Kāpēc bērnam nepatīk sega?

Kāpēc bērnam nepatīk sega?

08. Feb, 11:29 Klintasmamma Klintasmamma

Šķiet, ka sega uz meitas kājām atrodas max 10 minūtes visas nakts garumā, arī tas tāpēc, ka sasedzu viņu kādas  10 reizes un minūti baudu sirdsmieru par to, ka mazās pēdiņas ir siltumā. Speciālie guļammaisi nav risinājums, jo mazā naktī cītīgi rāpo un ceļas, turoties pie gultas redelēm, lai varētu uzrāpties virsū mammai (pēdējā laikā meita iecienījusi gulēšanu uz mammas:) )
Vienīgais glābiņš ir sega, kas uzlikta uz Klintas vēdera un krūtīm, atstājot galvu un kājas bez tās, tad meita neprotestē. Ar šo esmu samierinājusies un siltās pidžammas nopirkusi, taču pēdējo 2 nedēļu laikā ir parādījies jauns niķis - ņemt segu nost no citiem. Mazā to ņem nost gan no manis, gan vīra, jūtoties lepna, ka izglābusi vecākus no uzmācīgā auduma gabala. Mūsu gadījumā gan sega nedrīkst būt nemaz, arī tad, ja vīrs to uzlicis uz galvas, lai no rīta ilgāk pagulētu, nemostoties no gaismas vai trokšņiem, Klinta segu noteikti noņems vairākas reizes. 
Varbūt kādai no māmiņām ir ieteikums, kā cīnīties ar šo meitas nepatiku pret segu? Pašiem arī gulēt siltās pidžammās?  Neļaut meitiņai gulēt ar mums? Varbūt ir segas, kas bērniem patīk? Vai arī šis viss pāries, meitai paaugoties, un man nav lieki jāuztraucas? 

Lolla Lolla 03. Sep, 07:57

Jau sen necīnos ar segas segšanu nakts garumā nevienam no trim bērniem. Saģērbju, ja nepieciešams, bet tā pusotrgadnieks guļ vasarā pliks - pamperī. Kad nosalst, tad pamostas un dod man zināt - sasedzu un segu nost nespārda vairs. Varbūt tāpēc viņi man neslimo...

peciņa123 peciņa123 08. Apr, 11:29

Mums tieši tas pats. Segu drīkst tikai uz vēdera, kājām jābūt plikām. Velku zeķītes un viss kārtībā.

cecii cecii 08. Feb, 09:31 lauruxs87

Tikai nevelciet bērnam sintētisku (poliestera) pidžamu un nesedziet ar sinētiskām segām. Vienā senā Ievā bija labs Latvijas zinātnieces raksts un paskaidrojums, cik bērni ir jutīgi uz sintētisko šķiedru. Tiem ilgtermiņā pazaminās imunitāte, vienkārši daudz slimo.

Klintasmamma Klintasmamma 08. Feb, 03:43 mamma88

Paldies, papētīšu šos! Mazā gan ir vairāk nekā 1m gara savā vecumā, tāpēc varētu būt grūtības ar izmēriem, bet idejiski izklausās super! Paldies!

mamma88 mamma88 08. Feb, 03:36

Kapēc cīnīties? Vienkārši saģērb siltāk uz nakti.

saphirecute saphirecute 08. Feb, 01:48

manam pukam tulit bus 4 gadi un vel joprojam nepatik sega,pat zekes lai kajam butu siltaks,ipasi pat necentos ko mainit ja nepatik nepatik ,lidz ko uzlieku sedzinu ta pec paris minutem jau spirina nost,.laikam katram savs nikitis kas ptik kas nepatik,bernins ar savu raksturinu.ja nu tiesam pa aukstu tad siltaku pidzamu un lai cuc.

lauruxs87 lauruxs87 08. Feb, 01:37

Man dēlam 3.5 g un tad nepatīk segas tikai atzīst savu mīļplediņu ar kuru sedzas. Pat ziemā nav reizēm pie runājams apsegties. Tad gaidu kad iemigs un apsedzu vēlreiz. Bet mēdz pa nakti nospert nost ja mana ka ir sega. Meita ar negrib segu. Sākumā vilku guļammaisu ar rokām nu velku flīša pidžamu un lieku sedziņu. Bet tādu nevisai biezu un šad tad jau paspēlējos pamanās nospert nost.

Paldies! Izskatās, ka ne tik daudz segas vainīgas, cik bērni dažādi.
Es bērnībā arī basām kājām tikai staigāju, bet to vecāki atrisināja netīšām, iegādājoties kaķeni, kurai dikti patika basās kājās kost😀 Kaķene jau sen labākos medību laukos, bet es vēl aizvien to ar smaidu sejā atceros.

lauvinja lauvinja 08. Feb, 12:46

Otram bērnam segas patīk, pat ļoti, viņš siltummīlis kopš dzimšanas.

lauvinja lauvinja 08. Feb, 12:45

Mana jaunkundze, savā ziņā plikadīda, jo joprojām vislabprātāt staigā basām kājām, arī nemīlēja segu. Sāka mīlēt pusaudžu vecumā. Kad bija maza, izmēģināju i dažādas segas, i guļammaisu, i pidžammu, i zeķes, nekas neturējās.

Bet kas attiecas uz vecākiem un segu, māci princesei respektēt citu vēlmes.

Klintasmamma Klintasmamma 08. Feb, 12:38 Fifa20

Paldies, mēģināsim dažādot segu piedāvājumu, lai gan ir jau rakstainas, plānākas, mīkstākas bijušas😀 Varbūt viņai kājām aukstums vajadzīgs? Arī tad, ja pastaigā dodamies, mazā sev apavus un zeķes noņem, tad cenšoties arī bikses noplēst😀

UnscrewedJet83 UnscrewedJet83 08. Feb, 12:12

Oi, mums līdzīgi. Mazā guļ man blakus un kājiņas visu laiku cilājās, spārda segu nost. Itkā nevajagot tad segt kā es to daru. Laikam būs jāliek gulēt savā gultiņā un jauzģērbj zeķītes, varbūt tiešām sega par siltu. Tagad mazā slima tapēc lai guļ man blakus vel.

Fifa20 Fifa20 08. Feb, 12:11

Ir noteikti iemesls, kāpēc bērnam sega ne visai patīk un tamdēļ atņem to arī pārējiem. Man mazā tieši pretēji, sega un mīļlupatiņa ir uz sejas arī, patīk ierušināties. Varbūt ir mēgināts segt ko plànāku? Vai arī interesanti apzīmētu? Kaut kas tajā visā ir, pamēģiniet expermentēt ar dažāda biezuma, materiāla, krāšu un izskata segām. Ja nu nē, jāpiecieš, tam jāpariet vaj vismaz ar laiku jāliek jums mieru 😃