīk sega?

Kāpēc bērnam nepatīk sega?

08. Feb 2017, 11:29 Klintasmamma Klintasmamma

Šķiet, ka sega uz meitas kājām atrodas max 10 minūtes visas nakts garumā, arī tas tāpēc, ka sasedzu viņu kādas  10 reizes un minūti baudu sirdsmieru par to, ka mazās pēdiņas ir siltumā. Speciālie guļammaisi nav risinājums, jo mazā naktī cītīgi rāpo un ceļas, turoties pie gultas redelēm, lai varētu uzrāpties virsū mammai (pēdējā laikā meita iecienījusi gulēšanu uz mammas:) )
Vienīgais glābiņš ir sega, kas uzlikta uz Klintas vēdera un krūtīm, atstājot galvu un kājas bez tās, tad meita neprotestē. Ar šo esmu samierinājusies un siltās pidžammas nopirkusi, taču pēdējo 2 nedēļu laikā ir parādījies jauns niķis - ņemt segu nost no citiem. Mazā to ņem nost gan no manis, gan vīra, jūtoties lepna, ka izglābusi vecākus no uzmācīgā auduma gabala. Mūsu gadījumā gan sega nedrīkst būt nemaz, arī tad, ja vīrs to uzlicis uz galvas, lai no rīta ilgāk pagulētu, nemostoties no gaismas vai trokšņiem, Klinta segu noteikti noņems vairākas reizes. 
Varbūt kādai no māmiņām ir ieteikums, kā cīnīties ar šo meitas nepatiku pret segu? Pašiem arī gulēt siltās pidžammās?  Neļaut meitiņai gulēt ar mums? Varbūt ir segas, kas bērniem patīk? Vai arī šis viss pāries, meitai paaugoties, un man nav lieki jāuztraucas? 

peciņa123 peciņa123 08. Apr 2017, 11:29

Mums tieši tas pats. Segu drīkst tikai uz vēdera, kājām jābūt plikām. Velku zeķītes un viss kārtībā.

cecii cecii 08. Feb 2017, 21:31 lauruxs87

Tikai nevelciet bērnam sintētisku (poliestera) pidžamu un nesedziet ar sinētiskām segām. Vienā senā Ievā bija labs Latvijas zinātnieces raksts un paskaidrojums, cik bērni ir jutīgi uz sintētisko šķiedru. Tiem ilgtermiņā pazaminās imunitāte, vienkārši daudz slimo.

Klintasmamma Klintasmamma 08. Feb 2017, 15:43 mamma88

Paldies, papētīšu šos! Mazā gan ir vairāk nekā 1m gara savā vecumā, tāpēc varētu būt grūtības ar izmēriem, bet idejiski izklausās super! Paldies!

mamma88 mamma88 08. Feb 2017, 15:36

Kapēc cīnīties? Vienkārši saģērb siltāk uz nakti.

lauruxs87 lauruxs87 08. Feb 2017, 13:37

Man dēlam 3.5 g un tad nepatīk segas tikai atzīst savu mīļplediņu ar kuru sedzas. Pat ziemā nav reizēm pie runājams apsegties. Tad gaidu kad iemigs un apsedzu vēlreiz. Bet mēdz pa nakti nospert nost ja mana ka ir sega. Meita ar negrib segu. Sākumā vilku guļammaisu ar rokām nu velku flīša pidžamu un lieku sedziņu. Bet tādu nevisai biezu un šad tad jau paspēlējos pamanās nospert nost.

Klintasmamma Klintasmamma 08. Feb 2017, 12:52 lauvinja

Paldies! Izskatās, ka ne tik daudz segas vainīgas, cik bērni dažādi.
Es bērnībā arī basām kājām tikai staigāju, bet to vecāki atrisināja netīšām, iegādājoties kaķeni, kurai dikti patika basās kājās kost😀 Kaķene jau sen labākos medību laukos, bet es vēl aizvien to ar smaidu sejā atceros.

lauvinja lauvinja 08. Feb 2017, 12:46

Otram bērnam segas patīk, pat ļoti, viņš siltummīlis kopš dzimšanas.

lauvinja lauvinja 08. Feb 2017, 12:45

Mana jaunkundze, savā ziņā plikadīda, jo joprojām vislabprātāt staigā basām kājām, arī nemīlēja segu. Sāka mīlēt pusaudžu vecumā. Kad bija maza, izmēģināju i dažādas segas, i guļammaisu, i pidžammu, i zeķes, nekas neturējās.

Bet kas attiecas uz vecākiem un segu, māci princesei respektēt citu vēlmes.

Klintasmamma Klintasmamma 08. Feb 2017, 12:38 Fifa20

Paldies, mēģināsim dažādot segu piedāvājumu, lai gan ir jau rakstainas, plānākas, mīkstākas bijušas😀 Varbūt viņai kājām aukstums vajadzīgs? Arī tad, ja pastaigā dodamies, mazā sev apavus un zeķes noņem, tad cenšoties arī bikses noplēst😀