Kā iesaiņot Ziemassvētku dāvanas, neizejot no mājām?

Kā iesaiņot Ziemassvētku dāvanas, neizejot no mājām?

20. Dec 2020, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pandēmija šogad veikusi korekcijas ne tikai ikdienas gaitās, bet arī Ziemassvētku svinību plānos, liekot daudziem pārskatīt dāvanām un citiem tēriņiem paredzēto budžetu. Luminor bankas rīkotā Brīvdabas muzeja e-gadatirgus dalībnieka “Muscari Linen” pārstāve Liene Paidere stāsta, ka šogad tā vietā, lai pirktu jaunus dāvanu iesaiņojumus, var iztikt ar to, kas jau ir mājās. Tas ne tikai palīdzēs ietaupīt, bet veicinās arī radošumu kā pieaugušiem, tā arī bērniem.

1. Ļaut labām mantām kalpot ilgāk

Domājot par Ziemassvētku dāvanu iesaiņojumu, nāk prātā jauns un krāšņs dāvanu papīrs un lentas. Tomēr gaumīgu noformējumu var izveidot arī bez liekas tērēšanās, izmantojot to, kas jau ir pieejams mājās un pat pagalmā vai tuvējā parkā. Tā, piemēram, dāvanu papīru iespējams aizstāt ar avīzēm, nevajadzīgām pierakstu un nošu lapām, papīra iepirkumu maisiņiem, žurnāliem un auduma atgriezumiem. Radošs veids, kā izveidot iepakojumu rotaslietām – izmantot kartonu, kas palicis no tualetes papīra ruļļiem, ielocīt tā malas uz iekšpusi un rūpīgi aizlīmēt. Arī dāvanas apsiešanai ir alternatīvas – lina, džutas, papīra aukliņas, auduma strēmelītes, mežģīnes vai dzija. Savukārt dekorēšanai noderēs priežu čiekuri, valriekstu čaulas, kaltēti augi, ozolzīles, kanēļa standziņas, sakaltētas un apceptas apelsīna vai citrona šķēlītes. 

2. Iesaiņojums kā daļa no dāvanas

Saņēmējs noteikti priecāsies par tādu dāvanu, kuras iesaiņojumu varēs izmantot arī citiem mērķiem, nevis izmest atkritumu maisā – piemēram, koka kastīte vai metāla kārbiņa, kas kalpos rakstāmpiederumu vai citu nelielu lietu uzglabāšanai. Arī stikla burciņas un kurpju kastes var izrādīties parocīgs iepakojums, ko aplīmēt, apgleznot vai izdekorēt. Vienlaikus pati dāvana var kļūt par daļu no tās iesaiņojuma. Piemēram, ja plānots iepriecināt saimnieci ar virtuves dvielīti un pavārgrāmatu, tad dvielīti var izmantot kā iesaiņojumu, ietinot tajā grāmatu un apsienot ar aukliņu. Savukārt pārtikas produktus, piemēram, pašlasītu tēju vai saldumus, var iebērt auduma maisiņā vai tašiņā, kas saimniecībā noderēs vēl ilgi.

3. Personalizēts iesaiņojums kā kopīga ģimenes aktivitāte

Apdāvināšanas prieku iespējams pārvērst arī jautrā un izzinošā aktivitātē visai ģimenei. Ja mājsaimniecības ietvaros tiek apdāvināti vairāki cilvēki, ieteicams katrai dāvanai izvelēties citu, individuālu iesaiņojumu. Piemēram, katrai dāvanai tiek pievienots neliels rotājums, kas raksturo saņēmēju, viņa hobijus, intereses vai pat norāda uz mīļāko ēdienu. Iepazīstoties ar visām dāvanām, ģimenes locekļi kopīgi varēs apspriesties un minēt, kam pienākas konkrētā dāvana un kāpēc. Šāda nodarbe, iespējams, ļaus vienam par otru uzzināt arī ko jaunu.

4. Atbalsti vietējos un izvēlies jau iesaiņotu dāvanu internetā

Gadījumā, ja par dāvanām un to iesaiņošanu vēl nav padomāts, Luminor banka aicina Ziemassvētku dāvanas izvēlēties vietējo amatnieku un mājražotāju platformā www.egadatirgus.lv. Tas ir veids, kā ne tikai iepriecināt tuvākos, bet arī atbalstīt savējos. Visu decembri portālā noritēs Ziemassvētkiem veltīta aktivitāte “Ar mīļumu”, kuras laikā tirgotāji izvēlēto dāvanu glīti iesaiņos, pievienos tai personalizētu kartīti un ar DPD starpniecību nogādās tieši saņēmējam. Tirgotāji, kas piedāvā iegādāties jau iesaiņotu dāvanu, mājaslapā atzīmēti ar atpazīšanās zīmi “Ar mīļumu”.