Kā iepazīstināt mazuli ar atklātu ūdeni?

Kā iepazīstināt mazuli ar atklātu ūdeni?

05. Aug 2020, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Peldēšanas trenere Evita Sproģe Māmiņu Klubam pastāstīja, no kāda vecuma un kā vecākiem vislabāk iepazīstināt bērnu ar atklātām ūdenstilpnēm.

Konsultē peldēšanas trenere Evita Sproģe

Tagad, kad pienāk vasara, vecākiem rodas interese, kad un kā iemācīt bērnam peldēt. Lūk, kas Tev būtu jāzina:

1)    bērnu ar ūdeni un peldēšanu var sākt iepazīstināt jau no dzimšanas, tomēr atklātās ūdenstilpnēs zīdainīti nevajadzētu peldināt gan higiēnisku aspektu dēļ, gan arī tādēļ, ka ūdens ir pārāk auksts;

2)    sākot no gada vecuma, ja bērns ir vesels un ārsts ir devis atļauju, mazulis var pamazām plunčāties arī ezerā vai jūrā;

3)    vislabāk ir vecākiem ar bērnu, sākot no gada vecuma, doties uz baseinu, kur notiek pareizas peldēšanas apmācība;

4)    atklātos ūdeņos bērnu vecāki varētu sākt mācīt peldēt no 4 gadu vecuma;

5)    dodoties ūdenī, noteikti ir jāievēro drošības pasākumi. Mazākiem bērniem var izmantot īpašus peldriņķus, kuros viņus piesprādzē. Lielākiem bērniem noteikti ir jālieto arī, spēlējoties ūdens tilpņu tuvumā, piepūšamie uzroči spilgtās krāsas, kas nelaimes gadījuma brīdī palīdzēs noturēties virs ūdens.

Mācot peldēt, ir jāievēro pakāpenības princips. Jāsāk ar teoriju - jāizskaidro bērnam saprotamā valodā, kāpēc cilvēki iet peldēties, kāpēc tas ir labi, ka no ūdens nav jābaidās. Tad uz sauszemes ir jāpavingro (ja tā kustina rociņas, tad peld kā sunītis vai vardīte utt.). Tikai pēc tam var doties ūdenī.

Par peldēšanu var runāt tad, ja gan galva, gan ķermenis ir ūdenī. Ja galva ir ārā no ūdens, tad ir sasprindzināta kakla un muguras muskulatūra, un tas nav pareizi. Mācoties peldēt ir jāmācās pareizi elpot - ieelpa un izelpa ir gara un vienmērīga, kājām jābūt atbrīvotām un pirkstgaliem nostieptiem.

Evita Sproģe gan uzsver, ka vecāki bieži vien māca peldēt nepareizi vai sasteigti, tāpēc, ja viņiem ir tāda iespēja, iesaka lūgt trenera palīdzību.

Māmiņ, atceries, ka drošība uz ūdens ir vissvarīgākā!

Dodoties peldēt šajā vasarā, paņem līdzi HUGGIES® Little Swimmers®!